PRIHAJAJOČI KONCERT

slowind-2016

KONCERTNI ABONMA RIBNICA 2018

sobota, 20. oktober 2018, ob 11.00
Ribnica, TVD Partizan

Družinski koncert

Slowind
Tilen Artač – pripovedovalec

Spored:
Sergej Prokofjev (1891–1951): Peter in volk za pihalni kvintet in pripovedovalca

20. Festival Slowind 2018 – 1. koncert: SLOWIND S PRIJATELJI

1. koncert

torek, 6. november 2018, ob 20.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

SLOWIND S PRIJATELJI

Spored:
Lisa Lim (roj. 1966): Axis Mundi (2012–2014) za fagot
Brian Ferneyhough (roj. 1934): Coloratura (1966) za oboo in klavir
Bernd Alois Zimmermann (1918–1970): tempus loquendi (1963) za flavto
Chaya Czernowin (roj. 1957): Sahaf (2008) za saksofon, klavir in tolkala
Olga Neuwirth (roj. 1969): horizontal/vertikal (2007) za trobento, pozavno, električno kitaro, tolkala in violončelo
Nina Šenk (roj. 1982): Scratch (2014) za altovski saksofon in cajon
Unsuk Chin (roj. 1961): Gangalon (Prizori iz uličnega gledališča) (2009, 2011) za komorni ansambel

 

Umetniško vodstvo 20. Festivala Slowind 2018: Nina Šenk (Slovenija)
Rezidenčni ansambel: Klangforum, Dunaj
Bas Wiegers – dirigent
Jack Quartet
Slowind

Ljubljana, 6.–20. november

 

20. Festival Slowind 2018 – 2. koncert: GUILLAUME DUFAY SKOZI PRIZMO NAŠEGA ČASA

2. koncert
torek, 6. november 2018, ob 22.30, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

Nočni koncert
GUILLAUME DUFAY SKOZI PRIZMO NAŠEGA ČASA


Spored:
Isabel Mundry (roj. 1963): Predelave šansonov Guillauma Dufaya (2003/2004) za flavto, oboo, klarinet, tolkala, klavir, violino, violo in violončelo
Michael Jarrell (roj. 1958): Nachlese II – 3. stavek (2007) za violino in violončelo
Michael Jarrell: Stille (2006) za klavir
Georgi Dimitrov (1904–1979): Sub Rosa za kitaro

 

Umetniško vodstvo 20. Festivala Slowind 2018: Nina Šenk (Slovenija)

Rezidenčni ansambel: Klangforum, Dunaj
Bas Wiegers – dirigent
Jack Quartet
Slowind

Ljubljana, 6.–20. november

 

SLOWIND

Slowind-index

  • SLOWIND, PIHALNI KVINTET

    Pihalni kvintet Slowind je bil ustanovljen pred dvaindvajsetimi leti. V tem času se je ansambel, ki izvaja praktično vsa dela standardnega repertoarja za ta sestav, profiliral še v brezkompromisnega in v slovenskem prostoru najaktivnejšega izvajalca sodobnih del, od klasikov avantgarde do najmlajših, še neuveljavljenih, a zelo obetavnih avtorjev našega časa.

    Slowind z naročili spodbuja mlade slovenske skladatelje ter se rad odziva vabilom za izvedbe novitet na mnogih evropskih odrih. Obenem že vrsto let tesno sodeluje z etabliranimi svetovnimi skladatelji, kot so Vinko Globokar, Robert Aitken, Heinz Holliger, Jürg Wyttenbach, Tošio Hosokava, Uroš Rojko, Martin Smolka, Volker Staub, Ivo Nilsson, Gérard Buquet, Niels Rosing Schow in drugi, ki mu posvečajo svoja dela in ga vključujejo v svoje projekte. Slowind tako redno gostuje na nekaterih najpomembnejših prizoriščih sodobne glasbe: Ars Musica Bruselj, Biennale Bern, Klangspuren Innsbruck, New Music Concerts Series Toronto, Contempuls Praga, Théâtre Dunois Pariz, Beneški bienale, Zagrebški glasbeni bienale in Mednarodni glasbeni festival Takefu (Japonska).

