• Piranski glasbeni večeri

    6. julij 2017, ob 21.00, Križni hodnik Minoritskega samostana, Piran

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Serenada v c-molu, KV 388
    Nina Šenk (roj. 1982): Obrisi in sence / Silhouettes and Shadows
    Giulio Briccialdi (1818–1881): Kvintet, op. 124

  • Glasbeno poletje v Bohinju

    20. julij 2017

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Serenada v c-molu, KV 388
    Primož Ramovš (1921–1999): Pihalni kvintet št. 2 (1959)
    Giulio Briccialdi (1818–1881): Kvintet, op. 12

    Ugotovljeno je, da je Serenada v c-molu K.388 nastala leta 1782 na Dunaju v času, ko je Wolfgang Amadeus Mozart doživel velik mednarodni uspeh z opero Beg iz Seraja. Prav v tem letu je dal habsburški cesar Jožef II. ustanoviti dvorni pihalni oktet, sestavljen iz para oboj, klarinetov, fagotov in rogov. Ansambel je skrbel za razvedrilo, nastopal pa so tudi ob uradnih priložnostih in z glasbo zaljšal protokolarne dogodke. V starih časih je bilo pač tako, da so modo določali “od zgoraj” in kar je bilo modno pri cesarju, je kaj hitro postalo priljubljeno vsepovsod, v letnih rezidencah habsburškega plemstva ter med navadnimi meščani. Večini skladateljev dunajske klasike seje tako pri komponiranju za ta sestav pridružil tudi Mozart.

    Komorna glasba za različne pihalne zasedbe je pri Mozartu zavzemala zelo pomembno mesto. Mozart je bil morda zadnji skladatelj v zgodovini glasbe, ki je (takrat še) okornim in tudi intonančno nenatančnim pihalom namenil enako kvalitetno glasbo kot (od nekdaj) uveljavljenim godalom in klavirju. Njegova Serenada v c-molu, edina v originalu napisana za pihalni oktet, je posebna tudi v tem, da ni prav nič “serenadna”. Mozart jo je postavil v temačni c-mol in ji v prvem stavku namenil uvodno temo v dramatičnem unisonu celega ansambla. Drugi stavek, spevni Andante v mehkem Es-duru, vsebuje vse atribute serenadnega stavka: je prijeten, zasanjan in preprost. Tretji, Menuetto in canone, je dokaz Mozartovega kontrapunktičnega mojstrstva: dvoglasni kanon se postavi na glavo v Triu in canone al roverscio, kanonu z melodičnim zrcaljenjem drugega glasu. Tudi zadnji stavek, Allegro, ni serenadno lahkoten. Uvodni temačni témi sledijo značajsko podobne, mestoma viharne variacije, polne nevarnih harmonskih obratov. Variacije rezultirajo v končni ponovitvi teme – tokrat v C-duru, v tonaliteti, ki kljub svoji odprtosti in svetlosti ne prežene temè. Zato je Mozart to skladbo podnaslovil z Nachtmusique – Nočna glasba.

    Primož Ramovš (1921-1999) je z dvajsetimi leti, v letu smrti njegovega učitelja Slavka Osterca, končal glasbeni študij v Ljubljani in ga nadaljeval v Italiji pri V. Frazziju in A. Caselli.  Po svojem učitelju je prav gotovo nasledil zanimanje in dovzetnost za nove tokove v glasbenem dogajanju našega stoletja.  Pihalni kvintet iz l. 1959 sodi med njegova zgodnejša dela s prevladujočo tonalnostjo.  Delo je jasno oblikovano, sedem stavkov pa spominja na bagatele, v katerih se izčiščeno prepletata iskrivost in iskrenost, lastnosti, ki ne označujeta le skladateljevega sloga, temveč tudi njegovo osebnost.

    Z zadnjo točko nocojšnjega večera se napotimo v čas, ko je opera v Italiji obvladovala skoraj celotno glasbeno življenje. V 19. stoletju so na področju komorne glasbe še najbolj uspevali manj znani skladatelji, povečini instrumentalisti, ki so publiko “zastraševali” z vratolomnimi parafrazami na znane operne teme. Mednje je sodil tudi flavtist-samouk Giulio Briccialdi (1818-1881), ki je v času njegove slave postal tudi častni član Filharmonične družbe v Ljubljani.

    Življenjska zgodba: v zgodnjii mladosti mu umre oče, zato ga njegova družina hoče poslati v samostan. Iz Firenc pobegne v Rim, kjer kot izreden flavtist s 17 (po nekaterih virih s 15) leti postane profesor na Akademiji Sv. Cecilije. Koncertiral je po celi Evropi in Ameriki in bil zlasti zaslužen za tehnične izboljšave Boehmovega sistema na flavti.

    Njegov Kvintet Op. 124 je torej prava virtuozna skladba za pihalni kvintet z vodilno flavto, polna spevnih melodij in vratolomnih pasaž, ki utegnejo poskrbeti za zadovoljstvo občinstva na in po koncertu.

    Tekst: Matej Šarc

  • Osorski glasbeni večeri

    23. julij 2017, ob 21.00, Cerkev Marijinega vnebozetja, Osor (Cres)

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Domenico Scarlatti (1660–1725): Dve sonati (prir. Dinu Lipatti, 1917–1950)
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro v f-molu, KV 594
    Nina Šenk (roj. 1982): Obrisi in sence / Silhouettes and Shadows
    Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoreska
    Darius Milhaud (1892–1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Ivan Brkanović (1906–1987): Pihalni kvintet
    Paul Hindemith (1895–1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

    več …

  • 4. Slowindova pomlad 2017 – 3. koncert

    11. oktober 2017, ob 20.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

    Takefu Ensemble

    Spored: Tošio Hosokava, Vito Žuraj

    Tošio Hosokava (roj. 1955): Sakura / Češnjevi cvetovi (2008) za Otta Tomeka za šo
    Tošio Hosokava: Gesine (2009) za harfo
    Tošio Hosokava: Birds Fragments III b / Ptičji fragmenti III b (1990/1997) za šo in kljunasto flavto
    Tošio Hosokava: Small Chant / Kratka pesem (2012) za violončelo
    Tošio HosokavaVertical Time Study I / Študija vertikalnega časa I (1992) za klarinet, violončelo in klavir
    Vito Žuraj (roj. 1979): Chrysanthemum / Krizantema (2014/2015) za klarinet, violončelo in klavir
    Tošio Hosokava: Arc-Song / Lok-Pesem (1999) za oboo in harfo
    Tošio Hosokava: Stunden-Blumen / Rože enournice (2008) za klarinet, violino, violončelo in klavir

    Takefu Ensemble
    Majumi Mijata – šo
    Takako Macumura – harfa
    Takajasu Hemmi – violina
    Tomoki Tai – violončelo
    Tosija Suzuki – kljunasta flavta
    Nozomi Ueda – klarinet
    Džunko Jamamoto – klavir

    Tošio Hosokava – umetniški vodja

    več …

    Komponisti in interpreti

  • 4. Slowindova pomlad 2017 – 2. koncert

    10. maj, 2017, ob 20.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

    predkoncertni pogovor ob 19.00, gost: skladatelj Niels Rosing-Schow

    Slowind z gosti

    Spored: Niels Rosing-Schow, Per Nørgård, Claude Debussy

    Niels Rosing-Schow (roj. 1954): Echoes of Fire (1989/1995) za flavto, piccolo, basovski klarinet, trobento, pozavno, tolkala, violino in violončelo
    Per Nørgård (roj. 1932): Whirl’s World (1970) za flavto, oboo, klarinet, rog in fagot
    Niels Rosing-Schow: I Giardini dietro la Città / Vrtovi izza mesta (2011) za oboo, basovski klarinet, harfo, violino, violo, violončelo in tolkala
    Claude Debussy (1862–1918): 4 Preludiji (prir. Niels Rosing-Schow) za flavto, oboo, klarinet, fagot, harfo, dve violini, violo, violončelo in kontrabas
    Niels Rosing-Schow: Dva stavka za altovsko flavto, angleški rog, basovski klarinet, fagot, rog, dve violini, violo, violončelo in kontrabas
    1. Floating / Lebdenje (2017) svetovna premiera
    2. Sinking – Flashing / Potapljanje – Svetlikanje (2013)
    Slowind
    Aleš Kacjan – flavta, piccolo
    Matej Šarc – oboa, angleški rog
    Jurij Jenko – klarinet, basovski klarinet
    Metod Tomac – rog
    Paolo Calligaris – fagot

    Aljaž Beguš – basovski klarinet
    Jože Rošer – rog
    Franc Kosem – trobenta
    Žan Tkalec – pozavna
    Franci Krevh – tolkala
    Urška Križnik Zupan – harfa
    Janez Podlesek – violina
    Matjaž Porovne – violina
    Maja Rome – viola
    Milan Hudnik – violončelo
    Miha Firšt – kontrabas

    Metod Tomac – dirigent

    več …

    Komponisti in interpreti

  • 4. Slowindova pomlad 2017 – 1. koncert

    9. maj 2017, ob 20.00, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

    predkoncertni pogovor ob 19.00; gost pogovora: Niels Rosing-Schow

    Slowind z gosti

    Spored: Niels Rosing-Schow, Bent Sørensen, Jørgen Jersild, Igor Stravinski, Svend Simon Schultz

    Niels Rosing-Schow (roj. 1954): Prélude canonique (1994/ 2009) za pihalni kvintet in godalni kvartet
    Bent Sørensen (roj. 1958): Trotto (1983) za oboo, fagot, rog, violino in violončelo
    Jørgen Jersild (1913–2004): Kvartet (1934) za violino, violo, klarinet in fagot
    Igor Stravinski (1882–1971): Pastorale (1907/33) za violino, oboo, angleški rog, klarinet in fagot
    Niels Rosing-Schow: Pet študij (1979/2014) za pihalni kvintet
    Svend Simon Schultz (1913–1998): Divertimento (1961) za pihalni oktet

     

    Slowind
    Aleš Kacjan – flavta
    Matej Šarc – oboa
    Jurij Jenko – klarinet
    Metod Tomac – rog
    Paolo Calligaris – fagot

    Melina Todorovska – angleški rog
    Aljaž Kalin Kante – klarinet
    Lorenzo Contaldo – fagot
    Jože Rošer – rog
    Janez Podlesek – violina
    Matjaž Porovne – violina
    Maja Rome – viola
    Milan Hudnik – violončelo

    Metod Tomac – dirigent

    več …

    Komponisti in interpreti

  • La Stagione Concertistica 2017

    30. januar 2017, ob 20.30
    La Stagione Concertistica 2017 – Koncerti komorne glasbe v Trstu

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Serenada v c-molu, K. 388
    Nina Šenk (roj. 1982): Obrisi in sence/Silhouettes and Shadows
    György Ligeti (1923–2006): Šest bagatel (1953)
    György Ligeti: Deset skladb za pihalni kvintet (1968)

     

    več …

  • Slowind gostuje v Kanadi – Montréal

    na povabilo ECM+ (Ansambla za sodobno glasbo iz Montréala) in pihalnega kvinteta Pentaèdre

    ponedeljek, 28. november 2016, ob 19.30
    Koncertna dvorana Konservatorija v Montréalu
    (4750, Henri-Julien Ave)

    logo

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Karine Bétournay: Marguerite, 1536 (création)
    Niels Rosing-Schow (b. 1954): Five Studies (1979–2012)
    Salvatore Sciarrino (b. 1957): Il silenzio degli oracoli (1989)
    Robert Aitken (b. 1939): Folia (1981)
    Nina Šenk (b. 1982): Silhouettes and Shadows (2016)
    Toshio Hosokawa (b. 1955): Ancient Voices (2013)
    Vinko Globokar (b. 1934): Avguštin, dober je vin/Augustin, Good is the Wine (2000)

  • Slowind gostuje v Kanadi – London ON

    sreda, 30. november 2016, ob 19.30
    The Jeffery Concerts
    Wolf Performance Hall, Central Library, 251 Dundas Street, London, Ontario

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Serenade in c minor, K. 388/384a, “Nacht Musique”
    Toshio Hosokawa (b. 1955): Ancient Voices (2013)
    Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoresque (1939)
    Darius Milhaud (1892–1974): La Cheminée du roi Renée Op. 205
    Nina Šenk (b. 1982): Silhouettes and Shadows (2016)
    György Ligeti (1923–2006): Six Bagatelles

    http://encore.londonpubliclibrary.ca/iii/encore/record/C__Rg1006292__Sslowind__Orightresult__X6?lang=eng&suite=beta

  • Slowind gostuje v Kanadi – Kitchener

    četrtek, 1. december 2016, ob 19.00
    Numus Concerts
    Kitchener Public Library Theatre, 85 Queen Street N., Kitchener

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Niels Rosing-Schow (b. 1954): Five Studies (1979–2012)
    Ivan Fedele (b. 1953): Flamen (2000)
    Nina Šenk (b. 1982): Silhouettes and Shadows (2016)
    Elliott Carter (1908–2012): Retracing (2002) for bassoon
    Toshio Hosokawa (b. 1955): Ancient Voices (2013)
    Robert Aitken (b. 1939): Folia (1981)

     

    Niels Rosing-Schow
    5 Studies for Wind Quintet (2012)

    The musical material in my 5 Studies for Wind Quintet dates back to 1984, where four of the movements appear as a piece with the title 4 Studies. The additional second movement Quasi lontano, has roots even further back, that is in my first attempt to compose a wind quintet in 1973. The material from these earlier compositions has been substantially reviewed in this ‘updated’ version, but still the music is characterized by a time of fresh inspirations from György Ligeti and the Danish variety of ‘new simplicity’.

    Despite the neutral title ‘studies’, these five short movements are more than just etudes exploring the wind quintet’s diverse tonal possibilities; it contains five contrasting musical situations, each encompassing a tapered musical point.

    —Niels Rosing-Schow

     

    Ivan Fedele (b. 1953)
    Flamen (1994)
    for wind quintet

    Even when writing for the more intimate domain of the wind quintet, Fedele continues to pursue the idea of sound as a representation of space. In Flamen (in Latin “breath”), the five instruments are set quite far apart from each other and on raised platforms of differing heights, so that they form a type of arch made up, from left to right, of the flute, oboe, horn (in the centre, at the innermost and highest point), bassoon and clarinet. As in Richiamo, the geometry of the sound sources is conceived not only to obtain effects of resonance and reverberation, but more especially so that the figures that underpin the composition follow different routes in space in accordance with the principles of attraction, symmetry and stratification that govern the interaction between the five instruments. These figures are not melodic or thematic patterns, but rather thread-like arabesques that derive from the historical repertory of embellishments (turns, rapid repeated notes, quivering arpeggios, appoggiaturas, acciaccaturas, trills) and define a sonic and physical space that is changeable and ephemeral.

    The whole of the first part follows this modality with systematic obstinacy and dazzling virtuosity. The second, which starts with a long held note on the horn, presents various segments characterised by quieter and more reflexive material; each time, however, they are attacked, at first timidly and then more openly, until being finally overwhelmed by the return of the opening figures in continuous and frenetic transformation.

    —Claudio Proietti

     

    Young Slovenian composer Nina Šenk (born 1982) graduated in composition from the Ljubljana Music Academy in the class of Pavel Mihelčič in 2005. She then undertook postgraduate studies at the Dresden University of Music under Lothar Voigtländer from 2005 to 2007, and at the Munich University for Music and Performing Arts under Matthias Pintscher (2007-2008).

    While studying, she received several awards, including the European Award for best composition at the festival Young Euro Classic for her Violin Concerto (2004), the Prešeren Award of the Ljubljana Academy of Music, and first prize in the Festival of Contemporary Music in Weimar, Germany for the composition Movimento fluido (2008).

    Her compositions have been performed at important festivals both in Slovenia and abroad (the Biennale of the New York Philharmonic, the Salzburg Festival, the Young Euro Classic Music Days in Kasseler, Musica Viva in Munich, Positionen in Frankfurt, the Weimar Spring Days, Heidelberg Spring, the Ljubljana Festival, the Slowind Festival, the Slovenian Music Days, the World Saxophone Congress, etc.) and in concerts around the world with various orchestras, including the New York Philharmonic, the Orchestra of the State Theatre of Cottbus, the Festival Orchestra Young Euro Classic, the Slovenian Philharmonic Orchestra, the Slovenian Philharmonic String Chamber Orchestra, the RTV Slovenia Symphony Orchestra, and by renowned ensembles such as Ensemble InterContemporain, Ensemble Modern, the Scharoun Ensemble, Ensemble Mosaik, the London Sinfonietta, the United Berlin Wind Quintet, Ensemble Aleph, Altera Veritas, MD7, the Concorde Ensemble and the Berlin Chamber Orchestra.

    In the seasons 2008/2009 and 2009/2010, Nina Šenk was the resident composer of the Orchestra of the State Theatre of Cottbus, Germany.

    The first idea while thinking about Silhouettes and Shadows was a line that flows in various ways from one instrument to another, from a solo line all the way to homophony. From the quintet, I have tried to create one single source of line (silhouette), sometimes colouring it with shade (chips of line). I deliberately avoided too broad an ambit of notes, because I wanted to achieve a narrowness, a collective density, a single density of sonority, from which no one colour stands out.

    The composition is demanding due to the compact range of dynamics, from soft to as soft as possible, realised in fast and faster tempi, and due to the sensitive transitions of the line from one instrument to another, which must always flow from one to the next. Due to the diversity of the instruments, this was an interesting and demanding challenge while composing, and I have no doubt that this challenge will open up ever new performance possibilities for the performers.

    The composition is dedicated to the wind quintet Slowind and was first performed on 24 October 2016 at 18th Festival Slowind 2016 in Ljubljana.”

    —Nina Šenk

     

    Toshio Hosokawa, born 1955 in Hiroshima, is a fisher of multiple ponds. On the one hand, he carries the torch of European modernism, having studied in Germany under Isang Yun and Klaus Huber. On the other, he professes a deep affinity for traditional Japanese music and Zen Buddhism.

    The work Ancient Voices was written for and commissioned by Ensemble Wien-Berlin for their 30th anniversary. I received the obituary of Wolfgang Schultz who was the core member of this ensemble while working on the structure of this. I dedicate this work to him.

    My music always has ritualistic essence that music could contain. Music could calm the human soul, and could have the role of giving life to the invisible area of the heart. My music is not meant to have an influence on human intelligence but rather to a human body and “chi.” I would like to express “chi,” the source of energy of life that propels human and nature.

    This music shows the characteristic of my music, where the melodic line of each note has a curved form, like those in Eastern writings. Those lines tangle with each other like plants, and form the universe of Yin and Yang (light and shadow, male and female, high and low, strong and weak), while creating ritualistic music.

    —Toshio Hosokawa

     

    World renowned Canadian flutist, composer and conductor Robert Aitken has been honoured with the Order of Canada and is a Chevalier de l’ordre des Arts et des Lettres (France). In 1970, having previously served as principal flute for both the Vancouver and Toronto Symphony Orchestras, Aitken embarked on a solo career that continues to take him to virtually every corner of the globe. Such notables as John Cage, George Crumb, Elliott Carter, Toru Takemitsu, Gilles Tremblay, John Beckwith and Bruce Mather have dedicated works to him. In 2003 he was presented with a Lifetime Achievement Award from the National Flute Association (USA). In 2004, he retired as Professor für Flöte at the Staatliche Hochschule für Musik in Freiburg, Germany, a position he had held for 16 years. In 2009 Aitken was the recipient of Canada’s largest arts award, the prestigious Walter Carsen Prize for Excellence in the Performing Arts.

    As a composer, he holds Bachelor and Masters degrees from the University of Toronto and all of his works are published by Universal Edition, Salabert, Ricordi and Peer Music. Robert Aitken has been the artistic director of Toronto’s New Music Concerts since its inception in 1971.

