PRIHAJAJOČI KONCERT

slowind-2016

SINERGIJE/SYNERGIEN SAN POLO 2018

torek, 3. julij 2018
Gostovanje v Italiji, San Polo

Slowind

Spored:
Darius Milhaud (1892–1974): Kamin kralj Réneja, op. 205 (1939) za pihalni kvintet
Malcolm Arnold (1921–2006): Divertimento, op. 37 (1957) za flavto, oboo in klarinet
Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoreska (1939)
* * * *
Gustav Mahler (1860–1911): Ich bin der Welt abhanden gekommen (za pihalni kvintet priredil Tiziano Duca)
Paul Hindemith (1895–1963): Mala komorna glasba št. 2, op. 24

SINERGIJE/SYNERGIEN SAN POLO 2018

četrtek, 5. julij 2018
Italija, Castello San Polo

Slowind

Spored:
Domenico Scarlatti, prir. Dinu Lipatti (1685–1757): Sonate in C-dur, L 255 – Allegro, ma non tanto za pihalni kvintet
Domenico Scarlatti, prir. Dinu Lipatti (1685–1757): Sonate in G-dur, L 286 – Allegro molto
za pihalni kvintet
Antonio Vivaldi (1678–1741): Koncert v g-molu, RV 103 za flavto, oboo in fagot
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Divertimento in B-dur, KV 240 za pihalni kvintet
* * *
Gioacchino Rossini (1792–1868): Quartet No. 6 in F major za flavto, klarinet, rog in fagot
Giulio Briccialdi (1818–1881): Pihalni kvintet v D-duru, op. 124

KONCERT: GRENZACH-WHYLEN

petek, 28. september 2018
Gostovanje v Nemčiji, Grenzach-Whylen

Slowind
Karina Cveigoren – klavir

Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Kvintet v Es-duru, KV 452 za klavir in pihalni kvartet
Darius Milhaud (1892–1974): Kamin kralj Réneja, op. 205 (1939) za pihalni kvintet
* * *
Nina Šenk (roj. 1984): Silhuete in sence za pihalni kvintet
Ludwig van Beethoven (1770–1827): Kvintet v Es-duru, op. 16 za klavir in pihalni kvartet

SLOWIND

Slowind-index

  • SLOWIND, PIHALNI KVINTET

    Pihalni kvintet Slowind je bil ustanovljen pred dvaindvajsetimi leti. V tem času se je ansambel, ki izvaja praktično vsa dela standardnega repertoarja za ta sestav, profiliral še v brezkompromisnega in v slovenskem prostoru najaktivnejšega izvajalca sodobnih del, od klasikov avantgarde do najmlajših, še neuveljavljenih, a zelo obetavnih avtorjev našega časa.

    Slowind z naročili spodbuja mlade slovenske skladatelje ter se rad odziva vabilom za izvedbe novitet na mnogih evropskih odrih. Obenem že vrsto let tesno sodeluje z etabliranimi svetovnimi skladatelji, kot so Vinko Globokar, Robert Aitken, Heinz Holliger, Jürg Wyttenbach, Tošio Hosokava, Uroš Rojko, Martin Smolka, Volker Staub, Ivo Nilsson, Gérard Buquet, Niels Rosing Schow in drugi, ki mu posvečajo svoja dela in ga vključujejo v svoje projekte. Slowind tako redno gostuje na nekaterih najpomembnejših prizoriščih sodobne glasbe: Ars Musica Bruselj, Biennale Bern, Klangspuren Innsbruck, New Music Concerts Series Toronto, Contempuls Praga, Théâtre Dunois Pariz, Beneški bienale, Zagrebški glasbeni bienale in Mednarodni glasbeni festival Takefu (Japonska).

    več …

FESTIVAL SLOWIND


20. FESTIVAL SLOWIND 2018

Umetniško vodstvo: Nina Šenk (Slovenija)

Rezidenčni ansambel: Klangforum, Dunaj
Bas Wiegers – dirigent
Jack Quartet
Slowind

Ljubljana, 6.–20. november 2018

 

1. koncert
torek, 6. november 2018, ob 20.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