    več …

FESTIVAL SLOWIND


20. FESTIVAL SLOWIND 2018

Umetniško vodstvo: Nina Šenk (Slovenija)
Rezidenčni ansambel: Klangforum, Dunaj
Bas Wiegers – dirigent
Jack Quartet
Slowind

Ljubljana, 6.–20. november 2018

1. koncert
torek, 6. november 2018, ob 20.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

SLOWIND S PRIJATELJI
Spored:
Lisa Lim (roj. 1966): Axis Mundi (2012–2014) za fagot
Brian Ferneyhough (roj. 1934): Coloratura (1966) za oboo in klavir
Bernd Alois Zimmermann (1918–1970): tempus loquendi (1963) za flavto
Chaya Czernowin (roj. 1957): Sahaf (2008) za saksofon, klavir in tolkala
Olga Neuwirth (roj. 1969): horizontal/vertikal (2007) za trobento, pozavno, električno kitaro, tolkala in violončelo
Nina Šenk (roj. 1982): Scratch (2014) za altovski saksofon in cajón
Unsuk Chin (roj. 1961): Gangalon (Prizori iz uličnega gledališča) (2009, 2011) za komorni ansambel

 

2. koncert
torek, 6. november 2018, ob 22.30, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

Nočni koncert
GUILLAUME DUFAY SKOZI PRIZMO NAŠEGA ČASA Spored:
Isabel Mundry (roj. 1963): Predelave šansonov Guillauma Dufaya (2003/2004) za flavto, oboo, klarinet, tolkala, klavir, violino, violo in violončelo
Michael Jarrell (roj. 1958): Nachlese II – 3. stavek (2007) za violino in violončelo
Michael Jarrell: Stille (2006) za klavir
Georgi Dimitrov (1904–1979): Sub Rosa za kitaro

 

3. koncert
sreda, 7. november 2018, ob 20.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

JACK QUARTET & KLEMEN LEBEN
Spored:
Sabrina Schroeder (roj. 1979): Slip Trains (2011)
Matthias Pintscher (roj. 1971): Figura I (1998) za akordeon in godalni kvartet
Elliott Carter (1908-2012): Godalni kvartet št. 3 (1971)
Liza Lim (roj. 1966): The Weaver’s Knot (2003)
Iannis Xenakis (1922–2001): Tetras (1983)

 

4. koncert
torek, 13. november 2018, ob 20.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

KLANGFORUM WIEN
Spored:
Rebecca Saunders (roj. 1967): fury II (2009) za kontrabas solo, klarinet (basovski klarinet), violončelo, klavir, tolkala in akordeon
Nina Šenk (roj. 1982): In the Absence (2013) za sopran, flavto, oboo, klarinet (basovski klarinet), fagot, rog, trobento, pozavno, godala, klavir in tolkala
Beat Furrer (roj. 1954): still (1998) za flavto, oboo, basovski klarinet, saksofon, trobento, pozavno, godala, klavir in tolkala
Beat Furrer: intorno al bianco (2016) za klarinet, violini, violo in violončelo

 

5. koncert
četrtek, 15. november 2018, ob 20.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

KLANGFORUM WIEN & SLOWIND
Spored:
Beat Furrer (roj. 1954): presto con fuoco (1997) za flavto in klavir
Enno Poppe (roj. 1969): Brot (2007/2013) za trobento, rog, pozavno in tolkala
Nina Šenk (roj. 1982): Gvaš (2018) naročilo 20. Festivala Slowind 2018
Vito Žuraj (roj. 1979): Contour (2012) za pihalni kvintet
Vinko Globokar (roj. 1934): Bouquet de parametres sauvages (2018) naročilo 20. Festivala Slowind 2018

 

6. koncert
torek, 20. november 2018, ob 20.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

DOGODKI, SLEDI, SENCE …

Slowind
Maria Pönicke– sopran
Spored:
Izbor naročenih skladb minulih festivalov
Lojze Lebič (roj. 1934): Dogodki II (2002)
Urška Pompe (roj. 1969): almost a loneliness (2005) za sopran in pihalni kvintet
Nina Šenk (roj. 1982): Obrisi in sence (2016/2017)
Matej Bonin (roj. 1986): novo delo (2018) naročilo 20. Festivala Slowind 2018
Larisa Vrhunc (roj. 1967): Célo (1999)
Vinko Globokar (roj. 1934): Avguštin, dober je vin (2002)