    Aitken’s “Scherzo for Woodwind Quintet” Folia was commissioned by the York Winds with the assistance of the Canada Council in 1981 and was composed in the fall of that year at the MacDowell Colony in New Hampshire. Both the time and place of the work’s creation are commemorated in the title of this work, which reveals the composer’s intention to “reflect the random order and rich colours of nature as exhibited by tree and ‘foliage’ while maintaining a high lever of intensity throughout. Even the few sustained passages offer the musicians extra technical challenges such as trills of variable speed, flutter tonguing and simultaneous singing and playing.” The dense forest of notes that evolve from the wooden instruments that send forth the first roots of the work may indeed strike certain listeners as ‘random’, yet they are in fact derived from the subtle change ringing of a carefully chosen series of notes and durations: “The music follows an idea of all things relating and flowing into each other and, while there are certain random aspects, it is not at all a ‘free piece’.” Towards the conclusion of the composition a measured degree of rhythmic freedom is introduced, before giving way to a single, sustained harmony that sounds the intervallic ‘seed’ of the work: “The melodic and harmonic material is entirely based on a major/minor ninth chord in all its inversions which, coloured with unusual overtones, slips in and out of focus, much like the variety of autumn foliage. Hints of relaxation and timbral changes are achieved by varying the density of the texture, suggestive of the wildness of nature.”

    —Daniel Foley

  • Slowind gostuje v Kanadi – Toronto

    petek, 2. december 2016, ob 19.15 (predavanje), 20.00 (koncert)
    New Music Concerts/Koncerti nove glasbe Toronto
    The Music Gallery, 197 John Street, Toronto

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Niels Rosing-Schow (b. 1954): Five Studies (1979–2012)
    Ivan Fedele (b. 1953): Flamen (2000)
    Salvatore Sciarrino (b. 1957): Il silenzio degli oracoli (1989)
    Nina Šenk (b. 1982): Silhouettes and Shadows (2016)
    Elliott Carter (1908–2012): Retracing (2002) for bassoon
    Toshio Hosokawa (b. 1955): Ancient Voices (2013)
    Robert Aitken (b. 1939): Folia (1981)

  • 18. Festival Slowind 2016 – 8. koncert

    sobota, 29. oktober 2016, ob 20.00

    Predkoncertni pogovor ob 19.00
    Gostje pogovora: Pasquale Corrado, Lojze Lebič in Ivan Fedele

    Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

    Mudrā

    Ex Novo Ensemble
    Slowind z gosti
    Francesco D’Orazio – violina
    Pasquale Corrado – dirigent

    Ivan Fedele (roj. 1953): Imagini da Escher* (2005)
    Lojze Lebič (roj. 1934): Barvni krog (2008)
    Ivan Fedele: Mosaïque (2008)
    Pasquale Corrado (roj. 1979): Pulse (2013)
    Ivan Fedele: Mudrā (2013)

    VEČ …

    KOMPONISTI IN INTERPRETI

  • 18. Festival Slowind 2016 – 6. in 7. koncert

    četrtek 27. oktober in petek, 28. oktober 2016, ob 19.30

    Abonmajska koncerta Slovenske filharmonije (Modri abonma 3) – v okviru 18. Festival Slowind 2016

    Cankarjev dom, Gallusova dvorana

    Orkester Slovenske filharmonije
    Pierre-André Valade– dirigent
    Francesco D’Orazio – violina

    Erik Satie/orkestracija Claude Debussy: Gimnopedija št. 1
    Ivan Fedele: Koncert za violino in orkester (1998/1999)
    Sergej Rahmaninov/orkestracija Ottorino Respighi: Pet etud, P. 160 (Cinq études-tableaux)
    Ottorino Respighi: Rimske pinije, P. 141

  • 18. Festival Slowind 2016 – 5. koncert

    torek, 25. oktober 2016, ob 20.00

    Paroles y palabras

    Predkoncertni pogovor ob 19.00
    Gost pogovora: Francesco Dillon

    Ivan Fedele (roj. 1953): Paroles y palabras (2000) – Štiri skladbe za sopran in violončelo

    Valentina Coladonato – sopran
    Francesco Dillon – violončelo

    Ivan Fedele: Palimpsest (2006/2007) – Četrti godalni kvartet

    Quartetto Prometeo:
    Aldo Campagnari – violina
    Jacopo Bigi – violina
    Massimo Piva – viola
    Francesco Dillon – violončelo

    György Ligeti (1923–2006): Godalni kvartet št. 2 (1968)

    Quartetto Prometeo

    Ivan Fedele: Morolòja Kè Erotikà (2010/2011) za sopran in godalni kvartet

    Valentina Coladonato – sopran
    Quartetto Prometeo

  • 18. Festival Slowind 2016 – 4. koncert

    ponedeljek, 24. oktober 2016, ob 22.30

    Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

    Bor Turel (roj. 1954) , Gregor Pirš (roj. 1970)
    Kos kosti (2011) (Zvočna projekcija)

    Izvajalci:

    Zvezdana Novakovič – glas
    Ljuben Dimkaroski – moustérienska flavta
    Franci Krevh – tolkala
    Marko Hatlak – harmonika
    Luka Juhart – harmonika
    Bor Turel – elektronika
    Gregor Pirš – elektronika
    Realizacija:
    Radio Slovenija, zasebni studio Bora Turela, studio Yellow Room

  • 18. Festival Slowind 2016 – 3. koncert

    ponedeljek, 24. oktober 2016, ob 20.00

    Predkoncertni pogovor ob 19.00
    Gostje pogovora: Andrea Mazoli, Neville Hall, Luka Juhart in Nina Šenk

    Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

    Pihalni kvintet Slowind

    Andrea Manzoli (roj. 1977): Crosswinds/Bočni vetrovi (2016) za pihalni kvintet

    Neville Hall (roj. 1962): the crystal body of air (2013) za oboo (Svetovna premiera)
    Matej Šarc – oboa

    Luka Juhart (roj. 1982): Svetovi (2016) za pihalni kvintet (Svetovna premiera)

    Nina Šenk (roj. 1982): Silhouettes and Shadows/Obrisi in sence (2016) za pihalni kvintet (Svetovna premiera)

    Ivan Fedele (roj. 1953): Flamen (1994) za pihalni kvintet

    VEČ …

    KOMPONISTI IN ITERPRETI

  • 18. Festival Slowind 2016 – 2. koncert

    nedelja, 23. oktober 2016, ob 20.00

    Predkoncertni pogovor ob 19.00
    Gost pogovora: Francesco D’Orazio

    Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

    Nočni popotniki

    Francesco D’Orazio – violina
    Francesco Abbrescia – živa elektronika

    Ivan Fedele (roj. 1953): Viaggiatori della notte (1983) – Tri skladbe za violino
    Francesco D’Orazio – violina

    Luciano Berio (1925–2003): Sequenza VIII za violino
    Francesco D’Orazio – violina

    Ivan Fedele: Suite Francese II (2010) za violino
    Francesco D’Orazio – violina

    Pierre Boulez (1925–2016): Anthèmes 2 (1997) za violino in elektroniko
    Francesco D’Orazio – violina
    Francesco Abrescia – zvočna realizacija

    Ivan Fedele: Suite Francese VIb (2014) za petstrunsko električno violino in elektroniko
    Francesco D’Orazio – petstrunska električna violina
    Francesco Abrescia – zvočna realizacija

    VEČ …

    KOMPONISTI IN IZVAJALCI

  • 18. Festival Slowind 2016 – 1. koncert

    sobota, 22. oktober 2016, ob 20.00

    Predkoncertni pogovor ob 19.00
    Gosta pogovora: Ivan Fedele in Alvise Vidolin

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

    Dve luni dva

    Ivan Fedele (roj. 1953): Two Moons Two (2016) – Skladba za dva klavirja, dva virtualna instrumenta in živo elektroniko (Svetovna premiera)

    Maria Grazia Bellochio – klavir
    Aldo Orvieto – klavir
    Alvise Vidolin – zvočna realizacija
    Luca Richelli – asistent zvočne realizacije

    Ivan Fedele: Wood-Skin Tracks (2016) za dva tolkalca in živo elektroniko (Svetovna premiera)

    Maria Grazia Bellochio – klavir
    Aldo Orvieto – klavir
    Alvise Vidolin – zvočna realizacija
    Luca Richelli – asistent zvočne realizacije

    Ivan Fedele: Pulse and Light (2014) za dva klavirja in živo elektroniko (Slovenska premiera)

    Maria Grazia Bellochio – klavir
    Aldo Orvieto – klavir
    Alvise Vidolin – živo elektronika
    Luca Richelli – asistent zvočne realizacije

    Ivan Fedele: Phasing (2013) za dva klavirja in dva tolkalca (Slovenska premiera)

    Maria Grazia Bellochio – klavir
    Aldo Orvieto – klavir
    Dario Savron – tolkala
    Simone Beneventi – tolkala

    VEČ …

    KOMPONISTI IN IZVAJALCI

  • Kogojevi dnevi 2016

    9. oktober 2016, ob 15.00
    Cerkev sv. Jurija, Bardo (Italija)

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Lojze Lebič (roj. 1934): Dogodki II (2002) za pihalni kvintet
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro v f-molu, KV 594 za pihalni kvintet
    Uroš Krek (1922–2008): Episodi concertanti (1971) za pihalni kvintet
    Pavle Merkù (1927–2014): Trio di canzoni (1979) za flavto, klarinet in fagot
    Nina Šenk (roj. 1982): Trenutki (2003) za pihalni kvintet
    Paul Hindemith (1895–1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2 za pihalni kvintet

    Lojze Lebič, slovenski skladatelj, dirigent, pedagog in arheolog Lojze Lebič se je rodil leta 1934 na Prevaljah. Velja za enega najtehtnejših sodobnih slovenskih skladateljev. Od leta 1995 je redni član Slovenske akademije znanosti in umetnosti. Leta 1994 je prejel Prešernovo nagrado za življenjsko delo, leta 2003 pa je bil izvoljen za zunanjega člana Kraljeve flamske akademije za znanost in umetnost Belgije.

    Lebič je skladateljsko izšel iz skupine Pro musica viva, izpopolnjeval pa se je na poletnih tečajih za sodobno glasbo v Darmstadtu. Po intenzivnem in kritičnem soočenju s sodobnimi kompozicijskimi težnjami si je izoblikoval osebno govorico, ki je razpeta med zvočno silovitostjo ter emotivno zadržanostjo, svetovljansko modernostjo in svojsko občutljivostjo za dediščino preteklih kultur in civilizacij. Lebičeva dela so bila doslej izvajana na številnih festivalih ISCM (Svetovni glasbeni dnevi Bruselj 1981, Zürich 1991, Bukarešta 1999, Jokohama 2001, Ljubljana 2003, Zagreb 2005), Glasbeni Bienale Berlin, Bienale Zagreb, Musikprotokoll Gradec, Pan Music festival Seul, Varšavska jesen, Trieste Prima in drugod.

    O skladbi Dogodki II je Lojze Lebič zapisal: „Delo s tem naslovom sem napisal pred skoraj tridesetimi leti in je bilo (v takratnem zapisu s tolkali in drugimi priročnimi glasbili) izvedeno na Zagrebškem bienalu leta 1975. Skladbi pozneje nisem namenjal pozornosti s posnetkom, natisom ali kako drugače. Utonila bi v pozabo, če me mojstri kvinteta Slowind ne bi povabili k sodelovanju pri koncertnem ciklu leta 2002. Segel sem v predal, obdržal naslov, večino ostalega pa napisal na novo. Kvintet je zgrajen iz več zaokroženih enot; mozaičnost “dogodkov” je v nekaterih delih poudarjeno izdvojena, v drugih pa nasprotno zelo motivirano usklajena. Dogodki II niso nova verzija prejšnjih, njihovo izvedbo na Festivalu Slowind leta 2002 v Ljubljani štejem za krstno.”

     

    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) je v svojem izjemnem opusu napisal kar nekaj del za precej nenavadne inštrumente. Kar nekaj krajših del je napisal za majhne mehanske orgle, ki bile v Mozartovem času vgrajene v drage ure.

    Fantazijo Adagio in Allegro, KV 594 je Mozart napisal eno leto pred svojo smrtjo. To je žalna glasba, napisana ob smrti avstrijskega feldmaršala Laudona. Temačni Adagio v f-molu v svoji globoki izpovednosti prinaša izjemno bogato harmonsko zgradbo. Sledi mu srednji del – dramatični Allegro v sonatni obliki. Skladbo zaključi enak Adagio kot na začetku skladbe. Od začetnega se razlikuje le v spremenjeni zaključni kadenci.

     

    Uroš Krek je študij kompozicije zaključil leta 1947 pri Lucijanu Mariji Škerjancu na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Bil je tudi urednik simfoničnih oddaj in kasneje glavni urednik glasbenega programa na Radiu Ljubljana. Od leta 1959 do 1968 je bil znanstveni sodelavec glasbeno-narodopisnega inštituta v Ljubljani. Od tega leta naprej pa do leta 1982 je poučeval na glasbeni akademiji v Ljubljani, kjer je bil profesor kompozicije in teoretičnih predmetov. Uroš Krek je bil tudi večletni predsednik Društva slovenskih skladateljev. Velja za enega najtehtnejših slovenskih komponistov 20. stoletja, ki je ustvarjal za vse vrste glasbenih zasedb. V svojo glasbo je rad vpletel tudi folklorne elemente. Folklorno glasbeno izročilo z etničnega ozemlja (od Rezije do Porabja) je tudi zbiral, zapisoval in preučeval. Posnel je 13 etnoloških in etnomuzikoloških filmov. Bil je redni član Slovenske akademije znanosti in umetnosti (SAZU) in dopisni član Hrvaške akademije znanosti in umetnosti. Krekov opus obsega takorekoč vse glasbene zasedbe, najboljša dela pa so nastala za godalne inštrumente. Krek je v svoji glasbi združeval resnobno refleksivnost in radoživo muzikalnost. Komponiral je instrumentalna, vokalno-instrumentalna in vokalna dela, njegovo glasbeno ustvarjanje pa je poseglo tudi na področja dramske, scenske in filmske glasbe. V svojem kompozicijskem stavku je ostal zvest klasičnemu izrazu, za katerega sta značilni klasicistično jasna oblikovna misel in poglobljena, mestoma celo ekspresivna izraznost.

    Njegovo skladbo Episodi concertanti uvaja spev roga, kateremu sledijo svobodne domislice za ves ansembel. Beseda koncertanten v glasbenem jeziku pomeni usklajenost med solisti, pri tem pa ohranja vsak posamezni instrument svojo samostojno vlogo. Proti koncu se oglasi ponovno rog, le da ga sedaj spremljajo vsi ostali instrumenti, vsak s svojo tematiko. Ta živ-žav se polagoma umirja in v tišini zamre.

     

    Skladateljica Nina Šenk (roj. 1982) je po končanem študiju kompozicije in glasbene teorije na Akademiji za glasbo v razredu prof. Pavla Mihelčiča nadaljevala podiplomski študij kompozicije na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Dresdnu pod mentorstvom prof. Lotharja Voigtländerja in leta 2008 zaključila mojstrski študij na Hochschule für Theater und Musik v Münchnu v razredu prof. Matthiasa Pintscherja.

    V času študija je dobila več nagrad, med drugim Evropsko nagrado za najboljšo kompozicijo na festivalu Young Euro Classic za Koncert za violino in orkester (2004), Prešernovo nagrado Akademije za glasbo ter prvo nagrado na festivalu Weimarer Frühjahrstage für zeitgenössische Musik za skladbo Movimento fluido (2008).

    Njene skladbe so bile izvedene na pomembnejših festivalih v tujini in doma (Salzburger Festspiele, Young Euro Classic, Kasseler Musiktage, Musica Viva, Frankfurter Positionen, Weimarer Frühjahrstage, Heidelberger Frühling, Festival Ljubljana, Festival Slowind, Slovenski glasbeni dnevi, Festival Maribor, Festival Unicum, Svetovni kongres saksofonov…) ter na koncertih po celem svetu z različnimi orkestri in ansambli (Orkester Slovenske filharmonije, Komorni godalni orkester SF, Simfonični orkester RTV Slovenija, Orkester Staatstheater Cottbus, Festivalni orkester Young Euro Classic, Ensemble modern, Scharoun Ensemble, Ensemble mosaik, Ensemble United Berlin, Pihalni kvintet Slowind, Ensemble Aleph, Altera veritas, MD7, Ensemble Concorde in Kammersymphonie Berlin).

    V sezonah 2008/2009 in 2009/2010 je Nina Šenk bila rezidenčna skladateljica orkestra Staatstheater Cottbus v Nemčiji.

    Trenutki
    Koščki iz življenja posameznika v trenutkih zavedanja časa in okolice.
    Nemirno, hitro življenje,
    redki trenutki miru in refleksije.
    Različna dojemanja časa.
    Boj proti okolici – proti tempu množice
    v iskanju lastne indetitete.

    Celotna skladba je sestavljena kot niz različnih pogledov na odnose med posameznikom in družbo (okoljem). Solistični instrument predstavlja posameznika: „mirnega“ v refleksiji, v iskanju svoje identitete, „nemirnega“ kot produkt drvečega časa ali „bojujočega“ proti nemirni okolici. Posameznik je vedno predstavljen kot solist v ansamblu, v začetku v rogu, kasneje se prenese skozi vse inštrumente do viška – solistična kadenca pikolo flavte, za konec refleksija – rog, vendar s spremenjeno ritmično okolico (drugo dojemanje časa). Poleg solistista se premika/spreminja tudi okolica. „Okolica“ ima različne vloge: rezultat dogajanja posameznika in podpora njemu (odmevi, impulzi, širjenje prostora, dojemanje časa), po drugi strani je pa „okolica“ oz. ansambel nasprotje individualistu, predstavlja njegovo bojevanje proti množici.

     

    Pavle Merkù (1927–2014) je diplomiral iz slovenistike na Filozofski fakulteti v Ljubljani, doktoriral pa je leta 1960 v Rimu. Kompozicijo je študiral v Trstu, kjer je tudi predaval in deloval kot urednik na radiu Trst.

    Na Merkùjev glasbeni razvoj je nedvomno odločno vplivalo njegovo etnografsko delo, predvsem preučevanje ljudskega blaga v Beneški Sloveniji, s čimer je v etnomuzikološkem in kulturnem smislu oral ledino. V letih med 1968 in1981 je postopoma izdal zbirko Ljudske pesmi Slovencev v Italiji, sodeloval pa je tudi pri narodopisnem delu Ljudsko izročilo Slovencev v Italiji, v katerem je predstavljena zgodovinska avtohtonost in zakoreninjenost Slovencev v Benečiji.

    Merkùjevo etimološko in etnomuzikološko delo se je odražalo v njegovi kompoziciji. Čeprav se je navduševal nad ekspresionizmom in drugo dunajsko šolo, ga ne bi mogli povsem okarakterizirati kot neoekspresionista. Sicer je sam dejal, da je ekspresionizem umetniška dimezija, v kateri se najraje izraža. Zato mu je bilo blizu tudi delo Marija Kogoja, za katerega je menil, da se je med slovenskimi skladatelji najbolj približal drugi dunajski šoli, predvsem slogu Albana Berga.

    Merkù se je v svojem delu vse bolj posvečal prvinam ljudske glasbe, saj je bil prepričan, da se morajo skladatelji zavedati njenega pomena in so poklicani k ohranjanju narodove glasbene tradicije. Navkljub temu, da se je v nekaterih delih že precej približal serialnosti, se Merkù tako ali drugače vrača k vplivom tonalnosti, k občutku osnovnega tona, ki ga v največji meri terja uporaba ljudskih melodičnih motivov.