SLOWIND S PIJATELJI

Spored:
Lisa Lim (roj. 1966): Axis Mundi (2012–2014) za fagot
Brian Ferneyhough (roj. 1934): Coloratura (1966) za oboo in klavir
Bernd Alois Zimmermann (1918–1970): tempus loquendi (1963) za flavto
Chaya Czernowin (roj. 1957): Sahaf (2008) za saksofon, klavir in tolkala
Olga Neuwirth (roj. 1969): horizontal/vertikal (2007) za trobento, pozavno, električno kitaro, tolkala in violončelo
Lojze Lebič (roj. 1934): Napisi/Inscriptiones (1964/1965–2018) za flavto, klarinet, rog, pozavno, klavir, harfo in violončelo
Unsuk Chin (roj. 1961): Gangalon (Prizori iz uličnega gledališča) (2009, 2011) za komorni ansambel

 

2. koncert
torek, 6. november 2018, ob 22.30, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

Nočni koncert
GUILLAUME DUFAY SKOZI PRIZMO NAŠEGA ČASA

Spored:
Isabel Mundry (roj. 1963): Predelave šansonov Guillauma Dufaya (2003/2004) za flavto, oboo, klarinet, tolkala, klavir, violino, violo in violončelo
Michael Jarrell (roj. 1958): Nachlese II – 3. stavek (2007) za violino in violončelo
Michael Jarrell: Stille (2006) za klavir
Georgi Dimitrov (1904–1979): Sub Rosa za kitaro

 

3. koncert
sreda, 7. november 2018, ob 20.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

JACK QUARTET & KLEMEN LEBEN

Spored:
Sabrina Schroeder (roj. 1979): Slip Trains (2011)
Matthias Pintscher (roj. 1971): Figura I (1998) za akordeon in godalni kvartet
Elliott Carter (1908-2012): Godalni kvartet št. 3 (1971)
Liza Lim (roj. 1966): The Weaver’s Knot (2003)
Iannis Xenakis (1922–2001): Tetras (1983)

 

4. koncert
torek, 13. november 2018, ob 20.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

KLANGFORUM WIEN

Spored:
Rebecca Saunders (roj. 1967): fury II (2009) za kontrabas solo, klarinet (basovski klarinet), violončelo, klavir, tolkala in akordeon
Nina Šenk (roj. 1982): In the Absence (2013) za sopran, flavto, oboo, klarinet (basovski klarinet), fagot, rog, trobento, pozavno, godala, klavir in tolkala
Beat Furrer (roj. 1954): still (1998) za flavto, oboo, basovski klarinet, saksofon, trobento, pozavno, godala, klavir in tolkala
Beat Furrer: intorno al bianco (2016) za klarinet, violini, violo in violončelo

 

Mednarodna glasbena delavnica
torek in sreda, 14. in 15. november 2018, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta

AVANTGARDNOST V POSTMODERNI

Predavatelja: Beat Furrer (Avstrija), Enno Poppe (Nemčija), Olga Neuwirth (Avstrija)
Organizacija in vodstvo: prof. Larisa Vrhunc

 

5. koncert
četrtek, 15. november 2018, ob 20.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

KLANGFORUM WIEN & SLOWIND

Spored:
Beat Furrer (roj. 1954): presto con fuoco (1997) za flavto in klavir
Enno Poppe (roj. 1969): Brot (2007/2013) za trobento, rog, pozavno in tolkala
Nina Šenk (roj. 1982): Gvaš (2018) – naročilo 20. Festivala Slowind 2018
Vito Žuraj (roj. 1979): Contour (2012) za pihalni kvintet
Vinko Globokar (roj. 1934): Bouquet de parametres sauvages (2018) – naročilo 20. Festivala Slowind 2018

 

6. koncert
torek, 20. november 2018, ob 20.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

Vrhunci, Vrhunc, najboljši Dogodki …

Slowind
TBA – sopran
Spored:
Izbor naročenih skladb minulih festivalov
Lojze Lebič (roj. 1934): Dogodki II (2002)
Urška Pompe (roj. 1969): almost a loneliness (2005) za sopran in pihalni kvintet
Nina Šenk (roj. 1982): Obrisi in sence (2016/2017)
Matej Bonin (roj. 1986): novo delo (2018) – naročilo 20. Festivala Slowind 2018
Larisa Vrhunc (roj. 1967): Célo (1999)
Vinko Globokar (roj. 1934): Avguštin, dober je vin (2002)

 

Inštalacija
od 6. do 20. novembra 2018
, vhodna avla Slovenske filharmonije

Tao G. Vrhovec Sambolec (roj. 1972): Virtualna luknja – Veter 1:1
Prenos vetra iz zunanjosti v notranjost prostora in njegova transformacija v poetični dogodek s pomočjo posebnih ventilatorjev.