    Leta 2006 je prejel najvišje slovensko skladateljsko priznanje, Kozinovo nagrado za zaokrožen skladateljski opus, leta 2007 pa mu je Slavistično društvo Slovenije podelilo priznanje za življenjsko delo na področju raziskovanja slovenskega jezika na zahodni meji.

    Enostavčni Trio di canzoni sestavljajo tri, med seboj povezane pesmi v zaporedju počasi – hitro – počasi. Počasni dve sta prežeti z ekspresionistično kompozicijsko tehniko in temeljita na skladateljevi skrbni in racionalni obravnavi zvočnega materiala. Srednji del je virtuozen in ognjevit. Ritmična struktura je tridelna in skupaj s sekundnimi melodičnimi postopi ponazarja rezijansko ljudsko glasbo.

    Instrumentacija Tria di canzoni po številu glasbenikov ustreza velikosti ansambla rezijanskih ljudskih godcev, pri čemer sta flavtist in klarinetist ‟cïtirawca” (rezijansko violinista), fagotist pa ‟bünkulawec” (rezijansko violončelist).

     

    Paul Hindemith (1895–1963) je bil zagotovo najbolj vsestranski glasbenik svojega časa: pianist, klarinetist, violinist (nekaj časa prvi violinist Frankfurtske Opere), predvsem pa violist. Njegov skladateljski opus je izjemno obsežen, veliko pa je tudi dirigiral dobrim orkestrom. Leta 1922 je menda v vsega petih dneh napisal Malo komorno glasbo za pihalni kvintet in s tem ustvaril hudomušno delo, ki kot prvo kaže na njegov kasnejši skladateljski slog. To temeljno delo za pihalni kvintet je neke vrste divertimento, poln duhovitih domislekov, dobro pretehtane instrumentacije in zrele izpovedi.

     

    Matej Šarc

  • Koncertni abonma Ribnica 2016

    torek, 20. september 2016, ob 20.00
    Ribnica, Miklova hiša

    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart (17561791): Serenada v c-molu, K. 388
    Alexander von Zemlinsky (18711942): Humoreska (1939)
    Primož Ramovš (1921–1999): Pihalni kvintet št. 2 (1959)
    György Ligeti (1923–2006): Šest bagatel (1953)

    Ugotovljeno je, da je Serenada v c-molu, K 388 nastala leta 1782 na Dunaju v času, ko je Wolfgang Amadeus Mozart doživel velik mednarodni uspeh z opero Beg iz Seraja. Prav v tem letu je dal habsburški cesar Jožef II. ustanoviti dvorni pihalni oktet, sestavljen iz para oboj, klarinetov, fagotov in rogov. Ansambel je skrbel za razvedrilo, nastopal pa so tudi ob uradnih priložnostih in z glasbo zaljšal protokolarne dogodke. V starih časih je bilo pač tako, da so modo določali “od zgoraj” in kar je bilo modno pri cesarju, je kaj hitro postalo priljubljeno vsepovsod, v letnih rezidencah habsburškega plemstva ter med navadnimi meščani. Večini skladateljev dunajske klasike seje tako pri komponiranju za ta sestav pridružil tudi Mozart.
    Komorna glasba za različne pihalne zasedbe je pri Mozartu zavzemala zelo pomembno mesto. Mozart je bil morda zadnji skladatelj v zgodovini glasbe, ki je (takrat še) okornim in tudi intonančno nenatančnim pihalom namenil enako kvalitetno glasbo kot (od nekdaj) uveljavljenim godalom in klavirju. Njegova Serenada v c-molu, edina v originalu napisana za pihalni oktet, je posebna tudi v tem, da ni prav nič “serenadna”. Mozart jo je postavil v temačni c-mol in ji v prvem stavku namenil uvodno temo v dramatičnem unisonu celega ansambla. Drugi stavek, spevni Andante v mehkem Es-duru, vsebuje vse atribute serenadnega stavka: je prijeten, zasanjan in preprost. Tretji, Menuetto in Canone, je dokaz Mozartovega kontrapunktičnega mojstrstva: dvoglasni kanon se postavi na glavo v Triu in canone al roverscio, kanonu z melodičnim zrcaljenjem drugega glasu. Tudi zadnji stavek, Allegro, ni serenadno lahkoten. Uvodni temačni témi sledijo značajsko podobne, mestoma viharne variacije, polne nevarnih harmonskih obratov. Variacije rezultirajo v končni ponovitvi teme – tokrat v C-duru, v tonaliteti, ki kljub svoji odprtosti in svetlosti ne prežene temè. Zato je Mozart to skladbo podnaslovil z Nachtmusique Nočna glasba.

    Avstrijski komponist Alexander von Zemlinsky (18711942) izhaja iz etnično zelo mešane družine. Njegova mati se je rodila Sefardskemu Judu in bosanski muslimanki v Sarajevu, oče pa je bil Avstrijec, katolik, rojen v tedanji madžarski, danes pa slovaški Žilini. Alexandrovi starši so po njihovem starem očetu prevzeli judovsko religijo. Z Zemlinskim je povezana cela vrsta pomembnih skladateljev: Anton Bruckner, ki je bil njegov učitelj kompozicije na Dunajskem Konservatoriju za glasbo; Johannes Brahms je bil njegov podpornik in mu je pomagal pri izdajanju novih skladb; Arnold Schönberg je bil njegov ponosni učenec teorije glasbe in kompozicije, ki je kasneje postal tudi njegov svak. Nenazadnje je bila njegova Alexandrova velika ljubezen Alma Schindler, ki pa ga je na prigovarjanje njene družine in prijateljev zapustila in se kasneje poročila z Gustavom Mahlerjem, s katerim je imel Zemlinsky vseeno dobre odnose.
    O slednjem priča tudi tako imenovana šolska skladba Humoreska iz leta 1939, ki jo je Zemlinsky napisal v Ameriki, kamor je zbežal pred nacisti. To je ena zadnjih njegovih skladb, ki jo preveva ravno Mahlerjev kompozicijski slog. V kratki skladbi rondojske oblike se hudomušna tema spogleduje z brezskrbno melodijo, ki prijetno spominja na vzdušje v Vandrovčevih pesmih Gustava Mahlerja. Humoreska Alexandra von Zemlinskega je ena redkih originalnih poznoromantičnih skladb za pihalni kvintet.

    Primož Ramovš (19211999) je z dvajsetimi leti, v letu smrti njegovega učitelja Slavka Osterca, končal glasbeni študij v Ljubljani in ga nadaljeval v Italiji pri Vitu Frazziju in Alfredu Caselli.  Po svojem učitelju je prav gotovo nasledil zanimanje in dovzetnost za nove tokove v glasbenem dogajanju našega stoletja.  Pihalni kvintet iz l. 1959 sodi med njegova zgodnejša dela s prevladujočo tonalnostjo.  Delo je jasno oblikovano, sedem stavkov pa spominja na bagatele, v katerih se izčiščeno prepletata iskrivost in iskrenost, lastnosti, ki ne označujeta le skladateljevega sloga, temveč tudi njegovo osebnost.

    Po mnenju marsikaterega skladatelja zahteva zasedba petih pihal veliko mero poznavanja inštrumentov, strogo disciplino v vodenju petih glasov in drznost v odkrivanju barv, ki nastajajo z zlivanjem zvokov različnih pihal.  Morda je ravno zato tako malo svetovnih skladateljskih imen prispevalo k razširitvi repertoarja za pihalni kvintet.  Ena največjih legend glasbe 20. stoletja – madžarski skladatelj György Ligeti (19232006) se je v svojem izjemnem opusu lotil komponiranja za to zasedbo dvakrat.  Prvič leta 1953, v času, ko se je iztekalo njegovo postštudijsko obdobje delovanja na Madžarskem.  Takrat se je mladi Ligeti podobno kot pred njim Béla Bártok v komponiranju rad opiral na ljudsko tematiko glasbeno zelo raznolike Madžarske in jo z pridom uporabil tudi v Šestih bagatelah.  Vseh šest miniatur je ena sama ljudska glasba iz različnih delov panonske nižine vendar tako svetovljanska, obdelana skozi prizmo današnjega časa, da si jo poslušalec ob prvem srečanju z njo z veseljem prilasti kot nekaj, s čimer se vsakdo lahko poistoveti.

  • Festival Maribor – Nebeško življenje

    petek, 9. september 2016, ob 19.30
    Maribor, Dvorana Union

    KOMORNI ANSAMBEL FESTIVALA MARIBOR
    Pihalni kvintet Slowind
    Godalni kvartet Dissonance

    Pihalni kvintet Slowind
    Aleš Kacjan, flavta
    Matej Šarc, oboa
    Jurij Jenko, klarinet
    Metod Tomac, rog
    Paolo Calligaris, fagot

    Godalni kvartet Dissonance
    Janez Podlesek, violina
    Matjaž Porovne, violina
    Oliver Dizdarević, viola
    Klemen Hvala, violončelo

    Petar Brčarević, kontrabas
    Tomaž Sevšek, harmonij
    Mikahel Baljan, klavir
    Barbara Kresnik, tolkala
    Matevž Bajde, tolkala

    Nika Gorič, sopran

    dirigent Nicolas Altstaedt

    Spored:
    Alexander Zemlinsky: Humoreska za pihalni kvintet
    Gustav Mahler: Izgubil sem se svetu (prir. za pihalni kvintet)
    Sigfrid Karg-Elert: »In memoriam« iz Poezij, op. 35 za harmonij in klavir
    Johann Strauss ml.: Valček lagun, op. 411 (prir. Arnold Schönberg za godalni kvartet, klavir in harmonij)
    Gustav Mahler (prir. Erwin Stein): Simfonija št. 4 v G-duru

     

    V središču letošnjega Festivala Maribor bo prav poseben koncert z zasedbo Komornega ansambla Festivala Maribor, ki bo sestavljen predvsem iz vrst vodilnih slovenskih orkestrskih in komornih glasbenikov ter solistov — članov orkestra Slovenske filharmonije, godalnega kvarteta Dissonance in pihalnega kvinteta Slowind, ter s solistko, na mednarodni glasbeni sceni vedno bolj iskano mlado mariborsko sopranistko Niko Gorič.

    Glasbeniki so se ob tej priliki združili predvsem, da bi nam podali uvid v to, kako je Mahler skozi oči otroka pogledal na nebeško življenje in vsa njegova veselja. Njegova Četrta simfonija namreč govori prav o tem in nam hkrati posreduje skladateljev idealistični svetovni nazor, pri katerem čistost (otroškega) srca in medčloveška ljubezen, pa ne zgolj ta, temveč celo ljubezen do vseh stvorov sveta (zaradi tega je bil Mahler svojčas tudi vegetarijanec), pomenijo najvišje vrednote. Simfonijo bomo slišali v priredbi za komorni orkester Erwina Steina, ki je nastala v ekskluzivnem krožku Schönbergovega Društva za zasebne glasbene izvedbe. Cilj društva je bil čim bolj nazorno predstaviti sodobna dela zainteresiranem občinstvu in v ta namen so nastale tudi zanimive priredbe simfoničnih skladb, ki tako razkrivajo tudi presenetljive prikrite plasti prirejenih del. Ena najbolj uspelih je vsekakor Steinova priredba Mahlerjeve Četrte simfonije, ki jo bomo na Festivalu Maribor slišali v skrbno pripravljeni in zgodovinsko ustrezni izvedbi našega Komornega ansambla.

    Ob tem bomo glasbenike lahko slišali tudi v različnih komornih skupinah: pihalni kvintet Slowind ter duo specialistov za zgodovinske izvajalske prakse na inštrumentih s tipkami, našega Tomaža Sevška in armenskega pianista Mikajela Baljana.

  • Večer glasbe Vinka Globokarja

    30. avgust 2016, ob 21.00
    Grad Kromberk pri Novi Gorici

    Vinko Globokar – pozavna
    Slowind
    Spored:
    Vinko Globokar
    Atemstudie / Dihalna vaja za oboo
    Discours VIII /  Diskurz VIII za pihalni kvintet
    Dos à dos / Hrbet proti hrbtu za rog in fagot
    Avguštin, dober je vin za pihalni kvintet
    Moteur à trois tons / Tritonski motor za improvizatorja in pihalni kvintet

  • Festival “D’Aujourd’hui à Demain”

    11. julij 2016, ob 20.30
    Cluny (F), Théâtre des Arts

    Slowind
    Ensemble Aleph
    Spored:
    Larisa Vrhunc: Celo (1999)
    Nina Šenk: Trenutki
    Bernd Alois Zimmermann/Dominique Clément: Enchiridion
    Marij Kogoj/Larisa Vrhunc: Suite instrumentale d’après l’Opéra Masques Noirs
    Bernd Alois Zimmermann/Dominique Clément: Musiques pour les soupers du Roi Ubu

    več …

  • Koncertni abonma Ribnica 2016

    10. junij 2016
    Nova Štifta, Cerkev Marijinega vnebovzetja

    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685–1757), priredba: Dinu Lipatti: Dve Sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro v f-molu, K. 594
    Nina Šenk (roj. 1982): Trenutki (2009)
    Darius Milhaud (1892–1974): Dimnik kralja Reéja (La Cheminée du Roi René), op. 205
    Paul Hindemith (1895–1963): Mala komorna glasba op. 24, št. 2

     

    Domenico Scarlatti (1685–1757) in pihalni kvintet?  Zagotovo ne, dokler nisem med obiskom knjižnice Konservatorija v Ženevi našel priredbe dveh sonat italijanskega virtuoza čembalista. Priredil jih je romunski pianist in skladatelj, mnogo prezgodaj umrli Dinu Lipatti (1917–1950). Ker Slowind priredbe zelo nerad izvaja, je skladba precej dolgo čakala na svoj trenutek, ko pa smo med preigravanjem odkrili čudovite barve, ki jih je iz Scarlattijevega zapisa znal pričarati Dinu Lipatti, smo se pač odločili, da pojemo nekaj zarečenega kruha. Lipatti je namenoma spremenil tudi oznake tempa in s tem omogočil barvam pihalnih inštrumentov, da Scarlattijevo glasbo oplemenitijo s svojo raznolikostjo.

    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) je v svojem izjemnem opusu napisal kar nekaj del za precej nenavadne inštrumente.  Kar nekaj krajših del je napisal za majhne mehanske orgle, ki bile v Mozartovem času vgrajene v drage ure.
    Fantazijo Adagio in Allegro, K. 594 je Mozart napisal eno leto pred svojo smrtjo.  To je žalna glasba, napisana ob smrti avstrijskega feldmaršala Laudona.  Temačni Adagio v f-molu v svoji globoki izpovednosti prinaša izjemno bogato harmonsko zgradbo.  Sledi mu srednji del – dramatični Allegro v sonatni obliki.  Skladbo zaključi enak Adagio kot na začetku skladbe.  Od začetnega se razlikuje le v spremenjeni zaključni kadenci.

    Skladateljica Nina Šenk (roj. 1982) je po končanem študiju kompozicije in glasbene teorije na Akademiji za glasbo v razredu prof. Pavla Mihelčiča nadaljevala podiplomski študij kompozicije na Visoki šoli za glasbo Carl Maria von Weber v Dresdnu pod mentorstvom prof. Lotharja Voigtländerja in leta 2008 zaključila mojstrski študij na Visoki šoli za gledališče in glasbo v Münchnu v razredu prof. Matthiasa Pintscherja.
    V času študija je dobila več nagrad, med drugim Evropsko nagrado za najboljšo kompozicijo na festivalu Young Euro Classic za Koncert za violino in orkester (2004), Prešernovo nagrado Akademije za glasbo ter prvo nagrado na festivalu Weimarer Frühjahrstage für zeitgenössische Musik za skladbo Movimento fluido (2008).

    Njene skladbe so bile izvedene na pomembnejših festivalih v tujini in doma (Salzburger Festspiele, Young Euro Classic, Kasseler Musiktage, Musica Viva, Frankfurter Positionen, Weimarer Frühjahrstage, Heidelberger Frühling, Festival Ljubljana, Festival Slowind, Slovenski glasbeni dnevi, Festival Maribor, Festival Unicum, Svetovni kongres saksofonov …) ter na koncertih po celem svetu z različnimi orkestri in ansambli (Orkester Slovenske filharmonije, Komorni godalni orkester SF, Simfonični orkester RTV Slovenija, Orkester Staatstheater Cottbus, Festivalni orkester Young Euro Classic, Ensemble modern, Scharoun Ensemble, Ensemble mosaik, Ensemble United Berlin, Pihalni kvintet Slowind, Ensemble Aleph, Altera veritas, MD7, Ensemble Concorde in Kammersymphonie Berlin).
    V sezonah 2008/2009 in 2009/2010 je Nina Šenk bila rezidenčna skladateljica orkestra Staatstheater Cottbus v Nemčiji.
    Trenutki
    Koščki iz življenja posameznika v trenutkih zavedanja časa in okolice.
    Nemirno, hitro življenje,
    redki trenutki miru in refleksije.
    Različna dojemanja časa.
    Boj proti okolici – proti tempu množice
    v iskanju lastne indentitete.

    Celotna skladba je sestavljena kot niz različnih pogledov na odnose med posameznikom in družbo (okoljem). Solistični instrument predstavlja posameznika: „mirnega“ v refleksiji, v iskanju svoje identitete, „nemirnega“ kot produkt drvečega časa ali „bojujočega“ proti nemirni okolici. Posameznik je vedno predstavljen kot solist v ansamblu, v začetku v rogu, kasneje se prenese skozi vse inštrumente do viška – solistična kadenca pikolo flavte, za konec refleksija  – rog, vendar s spremenjeno ritmično okolico (drugo dojemanje časa). Poleg solista se premika/spreminja tudi okolica. „Okolica“ ima različne vloge: rezultat dogajanja posameznika in podpora njemu (odmevi, impulzi, širjenje prostora, dojemanje časa), po drugi strani je pa „okolica“ oz. ansambel nasprotje individualistu, predstavlja njegovo bojevanje proti množici.

    Darius Milhaud (1892–1974) je bil nekaj časa član francoske skladateljske skupine Les Six, še raje pa se je družil s slikarji in literati. Znaten del življenja je preživel v Riu de Janeiru v Braziliji in v Združenih državah Amerike.   Ne glede na to, kje je skladatelj živel in delal, je črpal iz svoje sredozemske duše. Njegovi glasbeni govorici se najlažje približamo če prisluhnemo njegovemu opisu skoraj mistične situacije, v kateri se je sam nekoč znašel, ko je neke noči je na deželi začutil žarčenje in drhtenje, ki se je stekalo vanj: “Tisočero istočasnih glasb je hitelo proti meni iz vseh smeri neba in zemlje”.
    Skladba Kamin kralja Renéja, op. 205 (1941) sloni na glasbi za film Calvade d’amour, op. 204, ki so jo napisali skladatelji Darius Milhaud, Roger Desormière in Arthur Honegger.  Ta film obravnava eno in isto temo, gledano skozi tri različna časovna obdobja: srednji vek, leto 1830 in leto 1930.  Vsak izmed trojice skladateljev je prispeval glasbo za eno časovno obdobje; Milhaud si je izbral srednji vek in napisal glasbo v srednjeveškem duhu.  To je uporabil tudi v sedemstavčni suiti za pihalni kvintet, ki je kmalu postala ena najbolj priljubljenih francoskih skladb za to zasedbo.

    Paul Hindemith (1895–1963) je bil zagotovo najbolj vsestranski glasbenik svojega časa: pianist, klarinetist, violinist (nekaj časa prvi violinist Frankfurtske Opere), predvsem pa violist. Njegov skladateljski opus je izjemno obsežen, veliko pa je tudi dirigiral dobrim orkestrom. Leta 1922 je menda v vsega petih dneh napisal Malo komorno glasbo za pihalni kvintet in s tem ustvaril hudomušno delo, ki kot prvo kaže na njegov kasnejši skladateljski slog.  To temeljno delo za pihalni kvintet je neke vrste divertimento, poln duhovitih domislekov, dobro pretehtane instrumentacije in zrele izpovedi.

    Matej Šarc

  • 3. Slowindova pomlad – Okrogla miza

    Okrogla miza z mladimi komponisti

    31. 5. 2016, od 17.00 do 19.00
    Slovenska filharmonija, Dvorana Slavka Osterca

    Sodelujoči komponisti:
    Anej Černe (Slovenija)
    Isamu Kanai (Japonska)
    Alenja Pivko Kneževič (Slovenija)
    Diego Ramos Rodríguez (Španija)
    David Veber (Slovenija)
    Nana Kamiyama (Japonska)
    Dominik Steklasa (Slovenija)
    Hiroyuki Itoh (Japonska)
    Larisa Vrhunc (Slovenija)

    Moderatorka: Maia Juvanc

    Okrogla miza z mladimi komponisti je odprta za javnost.

    Prvi dan 3. Slowindove pomladi 2016 bomo slišali enajst novejših, od tega pet čisto novih skladb mladih skladateljic in skladateljev. Kar devet izmed njih bo pod moderatorstvom slovenske muzikologinje Maie Juvanc sodelovalo v pogovoru o njihovi glasbi, izzivih in dilemah mladih komponistov v današnjem času in si izmenjalo estetske poglede na glasbo in umetnost. Okrogla miza bo potekala v angleškem jeziku.

    Okroglo mizo organizirata Glasbeno društvo Slowind in Slovensko muzikološko društvo.

  • 3. Slowindova pomlad 2016 – 3. koncert

    Iz(z)ven
    31. 5. 2016, ob 20.00
    Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

    György Ligeti (1923–2006): Deset skladb (1968) za pihalni kvintet
    Federico Gardella (roj. 1979): Nebbiæ (2009) za flavto (altovsko flavto), klarinet (basovski klarinet), violino, violo in violončelo (Slovenska premiera)
    Tošio Hosokava (roj. 1955): Singing Garden (2003) za flavto, oboo, harfo, klavir, violino in violončelo (Slovenska premiera)
    György Kurtág (roj. 1926): Quartetto per archi, op. 1 (1959)
    Larisa Vrhunc (roj. 1967): Navpično (2015) za godalni kvartet in različne izvajalce (Slovenska premiera)

    Godalni kvartet Kairos
    Stefan Häussler – violina I (Kurtág, Hosokava), violina II (Vrhunc)
    Wolfgang Bender – violina I (Vrhunc, Gardella), violina II (Kurtág)
    Simone Heilgendorf – viola (Kurtág, Gardella, Vrhunc)
    Claudius von Wrochem – violončelo (Kurtág, Gardella, Hosokava, Vrhunc)

    Poleg godalnega kvarteta Kairos skladbo Navpično Larise Vrhunc izvajajo člani Studia za sodobno glasbo Akademije za glasbo v Ljubljani:
    Nataša Trček – glas
    Janja Turk – flavta
    Monika Babič – oboa
    Julija Vrabec – klarinet
    Janez Pincolič – fagot
    Tilen Lebar – saksofon
    Nejc Zahrastnik – trobenta
    Sarah Akif – rog
    Matjaž Kreča – kitara
    Andraž Frece – harmonika
    Ingrid Mačus – klavir
    Gašper Livk – kontrabas

    Mentorica: Larisa Vrhunc

    Slowind
    Aleš Kacjan – flavta (Ligeti, Gardella, Hosokava)
    Matej Šarc – oboa (Ligeti, Hosokava)
    Jurij Jenko – klarinet (Ligeti, Gardella, Hosokava)
    Metod Tomac – rog (Ligeti)
    Paolo Calligaris – fagot (Ligeti)

    Marjan Peternel – klavir (Gardella)
    Urška Križnik Zupan – harfa (Hosokava)

    Metod Tomac – dirigent (Gardella, Hosokava)

  • 3. Slowindova pomlad 2016 – 2. koncert

    Forum mladih komponistov II

    30. 5. 2016, ob 20.00
    Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

    Slowind
    Godalni kvartet Kairos
    Isamu Kanai (roj. 1975): Evento plastico (2015) za pihalni kvintet (Slovenska premiera)
    Sampo Haapamäki (roj. 1979): Connection (2007) za godalni kvartet
    (Slovenska premiera)
    David Veber (roj. 1988): Tri miniature (2016) za pihalni kvintet (Svetovna premiera)
    Marina Khorkova (roj. 1981): Godalni kvartet (2010) (Slovenska premiera)
    Diego Ramos Rodríguez (roj. 1989): Inventio (2015) za pihalni kvintet
    (Slovenska premiera)

    Godalni kvartet Kairos
    Stefan Häussler – violina I (Haapamäki), violina II (Khorkova)
    Wolfgang Bender – violina I (Khorkova), violina II (Haapamäki)
    Simone Heilgendorf – viola
    Claudius von Wrochem – violončelo

    Slowind
    Aleš Kacjan – flavta
    Matej Šarc – oboa
    Jurij Jenko – klarinet
    Metod Tomac – rog
    Paolo Calligaris – fagot

  • 3. Slowindova pomlad 2016 – 1. koncert

    Forum mladih komponistov I
    30. 5. 2016, ob 17.00
    Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine

    Slowind
    Godalni kvartet Kairos

    Alenja Pivko Kneževič (roj. 1989): Inert (2016) za pihalni kvintet (Svetovna premiera)
    Dominik Steklasa (roj. 1989): Gyroscope (2016) za pihalni kvintet (Svetovna premiera)
    Sergej Newski (roj. 1972): Fotografija in dotik (2000) – Godalni kvartet št. 2 (Slovenska premiera)

    * * * *
    Hirojuki Itoh (roj. 1963): Autumn Unfolds (2015) za pihalni kvintet (Slovenska premiera)
    Anej Černe (roj. 1994): Čas za odpuščanje (2016) za pihalni kvintet (Svetovna premiera)
    Nana Kamijama (roj. 1986): Venus in the sky; four telescopes here (2016) za pihalni kvintet (Svetovna premiera)
    Godalni kvartet Kairos
    Stefan Häussler – violina I
    Wolfgang Bender – violina II
    Simone Heilgendorf – viola
    Claudius von Wrochem – violončelo

    Slowind
    Aleš Kacjan – flavta
    Matej Šarc – oboa
    Jurij Jenko – klarinet
    Metod Tomac – rog
    Paolo Calligaris – fagot

  • Povoletto (I), Ex Sala Civica

    20.03.2016 – 18:00

    Pihalni kvintet Slowind
    Andrea Rucli klavir
    Spored:
    Woflgang Amadeus Mozart: Adagio in allegro, K. 594
    Alfred Huber: Cognition II
    Louise Farrenc: Sekstet za klavir in pihalni kvintet, op. 40
  • Arhiv koncertov

    Gorica (I), Palazzo Attems Petzenstein
    28.02.2016 – 11:00

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Domenico Scarlatti, prir Dinu Lipatti: Dve sonati
    Woflgang Amadeus Mozart: Adagio in allegro, K. 594
    Nina Šenk: Trenutki
    Alexander von Zemlinsky: Humoreska
    Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op.24, št. 2

    Maribor, Dvorana Union, za red KOMORNI CIKEL in IZVEN
    18.11.2015 – 19:30

    Pihalni kvintet Slowind
    Andrea Rucli klavir
    Spored:
    Francis Poulenc: Sekstet za klavir in pihalni kvintet
    Vito Žuraj: Contour za pihalni kvintet
    Louise Farrenc: Sekstet za klavir in pihalni kvintet, op. 40

    Ženeva (Švica), Studio Ernest-Ansermet, Passage de la Radio 2, 1205 Ženeva
    27.10.2015 – 20:00

    Koncert v Ženevi – Nouvelles de Ljubljana

    Slowind
    Ensemble Contrechamps
    Michael Wendeberg – dirigent
    Spored:
    Michael Pelzel (roj. 1978): …par la brume flottante… (2004) za flavto, klarinet, tolkala, violino, violo,
    violončelo in kontrabas
    Beat Furrer (roj. 1954): Gaspra (1988) za flavto, klarinet, tolkala, klavir, violino, violo in violončelo
    Larisa Vrhunc (roj. 1967): And if not (2015) za ansambel
    Brice Pauset (roj. 1965): Theorie der Tränen: Schlamm (2008) za klarinet, klavir, violino in
    violončelo
    Vito Žuraj (roj. 1979): Moonballs (2015) za pihalni kvintet in ansambel

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 17. Festival Slowind 2015
    25.10.2015 – 20:00

    7. koncert

    Predkoncertni pogovor ob 19.00
    Gostje pogovora: Brice Pauset, Michael Pelzel, Larisa Vrhunc, Vito Žuraj

    Ensemble Contrechamps
    Slowind
    Michael Wendeberg – dirigent
    Spored:
    Finale
    Beat Furrer (*1954): Gaspra (1988) za flavto, klarinet, tolkala, klavir, violino, violo in violončelo
    Larisa Vrhunc (*1967): And if not (2015) za velik ansambel (Svetovna premiera)
    Brice Pauset (*1965): Theorie der Tränen: Schlamm (2008) za klarinet, klavir, violino in violončelo
    Michael Pelzel: „…par la brume flottante…” (2004) za flavto, klarinet, tolkala, violino, violo, violončelo in kontrabas
    Vito Žuraj: Moonballs (2015) za pihalni kvintet in ansambel (Svetovna premiera)

    Dolžina trajanja: 71’

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 17. Festival Slowind 2015
    24.10.2015 – 20:00

    6. koncert

    Predkoncertni pogovor ob 19.00
    Gost pogovora: Matej Bonin

    Drumartica
    Aleš Kacjan – flavta
    Slovenski tolkalni projekt SToP
    Spored:
    Tutuguri
    Bruno Mantovani: Un souffle (2005) za flavto in štiri tolkaliste
    Matej Bonin (*1986): Trash Me Out (2015) za tolkalni duo (Svetovna premiera)
    Helmut Lachenmann: Intérieur (1965) za enega tolkalca
    Wolfgang Rihm: Tutuguri VI (Kreuze) (1981) za šest tolkalcev

    Dolžina trajanja: 74’

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 17. Festival Slowind 2015
    23.10.2015 – 17:30

    5. koncert

    Predkoncertni pogovor ob 16.45
    Gost pogovora: Tadej Kenig

    Gregorio García Karman – tonska režija
    Tadej Kenig – klarinet
    Matej Šarc – oboa
    Slowind
    Spored:
    Elektronika II
    Pierre Boulez (*1925): Dialogue de l’ombre double (1984) za klarinet in elektroniko
    Georg Katzer (*1935): Les Paysages fleurissantes (2001) za elektroniko
    Heinz Holliger (*1939): Študija o večzvočjih (1971) za oboo
    Mihael Paš (1970–2015): „S” za elektroniko
    Salvatore Sciarrino (*1947): Il silenzio degli oracoli (1989) za pihalni kvintet z ojačitvijo

    Dolžina trajanja: 62’

    Ljubljana, Cankarjev dom, Gallusova dvorana
    23.10.2015 – 19:30
    Abonmajski koncert Orkestra Slovenske filharmonije (Modri 2 – petek)

    Orkester Slovenske filharmonije
    Beat Furrer – dirigent
    Luka Juhart – akordeon
    Spored:
    nenavadna ozvezdja
    Bojana Šaljić Podešva (*1978): Podoba, jaz in sanje (2015) za akordeon, orkester in elektroniko (Svetovna premiera)
    Beat Furrer (*1954): strane costellazioni/nenavadna ozvezdja (2013) za velik orkester
    Anton Webern (1883–1945): Šest skladb Op. 6 za velik orkester
    Franz Schubert (1797–1828): Simfonija št. 4 v c-molu, D 417, „Tragična”

    Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta – 17. Festival Slowind 2015
    22.10.2015 – 9:30

    Mednarodna delavnica
    9.30–13.00 in 14.30–16.00

    Staro in mlado v vrtincu časa
    Predavatelji: Michael Pelzel, Brice Pauset (Švica) in Vito Žuraj
    Vodstvo: Prof. Larisa Vrhunc

    Več o delavnici …

    PRIJAVNICA

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 17. Festival Slowind 2015
    22.10.2015 – 17:30
    4. koncert

    Predkoncertni pogovor ob 16.45
    Gost pogovora: Gregorio García Karman

    Gregorio García Karman (Akademija umetnosti Berlin) – tonska režija
    Marija Skender – klavir
    Luka Juhart – akordeon
    Maxime Morel – tuba
    Spored:
    Elektronika I
    Georg Katzer (*1935): Dialog imaginär št. 2 (»ad parnassum«) (1986/87) za klavir in elektroniko
    Lothar Voigtländer (*1943): Atemlos (1985) za elektroniko
    Vito Žuraj (*1979): Roin-robin (2014) za akordeon in elektroniko
    Vinko Globokar (*1934): Introspection d’un tubiste (1983) za tubo, live-elektroniko in koreografijo

    Dolžina trajanja: 59’

    Ljubljana, Cankarjev dom, Gallusova dvorana
    22.10.2015 – 19:30
    Abonmajski koncerta Orkestra Slovenske filharmonije (Modri 2 – četrtek)

    Orkester Slovenske filharmonije
    Beat Furrer – dirigent
    Luka Juhart – akordeon
    Spored:
    nenavadna ozvezdja
    Bojana Šaljić Podešva (*1978): Podoba, jaz in sanje (2015) za akordeon, orkester in elektroniko (Svetovna premiera)
    Beat Furrer (*1954): strane costellazioni/nenavadna ozvezdja (2013) za velik orkester
    Anton Webern (1883–1945): Šest skladb Op. 6 za velik orkester
    Franz Schubert (1797–1828): Simfonija št. 4 v c-molu, D 417, „Tragična”

    Univerza v Ljubljani, dvorana v rektoratu – 17. Festival Slowind 2015
    21.10.2015 – 10:30

    Mednarodna delavnica
    10.30–13.00 in 14.30–17.30

    Studio 31
    Delavnica o instrumentih s tipkami z več kot 12 tipk na oktavo
    Vodstvo: Johannes Keller (Švica)
    Gost: Márton Illés, skladatelj (Madžarska/Nemčija)

    V sodelovanju z Akademijo za glasbo Ljubljana

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 17. Festival Slowind 2015
    21.10.2015 – 20:00
    3. koncert

    Predkoncertni pogovor ob 19.00
    Gostje pogovora: Alwyn Westbrooke, Nina Šenk, Uroš Rojko

    Ensemble Tema
    Simon Klavžar – tolkala
    Slowind z gosti
    Spored:
    Téma
    Alwyn Westbrooke (*1982): Why Gryphons Shouldn’t Dance? (2011) za klavirski trio
    Helmut Lachenmann: Sakura-Variationen (2000) za altovski saksofon, tolkala in klavir
    Nina Šenk (*1982): Dreamcatcher (2014) za flavto, klarinet, tolkala, klavir, violino, dva violončela in kontrabas
    Bruno Mantovani (*1974): L’incandescence de la bruine (1997) za saksofon in klavir
    Georg Katzer (*1935): Schlagmusik 1 (1986) za enega tolkalca
    Uroš Rojko (*1954): Stone Wind I (1997) za flavto in klarinet
    Pierre Boulez: Dérive I (1984) za flavto, klarinet, vibrafon, klavir, violino in violončelo

    Dolžina trajanja: 67’

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 17. Festival Slowind 2015
    20.10.2015 – 20:00
    2. koncert

    Predkoncertni pogovor ob 19.00
    Gostje pogovora: Vito Žuraj, Márton Illés, Michael Pelzel

    Johannes Keller – čembali
    Marija Skender, Neus Estarellas Calderón – klavir
    Marisol Montalvo – sopran
    Spored:
    Claviers – scenski koncert
    Nicola Vicentino (1511–1575): Musica prisca caput za cimbalo cromatico z 31 tipkami na oktavo
    Ivan Višnegradski (1883–1979): Preludij št. 5 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
    Vito Žuraj (*1979): Recitativi (2012) – I za sopran in cimbalo cromatico s 24 tipkami na oktavo
    Ivan Višnegradski: Preludij št. 3 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
    Pierre Boulez (*1925): Notations (1945) – št. 1 za klavir
    Ivan Višnegradski: Preludij št. 2 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
    Márton Illés (*1975): Cembalosätze (2012) – 1. del za čembalo z ojačitvijo (Svetovna premiera)
    Michael Pelzel (*1978): Brushing (2009) – 1. del za preparirani klavir
    Pierre Boulez: Notations – št. 2 za klavir
    Ivan Višnegradski: Preludij št. 1 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
    Vito Žuraj: Recitativi – II za sopran in cimbalo cromatico s 24 tipkami na oktavo
    Ivan Višnegradski: Preludij št. 9 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
    Pierre Boulez: Notations – št. 4 za klavir
    Ivan Višnegradski: Preludij št. 11 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
    Márton Illés: Cembalosätze – 2. del za čembalo z ojačitvijo (Svetovna premiera)
    Ivan Višnegradski: Preludij št. 14 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
    Pierre Boulez: Notations – št. 5 za klavir
    Helmut Lachenmann (*1935): Guero (1970) za klavir z ojačitvijo
    Pierre Boulez: Notations – št. 8 za klavir
    Ivan Višnegradski: Preludij št. 4 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
    Vito Žuraj: Recitativi – III za sopran in cimbalo cromatico s 24 tipkami na oktavo
    Ivan Višnegradski: Preludij št. 17 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
    György Ligeti (1923–2006): Passacaglia Ungherese (1978) za klavikord z ojačitvijo
    Michael Pelzel: Brushing – 2. del za preparirani klavir
    Pierre Boulez: Notations – št. 11 za klavir
    Ivan Višnegradski: Preludij št. 18 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
    Márton Illés: Cembalosätze – 3. del za čembalo z ojačitvijo (Svetovna premiera)
    Ivan Višnegradski: Preludij št. 20 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
    Pierre Boulez: Notations – št. 12 za klavir
    Ivan Višnegradski: Preludij št. 23 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
    Vito Žuraj: Recitativi – IV za sopran in cimbalo cromatico s 24 tipkami na oktavo
    Michael Pelzel: Brushing – 3. del za preparirani klavir
    Nicola Vicentino (1511–1575): Madonna il poco dolce za cimbalo cromatico z 31 tipkami na oktavo (Svetovna premiera)

    * Vsi Preludiji Ivana Višnegradskega so iz zbirke 24 Préludes dans tous les tons de l’échelle chromatique diatonisée à 13 sons, pour 2 pianos en quarts de ton, op. 22 (1934, rev. 1960)
    (24 Preludijev v vseh tonih kromatične lestivice, diatonizirane na trinajstih tonih za dva četrttonska klavirja, op. 22 (1934, rev. 1960).

    Dolžina trajanja: ca. 75’

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 17. Festival Slowind 2015
    19.10.2015 – 20:00
    1. koncert

    Predkoncertni pogovor ob 19.00
    Gost pogovora: Vito Žuraj

    Ensemble Tema
    Marisol Montalvo – sopran
    Jaka Stadler in ansambel violončel
    Slowind
    Spored:
    Vortex temporum
    Pierre Boulez (*1925): Messagesquisse (1976/77) za violončelo solo in 6 violončel
    Helmut Lachenmann (*1935): Toccatina (1986) za violino solo
    Vito Žuraj (*1979): Contour (2012) za pihalni kvintet
    Heitor Villa-Lobos (1887–1959): Bachianas brasileiras št. 5 (1938–1945) za sopran in 8 violončel
    Gérard Grisey (1949–1998): Vortex temporum (1994–96) za flavto, klarinet, klavir, violino, violo in violončelo

    Dolžina trajanja: 85’

    Benetke (I), Bienale 2015, Sala delle Colonne (Ca’ Giustinian)
    02.10.2015 – 17:00
    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    György Ligeti (1923–2006): Deset skladb za pihalni kvintet
    Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
    Pasquale Corrado (r. 1979): novo delo
    Vinko Globokar (. 1934): Avguštin, dober je vin

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine
    28.09.2015 – 16:00
    SVETOVNI GLASBENI DNEVI

    Pihalni kvintet Slowind
    Slovenski tolkalni projekt (SToP)
    Jože Rošer, Boštjan Lipovšek – rog
    Spored:
    Xiaozhong Yang (ISCM Chengdu): Cloud Cluster (2012) za 5 tolkalcev
    Vassilis Bakopoulos (ISCM Grčija): Wind Quintet No.1 (2012)
    Larisa Vrhunc (Slovenija): Hitrost razpadanja (2013) za dva rogova in dva tolkalca
    Sunleif Rasmussen (ISCM Ferski otoki): Motion/Emotion (2011) za pihalni kvintet
    Peter Adriaansz & Maarten Altena (ISCM Nizozemska): TWOMB for John Cage (2012) za sekstet tolkalcev
    Corrado Rojac (ISCM Slovenija): Clichés (2003) za pihalni kvintet
    Jacob Gotlib (Med. Uni. Florida): Portrait Sequence (Blanching Out) (2012) za tolkalni duet
    Chris Hung (ISCM Hong Kong, Kitajska): Vibrant City (2014) za 5 tolkalcev

    Hirošima (Japonska), Glasbena univerza kraljice Elizabete
    14.09.2015 – 18:30

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Domenico Scarlatti/arr. Dinu Lipatti: Dve sonati
    Toshio Hosokawa: Ancient Voices (2013) – V spomin Wolfganga Schulza
    Wolfgang Amadeus Mozart: Adagio in Allegro, KV 594
    Darius Milhaud: Kamin kraljaRenéja, op. 205
    Nina Šenk: Trenutki (2009)
    Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

    Japonska, Takefu Bunka Center, Glavna dvorana – 26. Mednarodni glasbeni festival Takefu 2015
    13.09.2015 – 17:00
    Zaključni koncert

    Spored:
    Sho-Myo (budistična liturgija): Sho-Myo Tendai-shu-ja in Ji-shu-ja
    Franz Schubert: Introdukcija in variacije na “Posušene rože” iz Lepe mlinarice, op. 160, D. 802 (Mario Caroli – flavta, Saori Oya – klavir)
    Gustav Mahler: Pet pesmi na besedila Friedricha Rückerta (Eiko Hiramatsu – sopran, Seitaro Ishikawa – klavir)
    Wolfgang Amadeus Mozart/Isamu Kanai: Requiem
    (Rüediger Bohn – dirigent, Eiko Hiramatsu – sopran, Rina Hirayama – alt, Daiki Miyashita – tenor, Naohito Sekiguchi – bas, Pihalni kvintet Slowind, Fumika Mohri – violina, Yuuna Shinohara – violina, Ayako Tahara – viola, Michiaki Ueno – violončelo, Junko Yamamoto – klavir, Festivalski zbor …)

    Japonska, Takefu Bunka Center, Glavna dvorana – 26. Mednarodni glasbeni festival Takefu 2015
    12.09.2015 – 15:00
    Nova obzorja (2. koncert)

    Spored:
    Giacinto Scelsi: Tre Pezzi (Masanori Oishi – sopranski saksofon)
    Nina Šenk: Trenutki/Augenblicke (2009) za pihalni kvintet (Pihalni kvintet Slowind)
    Diego Ramos: Novo delo za pihalni kvintet (Pihalni kvintet Slowind) (svetovna premiera)
    Olga Neuwirth: “Verfremdung /Entfremdung”(2002) (Mario Caroli – flavta, Saori Oya – klavir)
    Kaija Saariaho (r. 1952): “Sept Papillons” za violončelo solo (Anssi Karttunen – violončelo)

    Japonska, Takefu Bunka Center, Glavna dvorana – 26. Mednarodni glasbeni festival Takefu 2015
    12.09.2015 – 17:00
    Nova obzorja (3. koncert)

    Spored:
    Osamu Kawakami: “Monotropastrum humile” (Masanori Oishi – saksofon, Yasutaka Hemmi – violina, Tomoko Kasai – tolkala, Maki Ota – sopran) (svetovna premiera)
    Kaori Ohkuma: New Work za “Noh”-glas, sopran in tolkala (Ryoko Aoki – glas; Maki Ota – sopran, Tomoko Kasai – tolkala)
    Georges Aperghis (1945-): “Alter Ego” za tenorski saksofon (Masanori Oishi – saksofon)
    Isamu Kanai: Novo delo za pihalni kvintet (Pihalni kvintet Slowind) (svetovna premiera)

    Japonska, Takefu Bunka Center, Glavna dvorana – 26. Mednarodni glasbeni festival Takefu 2015
    11.09.2015 – 19:00
    Tošio Hosokava s prijatelji, “Koncert ob 60. rojstnem dnevu Tošia Hosokave)

    Spored:
    Yoshiaki Onishi: Parti za violino solo (Yasutaka Hemmi – violina)
    Hiroyuki Itoh: Novo delo za pihalni kvintet (Pihalni kvintet Slowind) (svetovna premiera)
    Federico Gardella: Architetture del canto e del silenzio (2014) za flavto, klarinet, violino, violončelo in klavir
    (Yoshie Ueno – flavta, Nozomi Ueda – klarinet, Yasutaka Hemmi – violina, Tomoki Tai – violončelo, Ken-ichi Nakagawa – klavir, Seitaro Ishikawa – dirigent) (japonska premiera)
    Diana Rotaru: “Enter no silence” za sopran, flavto, klarinet, klavir in tolkala (Maki Ota – sopran, Yoshie Ueno – flavta, Nozomi Ueda – klarinet, Junko Yamamoto – klavir, Tomoko Kasai – tolkala, Seitaro Ishikawa – dirigent)
    Tošio Hosokava: Vertival Song za flavto (Yoshie Ueno – flavta solo)
    Tošio Hosokava: Klavirski trio (Yasukata Hemmi – violina, Tomoki Tai – violončelo, Junko Yamamoto – klavir) (japonska premiera)
    Tošio Hosokava: Vertical Time Study II (Masanori Ohishi – saksofon, Ken-ichi Nakagawa – klavir, Tomoko Kasai – tolkala)

    Japonska, Takefu Bunka Center, Glavna dvorana – 26. Mednarodni glasbeni festival Takefu 2015
    08.09.2015 – 19:30
    Koncert Pihalnega kvinteta Slowind

    Pihalni kvintet Slowind
    Nozomi Ueda – basovski klarinet (Janaček)
    Spored:
    Domenico Scarlatti: Dve sonati (v C-duru, L. 255 in v G-duru, L. 286)
    Tošio Hosokava: Ancient Voices – V spomin Wolfgangu Schulzu
    Wolfgang Amadeus Mozart: Adagio in Allegro v f-molu, K. 594
    György Ligeti: Deset skladb za pihalni kvintet
    Vinko Globokar: Avguštin, dober je vin
    Leoš Janaček: Jugend (Mladí)

    Japonska, Takefu Bunka Center, Glavna dvorana – 26. Mednarodni glasbeni festival Takefu 2015
    06.09.2015 – 15:00
    Koncert ob odprtju festivala

    Spored:
    György Ligeti: Šest bagatel – izbor (Pihalni kvintet Slowind)
    Antonín Dvořák: Klid (Gen Yokosaka – violončelo, Hiroyo Imagawa – klavir)
    Krzysztof Penderecki: Prelude (Michel Lethiec – klarinet solo)
    Johannes Brahms: Violinska sonata št. 2, 1. stavek (Akiko Yamada – violina; Yuya Tsuda – klavir)
    Tradicionalna skladba za šakuhači: “Tsuru-no Sugomori” (Tosiya Suzuki – posnetek)
    Tradicionalna skladba za šakuhači: “Kokuh” (Tadaši Tadžima – šakuhači)
    Johann Sebastian Bach: Preludij in Fuga iz Suite št. 5 za violončelo (Anssi Karttunen – violončelo solo)
    Toshio Hosokawa: Read II za violo in klavir (Tomoko Akasaka – viola, Kei Itoh – klavir)
    Giacinto Scelsi: “Ave Maria” iz “Treh latinskih molitev” (Maki Ota – sopran solo)
    Claude Debussy: Syrinx (Mario Caroli – flavta solo)
    Béla Bartók: Godalni kvartet št. 4 – izbor (Godalni kvartet Yale)

    Kötschach-Mauthen (A), Via Iulia Augusta Konzertsommer, Landeskrankenhaus Laas
    18.07.2015 – 18:00
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685–1757) / prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro, K. 594
    Darius Milhaud (1892–1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Ruth Crawford Seeger: Suita za pihalni kvintet
    Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
    Paul Hindemith (1895–1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

    Toskana (I), Castello di San Polo in Rosso
    04.07.2015 – 19:00
    Festival Synergien

    Pihalni kvintet Slowind
    Leonard Siebler klavir
    Spored:
    Philippe Gaubert: Madrigal za flavto in klavir
    (Claude Debussy: Reflets dans l’eau – Leonard Siebler)
    Jacques Ibert: Tri kratke skladbe za pihalni kvintet
    Henri Dutilleux: Sarabande et Cortege za fagot in klavir
    (Fréderic Chopin: Etüde Op. 10 Nr. 12 za klavir – Leonard Siebler)
    Francis Poulenc: Sextuor, op. 100 za pihalni kvintet in klavir

    Toskana (I), Castello di San Polo in Rosso
    03.07.2015 – 19:00
    Festival Synergien

    Pihalni kvintet Slowind
    Leonard Siebler klavir
    Spored:
    Clara Schumann: Tri romance za oboo in klavir
    Nina Šenk: Trenutki za pihalni kvintet
    Ruth Crawford Seeger: Suita za pihalni kvintet
    Louise Farrenc: Sekstet v c-molu, op. 40 za klavir in pihalni kvintet

    Toskana (I), Castello di San Polo in Rosso
    02.07.2015 – 19:00
    Festival Synergien

    Pihalni kvintet Slowind
    Leonard Siebler klavir
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart: Kvintet v Es-duru, K 452 za oboo, klarinet, rog, fagot in klavir
    Mikhail Glinka: Patetični trio (Trio Pathétique) v d-molu za klarinet, fagot in klavir
    Giulio Briccialdi: Pihalni kvintet v D-duru, op. 124

    Berlin (D), Villa Elisabeth, Invalidenstr. 3, 10115 Berlin
    21.06.2015 – 16:30
    Vinku Globokarju za 80-rojstni dan

    dirigent Simon Harrer
    Pihalni kvintet Slowind
    Solistenensemble PHØNIX16
    dirigent Timo Kreuser
    ensemble unitedberlin
    vodji Vinko Globokar in Catherine Larsen-Maguire
    Spored:
    Vinko Globokar
    Polytonique ! (1964) za bigband
    Atemstudie (1972) za oboo (Matej Šarc, oboa)
    Dvojnost (1963) za bigband
    Laboratorium – Moteur à trois tons (1973) (Aleš Kacjan, flavta; Matej Šarc, oboa; Paolo Calligaris, fagot; Vinko Globokar, pozavna; Silke Eberhard, saksofon; Damir Bacikin, trobenta)
    Jenseits der Sicherheit (1981) (Sirje Aleksandra Viise, sopran)
    Osebno (1963) za bigband (Bigband Polytonique, vodja Simon Harrer)

    Berlin (D), Villa Elisabeth, Invalidenstr. 3, 10115 Berlin
    21.06.2015 – 18:30
    Vinku Globokarju za 80-rojstni dan

    dirigent Simon Harrer
    Pihalni kvintet Slowind
    Solistenensemble PHØNIX16
    dirigent Timo Kreuser
    ensemble unitedberlin
    vodji Vinko Globokar in Catherine Larsen-Maguire
    Spored:
    Vinko Globokar
    Airs de voyages vers l’interieur (1972) za osem glasov, klarinet, pozavno in elektroniko (Solistenensemble PHØNIX16: Timo Kreuser, vodja; Erich Wagner, klarinet; Florian Juncker, pozavna;  Andre Bartetzki, elektronika)
    Discours VIII (1989) za pihalni kvintet (Pihalni kvintet Slowind)
    Kaleidoskop im Nebel (2013) za komorni ansambel (ensemble unitedberlin, Catherine Larsen-Maguire, vodja)

    Berlin (D), Villa Elisabeth, Invalidenstr. 3, 10115 Berlin
    21.06.2015 – 20:30
    Vinku Globokarju za 80-rojstni dan

    dirigent Simon Harrer
    Pihalni kvintet Slowind
    Solistenensemble PHØNIX16
    dirigent Timo Kreuser
    ensemble unitedberlin
    vodji Vinko Globokar in Catherine Larsen-Maguire
    Spored:
    Vinko Globokar
    La Prison (2001) za osem instrumentov (ensemble unitedberlin)
    Avguštin, dober je vin (2002) za pihalni kvintet (Pihalni kvintet Slowind)
    Vendre le vent (1973) za pianista, tolkalca in devet trobil (ensemble unitedberlin, Vinko Globokar, vodja)

    Firence (I), Abonma Villa Romana
    13.06.2015 – 21:15
    Abonma music@villaromana

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    György Ligeti: 10 skladb za pihalni kvintet
    Tošio Hosokava: Ancient Voices
    Salvatore Sciarrino: Il silenzio degli oracoli
    Vito Žuraj: Contour
    Vinko Globokar: Avguštin dober je vin

    Ljubljana, Filozofska fakulteta, Oddelek za muzikologijo, Aškerčeva 2
    20.05.2015 –
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Lojze Lebič (r. 1934): Dogodki

    Zagorje, Gledališka dvorana Delavskega doma Zagorje
    15.05.2015 – 19:00

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685–1757) / prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro, K. 594
    Paul Hindemith (1895–1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
    Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
    György Ligeti (1923–2006): Šest bagatel

    Ljubljana, Slovenska filharmonija Dvorana Marjana Kozine, 2. Slowindova pomlad 2015
    13.05.2015 – 20:00
    2. koncert
    MOJSTROVINE V NOVI PREOBLEKI

    Pihalni kvintet Slowind
    Ansambel Aleph
    Spored:
    Bernd Alois Zimmermann: Enchiridion (1949–51) – Transkripcija za komorni ansambel: Dominique Clément
    Arnold Schönberg: Koncert za violončelo v D-duru (1932–33) – Transkripcija za komorni ansambel: Dominique Clément
    Larisa Vrhunc: Črna maškarada – odlomki iz opere Črne maske Marija Kogoja
    Bernd Alois Zimmermann: Glasba za večerje kralja Ubuja (1962–1966–2011) – Črni balet v sedmih delih z enim uvodom Bernda Aloisa Zimmermanna – Transkripcija za komorni ansambel ter dramskega igralca: Dominique Clément

    Ansambel Aleph:
    Dominique Clément – klarinet
    Lutz Mandler – trobenta
    Noémi Schindler – violina
    Belinda Peake – viola
    Christophe Roy – violončelo
    Jean-Charles François – tolkala
    Sylvie Drouin – klavir

    Slowind:
    Aleš Kacjan – flavta
    Matej Šarc – oboa
    Jurij Jenko – klarinet
    Metod Tomac – rog
    Paolo Calligaris – fagot

    Gostje:
    Boris Ostan – dramski igralec
    Žan Tkalec – pozavna
    Petra Greblo – violončelo
    Miha Firšt – kontrabas
    Aleksandra Verbickaja – čelesta

    Michel Pozmanter – dirigent

    Ljubljana, Slovenska filharmonija Dvorana Slavka Osterca, 2. Slowindova pomlad 2015
    13.05.2015 – 16:30
    od 16.30 do 19.00
    OKROGLA MIZA Z MLADIMI SKLADATELJI

    Sodelujoči skladatelji:
    Jepper Ernst (Danska)
    Victor Ibarra (Mehika/Francija)
    Alja Zore (Slovenija)
    Kristian Rymkier (Danska/Francija)
    Tomaž Bajželj (Slovenija)
    Marcus Lease (ZDA/Danska)
    Finnur Karlsson (Islandija/Danska)

    Moderatorka: Maia Juvanc

    Okrogla miza z mladimi skladatelji je odprta za javnost.

    Ljubljana, Slovenska filharmonija Dvorana Marjana Kozine, 2. Slowindova pomlad 2015
    12.05.2015 – 20:00
    1. koncert
    FORUM MLADIH SKLADATELJEV

    Pihalni kvintet Slowid
    Ansembel Aleph
    Spored:
    Finnur Karlsson (Islandija): Dva stavka (2014) za pihalni kvintet
    Alja Zore (Slovenija): Kaliaihzis (2014) za pihalni kvintet
    Aureliano Cattaneo (Italija/Španija): Trio IV (2006) za klarinet, violončelo in klavir
    Jeppe Ernst (Danska): mor I far (2014) za pihalni kvintet
    Kristian Rymkier (Danska/Francija): Mécanique (2014) za pihalni kvintet
    Victor Ibarra (Mehika/Francija): sofferte … lontano za basovski klarinet, violo, violončelo, klavir in tokala
    Tomaž Bajželj (Slovenija): 350 podob (2013) za pihalni kvintet
    Christian Winther Christensen (Danska): Trio (2009) za violino, violo in violončelo
    Marcus Lease (ZDA/Danska): Peace, Affannato (2014) za pihalni kvintet
    Eneko Vadillo-Perez (Španija): Jiseiyi (2001–02) za piccolo, oboo, klarinet, fagot, rog, violino, violo, violončelo, kontrabas in tolkala

    Na prvem koncertu 2. Slowindove pomladi 2015 bomo slišali deset novejših skladb devetih mladih skladateljev in ena skladateljice. Sedem izmed njih bo pod moderatorstvom slovenske muzikologinje Maie Juvanc v sredo, 13. maja 2015, med 16.30 ter 19.00, sodelovalo v pogovoru o njihovi glasbi, izzivih in dilemah mladih komponistov v današnjem času in si izmenjalo estetske poglede na glasbo in umetnost. Okrogla miza bo potekala v angleškem jeziku.

    Zagreb (CRO), 28. Glasbeni bienale Zagreb (Muzički Biennale Zagreb)
    24.04.2015 – 17:00

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Lojze Lebič (r. 1934): Dogodki II (Events II) (2002)
    Marko Ruždjak(1946–2012): In-Out
    Niels Rosing-Schow: Five studies (1979, rev. 2012)
    Srđan Dedić (r. 1965): Novo delo
    Tošio Hosokava (r. 1955): Ancient Voices (2013)
    Vinko Globokar (r. 1934): Avguštin dober je vin (2002)

    Ljubljana, Sedež Zdravniške zbornice Slovenije, preddverju Domus Medica, Dunajska cesta 162
    14.04.2015 – 19:00

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685–1757) / prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro, K. 594
    Primož Ramovš (1921–1999): Pihalni kvintet št. 2
    Paul Hindemith (1895–1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

    Koper, nova dvorana cerkve sv. Frančiška Asiškega
    09.12.2014 – 20:00

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685–1757) / prir. Dinu Lipati: Sonata v C duru L. 255
    Giacinto Scelsi (1905–1988): Due Pezzi za rog solo
    Domenico Scarlatti / rir. Dinu Lipati: Sonata v G-duru L. 286
    György Ligeti (1923–2006): Šest bagatel
    W. A. Mozart (1756–1791): Serenada v c-molu, K. 388

    Podgorica (Črna gora), Dvorana Muzeja Podgorice, Festival DEUS (Decembarska umjetnička scena)
    04.12.2014 – 19:30

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685–1757) / prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro, K. 594
    Darius Milhaud (1892–1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Lojze Lebič (roj. 1934): Dogodki II (2002)
    Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoreska (1939)
    Paul Hindemith (1895–1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 16. Festival Slowind 2014
    21.10.2014 – 20:00
    Predkoncertni pogovor z Robertom Aitkenom in Naoko Jošino ob 19.00

    Robert Aitken – flavta in dirigent
    Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
    Slowind
    Aljaž Beguš – klarinet, basovski klarinet
    Jože Rošer – rog
    Franc Kosem – trobenta
    Žan Tkalec – pozavna
    Franci Krevh, Matevž Bajde – tolkala
    Marjan Peternel – klavir, čelesta
    Godalni kvartet Dissonance (Janez Podlesek, Matjaž Porovne, Oliver Dizdarević Škrabar, Klemen Hvala)
    Naoko Jošino – harfa
    Majumi Mijata – šo
    Spored:
    “Proti morju”
    Toru Takemicu: Nostalghia (1984) za solo violino in godala
    Toru Takemicu: Distance (1972) za oboo in šo
    Toru Takemicu: Toward the Sea II (1981) za altovsko flavto, harfo in godala (I The Night; II Moby Dick; III Cape Cod)
    Toru Takemicu: Eucalypts II (1971) za flavto, oboo in harfo
    Tošio Hosokava: Birds Fragments III (1990) za šo in flavto
    Toru Takemicu: Tree Line (1988) za flavto (altovsko flavto), oboo, dva klarineta (basovski klarinet), fagot (kontrafagot), 2 rogova, trobento, pozavno, dva tolkalca, harfo, klavir (čelesto), dve violini, violo, violončelo in kontrabas

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 16. Festival Slowind 2014
    19.10.2014 – 20:00

    Komorni zbor Ave
    Jerica Gregorc Bukovec – dirigentka
    Franc Kosem – trobenta
    Majumi Mijata – šo
    Tadaši Tadžima – šakuhači
    Spored:
    “Češnjevi cvetovi”
    Toru Takemicu: Paths (1994) In memoriam of Witold Lutosławski za trobento solo
    Toru Takemicu: Wind Horse (1961–66) za mešani zbor (I Vocalise 1 za ženski zbor; III Vocalise II za moški zbor; IV Vocalise III za mešani zbor)
    Toši Ičijanagi: Galaxy (1983) za šo
    Toru Takemicu: Hinmade Proverbs (Four Popular Songs) (1987) za 6 moških pevcev (I Your Eyes; II Three bonzes; III Cinderella’s Miszatune; IV A Farewell gift Words by Shuzo Takoguchi)
    Džodži Juasa: To the Genesis (1988) za šo
    Uroš Rojko: Več luči / Mehr Licht (2014) za mešani zbor
    Toru Takemicu: Sakura (Cherry Blossoms) (1979–92) za mešani zbor
    Gionsyoja iz zgodbe o Heike-Hikigatari za bivo
    Toru Takemicu: Mienai Kodomo (Unseen Child) (1979–92) za mešani zbor
    Ljudska glasba za šakuhači
    Toru Takemicu: Sayonara (1979–92) (words by Kuniharu Akiyama) za mešani zbor

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 16. Festival Slowind 2014
    18.10.2014 – 20:00
    Predkoncertni pogovor s Tošiom Hosokavo ob 19.00

    Slowind
    Naoko Jošino – harfa
    Majumi Mijata – šo
    Klemen Leben – harmonika
    Marjan Peternel – klavir
    Spored:
    “Starodavni glasovi” – Portretni koncert glasbe Tošia Hosokave
    Tošio Hosokava (1955): Gesine za harfo solo
    Tošio Hosokava: Cloudscapes – Moon Night (1998) za šo in harmoniko
    Tošio Hosokava: Arc Song (1999) za oboo in harfo
    Tošio Hosokava: Fragmente III (1989) za pihalni kvintet
    Tošio Hosokava: Utsurohi (1986) za šo in harfo
    Tošio Hosokava: Lied (2010) za flavto in klavir
    Tošio Hosokava: Ancient Voices (2013) za pihalni kvintet

    Ljubljana, Cankarjev dom, Gallusova dvorana – 16. Festival Slowind 2014
    17.10.2014 – 19:30
    Abonmajski koncert Orkestra Slovenske filharmonije

    Orkester Slovenske filharmonije
    Fréderic Chaslin – dirigent
    Džanko Handa – biva
    Tadaši Tadžima – šakuhači
    Spored:
    “Novembrske sledi”
    Ernest Chausson: Viviane – Uvertura
    Claude Debussy: Morje
    Toru Takemicu: November Steps (1967) za bivo, šakuhači in orkester
    Maurice Ravel: Plemeniti in sentimentalni valčki

    Ljubljana, Trubarjeva hiša lliterature, Stritarjeva 7 – 16. Festival Slowind 2014
    17.10.2014 – 11:30
    Mednarodna glasbena delavnica
    “Soočenja s tišino II”

    Predavatelj: Tošio Hosokava (Tokio)
    Organizacija in vodstvo: Larisa Vrhunc

    Ljubljana, Cankarjev dom, Gallusova dvorana – 16. Festival Slowind 2014
    16.10.2014 – 19:30
    Abonmajski koncert Orkestra Slovenske filharmonije

    Orkester Slovenske filharmonije
    Frédéric Chaslin – dirigent
    Džunko Handa – biva
    Tadaši Tadžima – šakuhači
    Spored:
    “Novembrske sledi”
    Ernest Chausson: Viviane – Uvertura
    Claude Debussy: Morje
    Toru Takemicu: Novembrske sledi (1967) za bivo, šakuhači in orkester
    Maurice Ravel: Plemeniti in sentimentalni valčki

    Ljubljana, Slovenska kinoteka, Miklošičeva 28 – 16. Festival Slowind 2014
    15.10.2014 – 19:00
    Projekcija filma

    Vzhajajoče sonce (Rising sun)
    Režija: Philip Kaufman
    Glasba: Toru Takemicu

    Ljubljana, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, Aškerčeva 2, Modra soba (5. nadstropje) – 16. Festival Slowind 2014
    14.10.2014 – 10:20
    Mednarodna glasbena delavnica
    “Soočenja s tišino I”

    Predavatelj: Daj Fudžikura (London)
    Organizacija in vodstvo: Larisa Vrhunc

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 16. Festival Slowind 2014
    14.10.2014 – 20:00
    Predkoncertni pogovor s Tadejo Vulc in Dajem Fudžikuro ob 19.00

    Slowind
    Robert Aitken – flavta
    Džunko Handa – biva
    Tadaši Tadžima – šakuhači
    Dimitrij Lederer – basovski klarinet
    Dejan Prešiček – altovski saksofon
    Franci Krevh – vibrafon
    Nicoletta Sanzin – harfa
    Marjan Peternel – klavir
    Spored:
    “Urok dežja”
    Alja Zore: Kaliaihzis (2014) za pihalni kvintet (svetovma premiera)
    Toru Takemicu: Eclipse (1966) za bivo in šakuhači
    Tadeja Vulc: Pajčevine časa (2014) za pihalni kvintet (svetovma premiera)
    John Cage: Ryoanji (1984) za bambusovo piščal, tokala in 3 vnaprej posnete bambusove piščali
    Daj Fudžikura: Wind Skein (2013) za oboo, klarinet, altovski saksofon, basovski klarinet in fagot
    Toru Takemicu: Rain Spell (1982) za flavto (altovsko flavto), klarinet, harfo, klavir in vibrafon

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 16. Festival Slowind 2014
    14.10.2014 – 22:30

    Robert Aitken, Aleš Kacjan, Matej Zupan, Liza Hawlina – flavte
    Paolo Calligaris – fagot
    Nicoletta Sanzin – harfa
    Tadaši Tadžima – šakuhači
    Jasumiči Ivaki – viola
    Spored:
    “In potem sem vedela, da je veter …”
    Toru Takemicu: Voice (1971) za flavto solo
    Toru Takemicu: Masque za dve flavti (Continu (1959); Incidental I (1959), Incidental II (1960))
    Toru Takemicu: Itinerant in Memory of Isamo Noguchi (1989) za flavto solo
    Toru Takemicu: In then I knew ‘twas Wind (1992) za flavto, violo in harfo
    Tošio Hosokava: ‟Kuroda-bushi” (2004) za altovsko flavto
    Daj Fudžikura: Calling (2011) za fagot solo
    Džo Kondo: High Song (1987) za altovsko flavto in shakuhachi
    Džodži Juasa: Interpenetration (1966) za dve flavti
    Toši Ičijanagi: Still Time IV – In Memory of Toru Takemitsu (1998) za flavto solo
    Toru Takemicu: Air (1995) za flavto solo

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 16. Festival Slowind 2014
    12.10.2014 – 20:00
    Predkoncertni pogovor z Robertom Aitkenom ob 19.00

    Robert Aitken – flavta, dirigent
    Igor Mitrović, Milan Hudnik, Petra Gačnik Greblo – violončelo
    Jurij Jenko – klarinet solo
    Metod Tomac – rog
    Franc Kosem, Nejc Zahrastnik, Jure Gradišnik, Matej Rihter – trobenta
    Uroš Vegelj – tuba
    Mihael Šuler, Uroš Polanc, Urban Turjak – pozavna, basovska pozavna
    Marjan Peternel – klavir
    Nicoletta Sanzin, Anja Gaberc – harfa
    Duo Drumartica (Jože Bogolin, Simon Klavžar)
    Matevž Bajde – vibrafon
    Spored:
    “Valovi”
    Toru Takemicu: Waterways (1978) za klarinet, violino, violončelo, klavir, dve harfi in dva vibrafona
    Toru Takemicu: Rain Tree (1981) za dve marimbi in vibrafon z žarometom
    Toru Takemicu: Garden Rain (1974)
    I. za rog, dve trobenti, pozavno in tubo
    II. za dve trobenti in tri pozavne
    Robert Aitken: Lalitá (1992) za flavto, tri violončela, dve harfi in dva tolkalca
    Toru Takemicu: Valovi (1976) za klarinet solo, harmoniko, rog, dve pozavni in basovski boben
    Toru Takemicu: Bryce (1976) za flavto, dve harfi in dva tolkalca

    Ljubljana, Slovenska kinoteka, Miklošičeva 28 – 16. Festival Slowind 2014
    11.10.2014 – 19:00
    Projekcija filma

    Ran (Kaos)
    Režija: Akira Kurosava
    Glasba: Toru Takemicu

    Italija, Castello San Polo in Rosso, Gaiole in Chianti
    12.07.2014 –
    Festival Sinergije v San Polo in Rosso

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Ludwig van Beethoven (1770–1827): Sonata št. 8 op. 13, “Patetična”
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Sonata za klavir št. 10, K. 330, 1. stavek
    Erwin Schulhoff (1894-1942): Divertimento za oboo, klarinet in fagot (1927)
    Wilhelm Friedemann Bach (1710-1784): Sonata št. 2 v G-duru za flavto in oboo
    Carl Nielsen (1865–1931): Kvintet, op. 43

    Italija, Castello San Polo in Rosso, Gaiole in Chianti
    11.07.2014 –
    Festival Sinergije v San Polo in Rosso

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro v f-molu, K. 594
    Lojze Lebič (r. 1934): Aprilske vinjete (Chalumeau III) (1997) za flavto solo
    Ludwig van Beethoven (1770–1827): Duo za klarinet in fagot št. 2 v F-duru, WoO 27
    Salvatore Sciarrino (r. 1947): Il silenzio degli oracoli (1968) za pihalni kvintet
    Giacinto Scelsi (1905–1988): Due pezzi (1956) za rog solo
    Domenico Scarlatti (1685–1757), prir. Dinu Lipatti: Dve Sonati
    Heinz Holliger (r. 1934): Studie über Mehrklänge (1971) za oboo solo
    Darius Milhaud (1892–1974): Kamin kralja Renéja, op. 205 (1939)

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine
    13.06.2014 – 20:00
    Okus po času, ki beži …
    Koncerta ob jubilejih Lojzeta Lebiča, Božidarja Kosa, Vinka Globokarja, Pavleta Merkùja, Jakoba Ježa, Iva Petrića in Igorja Štuheca

    Predkoncertni pogovor z Lojzetom Lebičem, Božidarjem Kosom in Jakobom Ježem ob 19.00

    2. koncert

    “DOGODEK …”

    Barbara Jernejčič Fürst mezzosopran
    Slowind
    Janez Podlesek violina
    Matjaž Porovne violina
    Oliver Dizdarević Škrabar viola
    Klemen Hvala violončelo
    Tibor Kerekeš trobenta
    Žan Tkalec pozavna
    Urška Križnik Zupan harfa
    Marjan Peternel klavir
    Petra Bartol tolkala
    Spored:
    Lojze Lebič (r. 1934): Dogodki II (2002) za pihalni kvintet
    Lojze Lebič: Godalni kvartet (1983) – prva izvedba v Sloveniji
    Jakob Jež (r. 1928): Odsevi Hajamovih stihov (1967) za mezzosopran in komorni orkester
    Božidar Kos (r. 1934): Trija stavki (1982) za flavto, pozavno, tolkala in klavir
    Vinko Globokar (r. 1934): Discours VIII (1990) za pihalni kvintet

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine
    12.06.2014 – 20:00
    Okus po času, ki beži …
    Koncerta ob jubilejih Lojzeta Lebiča, Božidarja Kosa, Vinka Globokarja, Pavleta Merkùja, Jakoba Ježa, Iva Petrića in Igorja Štuheca

    Predkoncertni pogovor z Lojzetom Lebičem, Igorjem Štuhecom in Ivom Petrićem ob 19.00

    1. koncert

    “ČAS …”

    Dekliški komorni zbor Glasbenega centra Edgar Willems
    zborovodja Jože Fürst
    Tomaž Sevšek Šramel orgle
    Slowind
    Spored:
    Jakob Jež (r. 1928): Vodomke (2006) za dekliški zbor
    Lojze Lebič (r. 1934) Okus po času, ki beži (1978) za orgle
    Igor Štuhec (r. 1932) Interrogatur respondit (2013) za pihalni kvintet
    Pavle Merkù (r. 1927) Trio di canzoni (1979) za flavto, klarinet in fagot
    Lojze Lebič: Aprilske vinjete (1997) za flavto solo
    Ivo Petrić (r. 1931) Pihalni kvintet št. 2 (1959) za pihalni kvintet
    Lojze Lebič: Čas za dekliški zbor

    Rače
    25.05.2014 –
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Lojze Lebič (r. 1934): Dogodki II (2002)
    Nina Šenk (r. 1982): Trenutki (2009)
    Tošio Hosokava (r. 1955): Ancient Voices (2013)
    Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoreska (1939)
    Tomaž Bajželj (r. 1979): 350 opomb (2013)
    Carl Nielsen (1865–1931): Kvintet, op. 43 (1922)
    Niels Rosing-Schow (r. 1954): Miniatura (1974) – Variacije na temo Carla Nielsena

    Slovenj Gradec, Wolfova rojstna hiša
    15.05.2014 –
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Divertimento v B-duru, K. 240
    Primož Ramovš (1921–1999): Pihalni kvintet
    Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoreska (1939)
    Tošio Hosokava (r. 1955): Ancient Voices (2013)
    Carl Nielsen (1865–1931): Pihalni kvintet, op. 43
    Niels Rosing-Schow (roj. 1954): Miniatura (1974) – Variacije na temo Carla Nielsena

    Kotanjevica, Dvorana Frančiškanskega samostana na Kostanjevici
    13.05.2014 – 20:00
    GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Serenada v c-molu, K. 388
    Bojan Glavina (r. 1961): Intonacija, preludij, metidacija in scherzo (2013)
    Tošio Hosokava (r. 1955): Ancient Voices (2013)
    Štefan Mauri (r. 1931): Pripoved iz spomina (2013)
    Paul Hindemith (1895–1963): Mala komorna glasba št. 2, op. 24

    Roskilde (Danska), knjižnica
    19.03.2014 – 19:30
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685–1757), prir. Dinu Lipatti: Dve Sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro v f-molu, KV 594
    Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
    Darius Milhaud (1892–1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Niels Rosing-Schow (r. 1954): Pet študij
    Carl Nielsen (1865–1931): Kvintet, op. 43
    Niels Rosing-Schow: Miniatura

    København (Danska), Kraljeva akademija za glasbo
    17.03.2014 –
    Glasbena delavnica

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Finnur Karlsson: Dva stavka za pihalni kvintet
    Kristian Rymkier: Mécanique
    Jeppe Ernst: mor | far
    Marcus Lease: Peace, Affanato

    Måløv (Danska), Kirke-Koncert
    16.03.2014 – 15:00
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685–1757), prir. Dinu Lipatti: Dve Sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro v f-molu, K 594
    Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
    Darius Milhaud (1892–1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Niels Rosing-Schow (r. 1954): Pet študij
    Carl Nielsen (1865–1931): Kvintet, op. 43
    Niels Rosing-Schow: Miniatura

    Concord (ZDA, MA), Concord, Knjižnica
    01.03.2014 – 19:30
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685–1757), prir. Dinu Lipatti: Dve Sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro v f-molu, K 594
    Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
    Elliott Carter (1908–2012): Pihalni kvintet št. 1

    Niels Rosing-Schow (r. 1954): Pet študij
    Carl Nielsen (1865–1931): Kvintet, op. 43
    Niels Rosing-Schow: Miniatura

    Washington (ZDA), Veleposlaništvo Republike Slovenije
    27.02.2014 – 19:00
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Primož Ramovš (1921–1999): Pihalni kvintet št. 2
    Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
    Elliott Carter (1908–2012): Pihalni kvintet št. 1

    Stanford (ZDA, CA), Univerza, Oddelek za glasbo, Campbell Recital Hall
    26.02.2014 – 19:30
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve Sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro v f-molu, KV 594
    Nina Šenk (roj. 1982): Trenutki
    Elliott Carter (1908-2012): Pihalni kvintet št. 1
    Niels Rosing-Schow (r. 1954): Pet študij
    Carl Nielsen (1865–1931): Kvintet, op. 43
    Niels Rosing-Schow: Miniatura

    Santa Clara, (ZDA, CA), Univerza Santa Clara
    26.02.2014 – 12:00
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685–1757), prir. Dinu Lipatti: Dve Sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro v f-molu, K 594
    Nina Šenk (r. 1982): Trenutki

    San Francisco (ZDA, CA), Redwood City, Sofitel Hotel
    23.02.2014 – 19:00
    Gala večer ob ustanovitvi Ameriško-slovenske izobraževalne fundacije (ASEF)

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Primož Ramovš (1921–1999): Allegro in Allegro Vivace iz Pihalnega kvinteta št. 2
    Elliott Carter (1908–2012): Allegretto iz Pihalnega kvinteta št. 1
    Primož Ramovš: Vivo iz Pihalnega kvinteta št. 2

    Laguna Niguel (ZDA, CA), Cerkev sv. Timoteja
    22.02.2014 – 19:30
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Serenada v c-molu, K 388
    Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
    Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoreska
    Elliott Carter (1908–2012): Pihalni kvintet št. 1
    Giulio Briccialdi (1818–1881): Kvintet, op. 124

    Orange County (ZDA, CA), SOKA University, Performing Arts Center
    19.02.2014 – 19.30
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685–1757), prir. Dinu Lipatti: Dve Sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro v f-molu, K 594
    Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
    Elliott Carter (1908–2012): Pihalni kvintet št. 1

    Niels Rosing-Schow (r. 1954): Pet študij
    Carl Nielsen (1865–1931): Kvintet, op. 43
    Niels Rosing-Schow: Miniatura

    Pariz (F), Theatre Dunois
    02.02.2014 – 15:00
    Ensemble Alpeh
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Keith Humble: Ways-byways (1983)
    René Leibowitz: Concertino, op. 47 (1958)
    Vinko Globokar: Skozi gozd simbolov/Par une forêt de symboles (1986)
    Vinko Globokar: Pregnanstvo št. 1 (2012)
    Larisa Vrhunc: Grajska (2013)

    Pariz (F), Theatre Dunois
    01.02.2014 – 18:00
    Ensemble Alpeh
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Hans Werner Henze: Amicizia! (1976)
    René Leibowitz: Štiri bagatele, op. 61 (1963)
    Vinko Globokar: Discours VIII (1990)
    Roberto Gerhard: Libra (1968)
    René Leibowitz: Pihalni kvintet, op. 11 (1944)
    Anton Webern: Koncert za devet instrumentov, op. 24 (1934)

    Škofja Loka, Glasbena šola
    25.11.2013 – 19:00
    Noč slovenskih skladateljev

    Slowind
    Spored: Igor Dekleva, Damijan Močnik, Ljubo Rančigaj, Črt Sojar Voglar, Tomaž Svete, Tadeja Vulc

    La Fabrika, Komunardů 30, Prague 7, Češka
    09.11.2013 – 19:30
    Festival Contempuls (www.contempuls.cz)

    Slowind
    Spored:
    Tomasz Sikorski (prir. Martin Smolka): Zerstreutes Hinausschauen
    Voker Staub: Perseiden
    Onderj Stochl: novo delo svetovna premiera
    Salvatore Sciarrino: Il silenzio degli oracoli
    Nina Šenk: Augenblicke

    Ljubljana, Mesto Metelkova, Klub Gromka
    05.11.2013 – 21:00
    Slowind

    Spored:
    Tomasz Sikorski (prir. Martin Smolka): Zerstreutes Hinausschauen
    Voker Staub: Perseiden
    Nina Šenk: Trenutki

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 15. Festival Slowind 2013
    15.10.2013 – 20:00
    6. koncert
    Predkoncertni pogovor ob 19.00 – gosta pogovora: Larisa Vrhunc, Vinko Globokar

    Slowind
    Ensemble S
    Ensemble Aleph
    Vinko Globokar
    dirigent Michel Pozmanter
    Monica Jordan, Barbara Jernejčič Fürst mezzosopran
    Spored:
    PREGNANSTVO
    Larisa Vrhunc (r. 1967): Grajska (2013) za komorni ansambel
    Vinko Globokar (r. 1934): Pregnanstvo št. 1/L’exile Nr. 1
    Luciano Berio (1925–2003): Ljudske pesmi (1964) za mezzosopran, flavto, klarinet, tolkala, harfo/kitaro, violo in violončelo
    Vinko Globokar: Kaleidoskop v megli (2013)

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 15. Festival Slowind 2013
    14.10.2013 – 20:00
    4. koncert
    Predkoncertni pogovor ob 19.00 – gosta pogovora: Gudrun Schröfel, Stephan Meier

    Ensemble S
    Slovenski tolkalni projekt
    Jean Charles François
    Slowind
    Dekliški zbor Hannover
    dirigentka Gudrun Schröfel
    Spored:
    IDOL
    Vinko Globokar (r. 1934): Obsežni tribadabum na fantomski ritem/Tribadabum extensif sur rhytme phantôme (1981) za tri tolkalce in cca. 15 spremljevalnih tolkalcev
    Georges Aperghis (r. 1945): À bout de bras (1989) za oboo in klarinet
    Vinko Globokar: ?Corporel (1985) za tolkalca
    Michele Marelli (r. 1978): Voltfast 50 (2012) za pihalni kvintet
    Jean-Charles François (r. 1942): Dialogs of deafening gifted eavesdroppers (2009)
    Vinko Globokar: Idol/L’Idôle (2012) za dekliški zbor in štiri tolkalce

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 15. Festival Slowind 2013
    14.10.2013 – 22:30
    5. koncert

    Michele Marelli klarinet
    Dominique Clément klarinet
    Luka Juhart akordeon
    Spored:
    HARLEKIN
    Luka Juhart (r. 1982): hrUP (2013) za akordeon
    Vinko Globokar (r. 1934): Razdvojenost/Dédoublement (1975) za klarinet solo
    Vinko Globokar: Dialog o zraku za akordeon
    Karlheinz Stockhausen (1928–2007): Harlekin (1975) za klarinet solo

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 15. Festival Slowind 2013
    12.10.2013 – 20:00
    3. koncert
    Predkoncertni pogovor ob 19.00 – gosta pogovora: Bojana Šaljić Podešva, Michel Pozmanter

    Slowind
    Ensemble Aleph
    Jérôme Thomas žongler
    dirigent Michel Pozmanter
    Spored:
    VARIETÉ
    Bojana Šaljić Podešva (r. 1978): Bioritem spomina (2013) za pihalni kvintet in elektroniko (svetovna premiera)
    Vinko Globokar (r. 1934): Skozi gozd simbolov/Par une forêt de symboles (1986) za 6 glasbenikov ad libitum
    Mauricio Kagel (1931–2008): Varieté/Variété (1976/77) za žonglerja, klarinet (saksofon), violončelo, akordeon, klavir, tolkala in dirigenta

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 15. Festival Slowind 2013
    11.10.2013 – 20:00
    2. koncert

    Orkester Slovenske filharmonije
    dirigent Vinko Globokar
    solist in dirigent Matej Šarc
    Spored:
    TALCI
    Vinko Globokar (r. 1934): Fluide (1967) za devet trobilcev in tri tolkalce
    Vinko Globokar: Izžarevanja/Ausstrahlungen (1972) za oboo solo in dvajset izvajalcev
    Vinko Globokar: Talci/Les otages (2002) za orkester in sampler

    Ljubljana, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, Oddelek za muzikologijo – 15. Festival Slowind 2013
    10.10.2013 – 9:00
    MEDNARODNA GLASBENA DELAVNICA
    Organizacija in vodenje: Larisa Vrhunc

    Položaj Globokarja v zgodovini glasbe poznega 20. stoletja (predavatelj: Daniel Ender)
    Vinko Globokar; o in ob njegovi glasbi (predavatelj: Tomaž Bajželj)
    Odsevi globalizacije kulture v novi glasbi po 1960: “Problemi identitete” v delih evropskih in vzhodnoazijskih skladateljev (predavatelj: Christan Utz)
    Pogovor slušateljev z Vinkom Globokarjem

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine
    10.10.2013 – 20:00

    Dekliški zbor sv. Stanislava
    Helena Fojkar Zupančič dirigentka
    Katarina Lotrič klavir

    John Leavitt (roj. 1956): Festival Sanctus
    Iacobus Gallus Handl (1550–1591): Pueri concinite, OM I/2
    Johannes Brahms (1833–1897): Adoramus te, Christe, op. 37
    Pavel Česnokov (1877–1944): Svete Tihii, op. 9, št. 21
    Ambrož Čopi (roj. 1973): Otrok s sončnico

    Dekliški zbor Hannover
    Gudrun Schröfel dirigentka
    Nicolai Krügel klavir

    Johann Michael Haydn (1737–1806): Gloria iz maše Missa Sti. Leopoldi
    Solistke: Katharina Held, Milena Gramann, Solveig Kloss, Maria Rüssel, Pauline Schüler, Lea Seelemeyer, Mareike Zorko, Sara Zwingmann
    Francis Poulenc (1899–1963): Litanies à la Vierge Noire
    Engelbert Humperdinck (1854–1921): Bratec, pleši z menoj iz opere Janko in Metka
    Solistki: Katharina Held, Lea Seelemeyer
    Arvo Pärt (roj. 1935): Zwei beter
    Peter Eötvös (roj. 1944): Jesenski dan
    Krzysztof Penderecki (roj. 1933): Sanctus
    Krzysztof Penderecki: Benedictus
    Arvo Pärt: Peace upon you, Jerusalem
    Solistki: Charlotte Pohl, Natalie Bühl
    Franz Schubert (1797–1828): Ständchen
    Solistki: Maria Rüssel, Sara Zwingmann
    Cy Coleman (1929–2004): Witchcraft

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 15. Festival Slowind 2013
    09.10.2013 – 20:00
    1. koncert
    Predkoncertni pogovor ob 19.00 – gosta pogovora: Tomaž Bajželj, Vinko Globokar

    Slowind
    ensemble unitedberlin
    Spored:
    JEČA
    Vinko Globokar (r. 1934): Ječa/La prison (2001) za osem inštrumentov
    Tomaž Bajželj (r. 1979): 350 opomb za pihalni kvintet (2013) za pihalni kvintet
    Vinko Globokar: Prodajanje vetra/Vendre le vent (1973)

    Ljubljana, Atrij Mestnega muzeja
    28.05.2013 – 20:00
    Noč slovenskih skladateljev – Nova dela za pihalni kvintet Slowind

    Urška OREŠIČ ŠANTAVEC: FANTAZIJA (PRELUDIJ) za pihalni kvintet
    Nenad FIRŠT: TWOSOME za oboo in fagot
    Štefan MAURI: PRIPOVED IZ SPOMINA za pihalni kvintet
    Žiga STANIČ: PIHALNI KVINTET ŠT. 3
    Bojan GLAVINA: INTONACIJA, PRELUDIJ, MEDITACIJA IN SCHERZO za pihalni kvintet
    Bojana ŠALJIĆ PODEŠVA: ABSTINENCA 2 za oboo, klarinet in rog
    Marijan KOROŠEC: NA 3 za pihalni kvintet
    Blaž ROJKO: MINUTE za pihalni kvintet
    Tomaž BURKAT: POMLADNO DRHTENJE za pihalni kvintet
    Pavel DOLENC: TRI MUZE za pihalni trio
    Blaženka ARNIČ LEMEŽ: AVGUSTOV HRAM za pihalni kvartet
    Igor ŠTUHEC: INTER¯ROGATUR –RESPONDIT za pihalni kvintet

    Ljubljana, Slovenska filharmonija
    12.03.2013 – 21:30
    Slovenski glasbeni dnevi 2013 – koncert mladih skladateljev

    Pihalni kvintet Slowind
    Slovenski tolkalni projekt
    Saar Berger, Boštjan Lipovšek – rog
    Matjaž Porovne – violina
    Igor Mitrović – violončelo
    Klemen Leben – harmonika
    Steven Loy – dirigent
    Jure Ivanušič – recitator

    Spored: Bojana Šaljić Podešva, Larisa Vrhunc, Tomaž Bajželj, Alja Zore, Matej Bonin, Nina Šenk

    Tolmin, Kinogledališče
    05.03.2013 – 20:00
    Slowind

    Spored:
    Paul Pierné (1874–1952): Suite pittoresque
    Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
    Niels Rosing-Schow (r. 1954): Pet študij
    Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoreska
    Niels Rosing-Schow: Miniature
    Carl Nielsen (1865–1931): Kvintet

    Italija, Tavagnacco (UD), Centro Civico
    21.02.2013 – 20.45
    Slowind

    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve Sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro v f-molu, KV 594
    Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
    Alexander von Zemlinsky (1871-1942): Humoreska
    Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24

    Radovljica, Linhartova dvorana
    08.02.2013 – 20:00
    Slowind

    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685–1757), prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro, KV 594
    Darius Milhaud (1892–1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Lojze Lebič (r. 1934): Dogodki II
    Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoreska
    Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

    Hannover (N), Altes Magazin, Kestnerstrasse 18
    18.01.2013 – 19.30
    Slowind

    Spored:
    Gyorgy Kurtág: Kvintet, op. 2
    Gyorgy Ligeti: Deset skladb
    Nina Šenk: Trenutki
    Aurel Stroë: Quintandre
    Vinko Globokar: Avguštin, dober je vin

    Hannover (N), Visoka šola za glasbo, gledališče in medije
    17.01.2013 –
    Slowind

    Delavnica – “Slovenska sodobna glasba za pihalni kvintet”

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – Festival Slowind 2012
    16.10.2012 – 20:00
    6. koncert

    Predkoncertni pogovor z Matthiasom Pintscherjem ob 19.00 (Dvorana Slavka Osterca)

    Slowind
    Peter Kuder klarinet
    Saar Berger rog
    Matthew Conley trobenta
    Marko Ilić pozavna
    Franco Venturini klavir
    Nicoletta Sanzin harfa
    Jože Bogolin tolkala
    Špela Mastnak tolkala
    David Fulmer violina
    Janez Podlesek violina
    Ana Glišić viola
    Milan Hudnik violončelo
    Petar Brčarević kontrabas
    dirigent Matthias Pintscher
    Spored:
    “MRK”

    Anton Webern (1883–1945): Tri skladbe, op. 11 za violončelo in klavir
    Olga Neuwirth (roj. 1968): torsion: transparent variation (2001) za fagot solo s samplerjem; oboo, klarinet (basovski klarinet), trobento (piccolo trobento), pozavno, tenorsko Wagner tubo, tolkala, violino, violo in violončelo
    Kaija Saariaho (roj. 1952): Lichtbogen (1986) za flavto, tolkala, rog, klavir, dve violini, violo, violončelo, kontrabas in elektroniko
    Anton Webern (1883–1945): Tri skladbe, op. 11 za violončelo in klavir
    Matthias Pintscher (roj. 1971): Sonic Eclipse (2009/10) za rog solo, trobento solo, flavto, oboo, dva klarineta, fagot, rog, trobento, pozavno, harfo, klavir, tolkala, dve volini, violo, violončelo in kontrabas

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – Festival Slowind 2012
    15.10.2012 – 20:00
    5. koncert

    Predkoncertni pogovor z Davidom Fulmerjem ob 19.00 (Dvorana Slavka Osterca)

    Slowind
    Marisol Montalvo sopran
    Eliot Gattegno saksofon
    Matthew Conley trobenta
    David Fulmer violina
    Janez Podlesek violina
    Garth Knox viola
    Ana Glišić viola
    Milan Hudnik violončelo
    Jože Bogolin tolkala
    Simon Klavžar tolkala
    Nicoletta Sanzin harfa
    Franco Venturini klavir
    Emanuele Torquati klavir
    dirigent Matthias Pintscher
    Spored:
    “SOMRAK”
    Matthias Pintscher (roj. 1971): Study III for Treatise on the Veil (2007) za violino solo
    György Kurtág (roj. 1926): Fúvósötös [Pihalni kvintet], op. 3 (1959)

    David Fulmer (roj. 1981): Himmelfahrt in die Tiefen der Nacht (2010/11) za saksofon solo, flavto, klarinet, trobento, tolkala, violino, violončelo in klavir
    Matthias Pintscher: Lieder und Schneebilder (2000) za sopran in klavir
    Matthias Pintscher: a twilight’s song (1997) za basovsko flavto, basovski klarinet, violo, violončelo, tolkala, harfo, klavir in sopran
    Maurice Ravel (1875–1937): Introdukcija in Allegro (1905) za harfo, flavto, klarinet, dve violini, violo in violončelo

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – Festival Slowind 2012
    14.10.2012 – 11:00
    3. koncert

    David Fulmer violina
    Miran Kolbl violina
    Garth Knox viola
    Christophe Roy violončelo
    Emanuele Torquati klavir
    Spored:
    “ZIMMERMANN – SCHUMANN”
    Bernd Alois Zimmermann (1918–1970): Sonata (1955) za violo solo
    Robert Schumann (1810–1856): Sonata št. 1 v a-molu, op. 105 za violino in klavir
    Bernd Alois Zimmermann: Sonata (1951) za violino solo
    Bernd Alois Zimmermann: Sonata (1960) za violončelo solo
    Robert Schumann: Klavirski kvartet v Es-duru, op. 47 za violino, violo, violončelo in klavir

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – Festival Slowind 2012
    14.10.2012 – 20:00
    4. koncert

    Predkoncertni pogovor z Lariso Vrhunc in Nino Šenk ob 19.00 (Dvorana Slavka Osterca)

    Jurij Jenko klarinet
    Saar Berger rog
    Garth Knox viola
    Igor Mitrović violončelo
    Milan Hudnik violončelo
    Emanuele Torquati klavir
    Franco Venturini klavir
    Spored:
    “SCHUMANN (–) DANES”
    Gérard Grisey (1946–1998): Les espaces acoustiques – Prologue (1976) za violo in živo elektroniko
    Robert Schumann (1810–1856): Pravljične pripovedke, op. 132 za klarinet, violo in klavir
    Larisa Vrhunc (roj. 1976): Fabula (2012) za klarinet, violo in klavir – svetovna premiera
    Miroslav Srnka (roj. 1975): Coronae (2010) za rog solo
    Nina Šenk (roj. 1982): Prelude (2012) za rog, dva violončela in dva klavirja – svetovna premiera
    Robert Schumann: Andante in variacije, op. 46 za rog, dva violončela in dva klavirja

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine − Festival Slowind 2012
    13.10.2012 – 20:00
    1. koncert

    Emanuele Torquati, Franco Venturini, Anna D’Errico – klavir I, II in III
    Nicoletta Sanzin, Valentina Baradello, Silvia Vicario – harfa I, II in III
    Jože Bogolin, Simon Klavžar, Matevž Bajde – tolkala I, II in III
    Matej Šarc, Nina Tafi – oboa
    Jurij Jenko, Dušan Sodja – klarinet
    Jože Kotar, Peter Kuder – basetni rog
    Paolo Calligaris, Miha Petkovšek – fagot
    Saar Berger, Metod Tomac, Jožek Rošer, Stefano Brusini – rog
    Zoran Marković – kontrabas
    dirigent Matthias Pintscher
    Spored:
    “SVETLOBA”

    Pierre Boulez (roj. 1925): Sur Incises (1996/98) za tri klavirje, tri harfe in tri tolkalce
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Serenada, K 361, »Gran Partita« za trinajst inštrumentov

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – Festival Slowind 2012
    13.10.2012 – 23:00
    2. koncert
    Nočni koncert

    Marisol Montalvo sopran
    Matej Šarc oboa
    Saar Berger rog
    Franco Venturini klavir
    Anna D’Errico klavir
    Klemen Leben akordeon
    Spored:
    Robert Schumann (1810–1856): Tri romance, op. 94 za oboo in klavir, izvedba z rogom
    Matthias Pintscher (roj. 1971): Figura III (2000) za akordeon
    Franz Schubert (1797–1828): Auf dem Strom (Na reki) za sopran, rog in klavir
    Robert Schumann: Adagio in Allegro, op. 70 za rog in klavir, izvedba z oboo
    Nina Šenk (roj. 1982): Art (2012) za sopran in rog – svetovna premiera

    Ljubljana, Kino Šiška
    11.09.2012 – 20:30
    EARZOOM – Sonic Arts Festival
    IRZU – the Institute for Sonic Arts Research

    Slowind
    Spored:
    Belma Beslic-Gal, Bernhard Gal: Flut za flavto solo in elektroniko (Aleš Kacjan, flavta)
    Mara Helmuth, Rebecca Danard: Water Birds za klarinet solo in elektroniko (Jurij Jenko, klarinet)
    Kelvin Au: Dark Echoes za flavto solo in elektroniko (Aleš Kacjan, flavta)
    Clemens Von Reusner: Dry Friction (Acousmatic)
    Antonino Chiaramonte, Adriano Cirulli: Falling (Video in glasba)
    Se-Lien Chuang, Andreas Weixler: For Slowind za pihalni kvintet in elektroniko

    “Villa Domus Magna”, Belvedere, Povoletto (I)
    31.08.2012 – 20:45
    Slowind

    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Sonata
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
    Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Sonata
    Alexander von Zemlinsky (1871-1942): Humoreska (1939)
    Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

    Murska Sobota, Gledališče Park
    27.05.2012 – 20:00
    2. FESTIVAL PAC-ev GLASBENI MAJ 2012 – zaključni koncert

    Slowind
    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
    Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
    Lojze Lebič: Dogodki II
    Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Gyorgy Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

    Beltinci, Grajsko dvorišče
    26.05.2012 – 20:00

    2. FESTIVAL PAC-ev GLASBENI MAJ 2012

    Slowind
    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
    Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
    Lojze Lebič: Dogodki II
    Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Gyorgy Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

    Moravske Toplive, Evangeličanska cerkev
    25.05.2012 – 20:00
    2. FESTIVAL PAC-ev GLASBENI MAJ 2012

    Slowind
    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
    Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
    Lojze Lebič: Dogodki II
    Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Gyorgy Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

    Grad na Goričkem
    24.05.2012 – 19:00
    2. FESTIVAL PAC-ev GLASBENI MAJ 2012

    Slowind
    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
    Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
    Lojze Lebič: Dogodki II
    Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Gyorgy Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

    Maribor, Dvorec Betnava
    17.05.2012 – 19:00
    SPEKTER ZVOKOV – v sklopu Evropske prestolnice kulture Maribor 2012
    Slowind

    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro v f-molu
    Carl Nielsen (1865-1931): Kvintet
    Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
    Ruth Crawford Seeger (1901-1953): Kvintet
    Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéeja

    Koper, Pokrajinski muzej
    14.04.2012 – 19:00
    3. MEDNARODNI BIENALE SODOBNE GLASBE KOPER
    od 10. do 14. aprila 2012

    Slowind
    Tatjana Jercog klavir
    Program:
    Skladbe izbrane na natečaju za kompozicijo v okviru 3. Mednarodnega Bienala sodobne glasbe Koper
    Elena Cattini (r. 1975): The wind, the sea and the light za oboo, klarinet, rog, fagot in klavir
    Salvatore Frega (r. 1989): Small hops za flavto, klarinet, oboo, fagot in klavir
    Maura Capuzzo (r. 1965): Un quasi lento giro di vento za pihalni kvintet
    Matej Bonin (r. 1986): Ogledala za pihalni kvintet in klavir
    Petra Strahovnik (r. 1986): Awareness za pihalni kvintet in klavir
    Nejc Kuhar (r. 1986): “1956”: »1956«: Nocturnal, Grotesque za pihalni kvintet
    Michele Marelli (r. 1978): Voltfast 50 za pihalni kvintet in klavir

    Pordenone, Auditorium della casa dello studente (I)
    05.02.2012 – 11:00
    Rassegna “Musica insieme”

    Slowind
    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro v f-molu, KV 594
    Alexander von Zemlinsky (1871-1942): Humoreska (1939)
    Ruth Crawford Seeger (1901-1953): Suita (1952)
    Lojze Lebič (r. 1934): Dogodki
    Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

    Celovec, Alt-katholische Kirche, Kaufmanngasse 1 (A)
    18.01.2012 – 19:30

    Slowind
    Spored:
    György Ligeti (1923–2006): Deset skladb za pihalni kvintet (1968)
    Ruth Crawford Seeger (1901–1953): Suita (1952)
    Elliott Carter (b. 1908): Nine by Five (2009)
    Lojze Lebič (b. 1934): Dogodki II (2002)
    Santa Bušs (b. 1981): Intim (2008)
    Nina Šenk (b. 1982): Augenblicke (2009)
    Aurel G. Stroe (1932–2008): Quintandre (Hommage à Varèse) (1984)

    Novo mesto, Kulturni center Janez Trdina
    11.01.2012 – 19:30
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685–1757) / prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
    Ruth Crawford Seeger (1901–1953): Suita (1952)
    Antonin Rejcha (1770–1836): Kvintet v Es-duru, op. 88, št. 2
    Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoreska (1939)
    Elliott Carter (r. 1908): Nine by Five (2009)
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Divertimento v B-duru, KV 240

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 13. Festival Slowind 2011
    18.11.2011 – 20:00
    Predkoncertni pogovor ob 19.00 (Dvorana Slavka Osterca) – gost: John Link

    Slowind z gosti
    dirigent Robert Aitken
    Ursula Oppens klavir
    Coline-Marie Orliac harfa
    Barbara Jernejčič Fürst mezzosopran
    Spored:
    “TEMPO E TEMPI”
    Elliott Carter (r. 1908): Esprit Rude/Esprit Doux II (1994) za flavto, klarinet in marimbo
    Elliott Carter: Trilogy (1992) za oboo in harfo
    Elliott Carter: Quintett (1991) za klavir in pihala
    Elliott Carter: Tempo e Tempi (1998-99) za sopran, oboo (angleški rog), klarinet (basovski klarinet), violino in violončelo
    Elliott Carter: Retracing (2002) za fagot solo; Retracing II (2009) za rog solo, Retracing III (2009) za trobento solo
    Elliott Carter: Mosaic (2004) za harfo, flavto (altovsko flavto, piccolo), oboo (angleški rog), klarinet (basovski klarinet), violino, violo, violončelo in kontrabas

    V sodelovanju z Ameriškim veleposlaništvom v Sloveniji in s prijazno podporo fundacije Ernst von Siemens Musikstiftung.

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 13. Festival Slowind 2011
    16.11.2011 – 20:00
    Predkoncertni pogovor ob 19.00 (Dvorana Slavka Osterca) – gost: Robert Aitken

    Slovenski komorni zbor z gosti
    dirigentka Martina Batič
    Slovenski tolkalni duo
    Spored:
    “CANTO”
    Elliott Carter: Saëta in March (1950/66) za štiri timpane
    Elliott Carter (r. 1908): Tarantella (1936) za moški zbor in klavir štiriročno
    Elliott Carter: Recitativ in Improvizacija (1950/66) za štiri timpane
    Robert Aitken (r. 1939): Monodie (1983) za flavto solo in mešani zbor
    Elliott Carter: Adagio and Canto (1950/66) za timpane solo
    Elliott Carter: Heart Not So Heavy As Mine (1938) za mešani zbor a cappella
    Isang Yun (1917-1995): Novelette (1980) za flavto, harfo, violino in violončelo
    Elliott Carter: Molto Perpetuo in Canaries (1950-66) za štiri timpane
    Elliott Carter: The Defense of Corinth (1941) za govorca, moške glasove in klavir štiriročno
    Elliott Carter: Let’s Be Gay (1937) za ženski zbor in dva klavirja

    V sodelovanju z Ameriškim veleposlaništvom v Sloveniji in s prijazno podporo fundacije Ernst von Siemens Musikstiftung.

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 13. Festival Slowind 2011
    15.11.2011 – 20:00

    Predkoncertni pogovor ob 19.00 (Dvorana Slavka Osterca) – gosta: Lojze Lebič, Elliott Carter (video posnetek pogovora z Matejem Šarcem)

    Slowind z gosti
    dirigenta Robert Aitken, Simon Krečič
    Spored:
    “SCRIVO IN VENTO”
    Elliott Carter (r. 1908): Pihalni kvintet (1948)
    Elliott Carter: Scrivo in Vento (1991) za flavto solo
    Elliott Carter: Gra (1993) za klarinet solo
    Lojze Lebič: Kons (b) (1968) za tri klarinete, tolkala, harfo, dve violini, violo in violončelo
    Lojze Lebič (r. 1934): Kons(a) (1970) za flavto, klarinet, rog, tolkala, klavir, harfo, violino, violo in violončelo
    Witold Lutosławski (1913-1994): Slides [Przezrocza] (1988) za flavto, oboo, klarinet, fagot, rog, tolkala, klavir, violino, violo, violončelo in kontrabas
    Elliott Carter: Koncert za flavto (2008) za flavto solo, flavto (piccolo), oboo (angleški rog), klarinet, basovski klarinet, fagot (kontrafagot), dve trobenti, rog, pozavno, tolkala, harfo, klavir in godala

    V sodelovanju z Ameriškim veleposlaništvom v Sloveniji in s prijazno podporo fundacije Ernst von Siemens Musikstiftung.

    Ljubljana, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, Aškerčeva 2 – 13. Festival Slowind 2011
    15.11.2011 – 9:00

    14. in 15. november 2011
    Mednarodna glasbena delavnica – “TEMPO E TEMPI ELLIOTTA CARTERJA” – Festival Slowind 2011
    Delavnica (v angleščini) za glasbenike, skladatelje, muzikologe, študente glasbe in muzikologije ter ljubitelje glasbe
    Vodja glasbene delavnice: John Link
    Organizacija in moderiranje: Larisa Vrhunc in Simone Heilgendorff

    Ljubljana, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, Aškerčeva 2 – 13. Festival Slowind 2011
    14.11.2011 – 9:00

    14. in 15. november 2011
    Mednarodna glasbena delavnica – “TEMPO E TEMPI ELLIOTTA CARTERJA”
    Delavnica (v angleščini) za glasbenike, skladatelje, muzikologe, študente glasbe in muzikologije ter ljubitelje glasbe
    Vodja glasbene delavnice: John Link
    Organizacija in moderiranje: Larisa Vrhunc in Simone Heilgendorff

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 13. Festival Slowind 2011
    14.11.2011 – 20:00

    Predkoncertni pogovor ob 19.00 (Dvorana Slavka Osterca) – Gosta: Božidar Kos, Elliott Carter (video posnetek pogovora z Matejem Šarcem)

    Slowind z gosti
    dirigenta Robert Aitken, Simon Krečič
    Spored:
    “NINE BY FIVE OR NINE”
    Elliott Carter (r. 1908): Sonata (1952) za flavto, oboo, violončelo in čembalo
    Elliott Carter: Nine by Five (2009) za flavto (piccolo), oboo (angleški rog), klarinet (basovski klarinet), rog in fagot (kontrafagot)
    Walter Piston (1894-1976): Divertimento for Nine Instruments (1946) za flavto, oboo, klarinet, fagot, dve violini, violo, violončelo in kontrabas
    Božidar Kos (r. 1934): Fata Morgana (2004) za flavto, klarinet, vibrafon/marimbo, violino in violončelo
    Elliott Carter: Triple Duo (1983) za flavto (piccolo), klarinet (Es klarinet, basovski klarinet), tolkala, klavir, violino in violončelo

    V sodelovanju z Ameriškim veleposlaništvom v Sloveniji in s prijazno podporo fundacije Ernst von Siemens Musikstiftung.

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Slavka Osterca – 13. Festival Slowind 2011
    13.11.2011 – 20:00
    A LABIRYNTH OF TIME (LABIRINT ČASA) – Predvajanje dokumentarnega filma Franka Schefferja o Elliottu Carterju
    [/expand]

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 13. Festival Slowind 2011
    09.11.2011 – 20:00

    Predkoncertni pogovor ob 19.00 (Dvorana Slavka Osterca)
    Gostje pogovora: John Link, Ursula Oppens, Janez Matičič

    Slowind z gosti
    dirigent Robert Aitken
    Ursula Oppens klavir
    Coline-Marie Orliac harfa
    Barbara Jernejčič Fürst mezzosopran
    Spored:
    “ENCHANTED”
    Elliott Carter (r. 1908): Enchanted Preludes (1988) za flavto in violončelo
    Aaron Copland (1900-1990): As It Fell Upon a Day (1944) za sopran, flavto in klarinet
    Elliott Carter: Trije glasbeniki (2011) za flavto, basovski klarinet in harfo
    Janez Matičič (r. 1926): Géodes (1998) za tolkala in klavir
    Elliott Carter: Night Fantasies (1980) za klavir solo
    Elliott Carter: A Mirror on Which to Dwell (1975) za sopran, flavto (piccolo, altovsko flavto), oboo (angleški rog), klarinet (Es klarinet, basovski klarinet), tolkala, klavir, violino, violo, violončelo in kontrabas

    V sodelovanju z Ameriškim veleposlaništvom v Sloveniji in s prijazno podporo fundacije Ernst von Siemens Musikstiftung.

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Slavka Osterca
    26.10.2011 –

    Spoštovani,
    v sredo, 9. novembra 2011 se bo v dvorani Marjana Kozine v Slovenski filharmoniji pričel že 13. Festival Slowind 2011 z naslovom Tempo e Tempi Elliotta Carterja.

    Vse in še več o 13. Festivalu Slowind 2011 si lahko preberete na naših spletnih straneh,
    podrobneje pa bomo 13. Festival Slowind 2011 predstavili tudi na tiskovni konferenci
    v sredo, 26. oktobra 2011, ob 13.30 v Dvorani Slavka Osterca v Slovenski filharmoniji, Kongresni trg 10, Ljubljana.
    Z željo, da bi Vaš medij ponovno o festivalu izčrpno poročal, Vas vljudno vabimo, da se tiskovne konference udeležite.
    Veselimo se srečanja z Vami!

    Matej Šarc
    Glasbeno društvo Slowind

    Velenje, Glasbena šola Fran Korun Koželjski
    18.10.2011 – 19:30
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685-1757) / prir: D. Lipatti: Dve sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro v f-molu, K 594
    Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Nina Šenk (r. 1982): Trenutki za pihalni kvintet
    György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

    Feldkirch (A), Theater am Saumarkt, Festival Forum Zeitklänge
    16.10.2011 – 16:00
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Tomazs Sikorski: Zerstreutes Hinausschauen (1971/72) für Bläserquintett (arr. Martin Smolka 2004)
    Nina Šenk: Augenblicke (2009)
    György Ligeti: Zehn Stücke für Bläserquintet (1968)
    Nenad Firšt: Ogledalo sanj (2008)
    Santa Bušs: Intim (2008)
    Karlheinz Stockhausen: Adieu (1966)

    Škofja Loka, Sokolski dom
    12.10.2011 – 19:30
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685-1757) / prir: D. Lipatti: Dve sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro v f-molu, K 594
    Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Nina Šenk (r. 1982): Trenutki za pihalni kvintet
    György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

    Nova Gorica, Velika dvorana Kulturnega doma, Glasbeni abonma
    10.10.2011 – 20.15
    Pihalni kvintet Slowind

    Spored:
    Ruth Crawford Seeger (1901-1953): Suita (1952)
    Alexander von Zemlinsky (1871-1942): Humoreska (1939)
    Elliott Carter (r. 1908): Nine by Five (2009)
    Marijan Gabrijelčič (1940-1998): Salonica I (1982)
    Štefan Mauri (r. 1931): Spominjanja (V spomin sošolcu Marijanu Gabrijelčiču …) (2004)
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Divertimento v B duru, KV 240

    Festival d’aujourdhui à demain, Abbaye de Cluny
    05.07.2011 –

    od 5. do 10. julija 2011 bo v očarljivem okolju romaskega benediktinskega samostana v Clunyju potekal Festival d’aujourdhui à demain

    Idrija, Grad Gewerkenegg
    28.02.2011 – 19:00
    Mednarodni koncerti komorne glasbe

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, K 594
    Domenico Scarlatti (1685-1757) / prir: D. Lipatti: Dve sonati
    Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti
    György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

    Slovenj Gradec, Muzej Huga Wolfa
    16.02.2011 – 19:30
    Wolfov koncertni abonma

    Pihalni kvintet Slowind
    Program:
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, K 594
    Domenico Scarlatti (1685-1757) / prir: D. Lipatti: Dve sonati
    Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti
    György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

    Riga (Latvija), Spīķeru koncertzāle
    08.12.2010 – 19:30

    Pihalni kvintet Slowind
    Altera Veritas
    Ensemble Aleph
    dirigent Simon Krečič
    Spored:
    Neville Hall: eye-glitter out of black air (2010) (Naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
    Bojana Šaljić Podešva: Prepih (2010) za ozvočeni pihalni kvintet in zvočni zapis (Naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
    Vinko Globokar: Avguštin, dober je vin (2002)
    Santa Bušs: Intim (2008)
    Ēriks Ešenvalds: Cryptic (2002)
    Imants Mežaraups: BitterSuite (2010) za flavto, akordeon, dvoje kokel in pihalni kvintet (Naročilo ansambla Altera Veritas za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
    Nina Šenk: …glitzert, flammert, vergeht… (2010) za sopran in veliki ansambel (Naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)

    Riga (Latvija), Spīķeru koncertzāle
    07.12.2010 – 19:30

    Pihalni kvintet Slowind
    Altera Veritas
    Ensemble Aleph
    Spored:
    John Cage: Sonates et interludes (odlomki) (1946-1948)
    Vilnis Šmīdbergs: Raudu deja (Kričeči ples) (2006)
    Bernard Cavanna: Fauve (1994)
    Georges Aperghis: Les sept crimes de l’amour (Sedem grehov ljubezni) (1979)
    Niels Rosing-Schow: Zlitina III (2010) za violino, violončelo, akordeon in dvoje kokel (Naročilo ansambla Aleph za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
    Mauricio Kagel: Siegfriedp’ (1971)
    José Manuel Serrano: Velado (2010)
    Gérard Buquet: Nakovalo moči (2010) (Naročilo ansambla Aleph za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)

    Pariz (F), Théâtre Dunois
    05.12.2010 – 16:30

    Pihalni kvintet Slowind
    Altera Veritas
    Ensemble Aleph
    dirigent Simon Krečič
    Spored:
    Johann Sebastian Bach: Toccata in fuga v d-molu
    Gérard Buquet: Nakovalo moči (2010) (Naročilo ansambla Aleph za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
    Andris Dzenītis: Rastlina smrti. Rastlina življenja. (2000) za flavto in dvoje kokel
    Dominique Clément: Pihalni kvintet (1999)
    José Manuel Serrano: Velado (2010)
    Nina Šenk: …glitzert, flammert, vergeht… (2010) za sopran in veliki ansambel (Naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)

    Pariz (F), Théâtre Dunois
    04.12.2010 – 16:30

    Pihalni kvintet Slowind
    Altera Veritas
    Ensemble Aleph
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v Es-duru
    Aurel Stroe: Mozart Sound Introspection
    Aurel Stroe: Quintandre (Hommage à Varèse)

    Pariz (F), Théâtre Dunois
    04.12.2010 – 18:30

    Pihalni kvintet Slowind
    Altera Veritas
    Ensemble Aleph
    Spored:
    Bojana Šaljić Podešva: Prepih (2010) za ozvočeni pihalni kvintet in zvočni zapis (Naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
    Imants Mežaraups: BitterSuite (2010) za flavto, akordeon, dvoje kokel in pihalni kvintet (Naročilo ansambla Altera Veritas za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
    Neville Hall: eye-glitter out of black air (2010) (Naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
    Niels Rosing-Schow: Zlitina III (2010) za violino, violončelo, akordeon in dvoje kokel (Naročilo ansambla Aleph za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
    Ēriks Ešenvalds: Cryptic (2002) za flavto, akordeon in dvoje kokel
    Vinko Globokar: Avguštin, dober je vin (2002)

    Koper, Društvo prijateljev glasbe Koper, Palača Gravisi-Barbabianca (Glasbena šola Koper)
    19.10.2010 – 20:00
    Slowind – Festival po festivalu

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Matej Bonin: Novo delo (2010)
    Neville Hall: eye-glitter out of black air (2010)
    Bojan Glavina: Novo delo (2010)
    Santa Bušs: Intim (2008)
    Bojana Šaljić Podešva: Novo delo (2010) za pihalni kvintet in elektroniko

    Udine (I), Teatro San Giorgio
    14.10.2010 – 21:00

    Pihalni kvintet Slowind
    Andrea Rucli klavir
    Program:
    Nina Šenk:
    Kontrasti
    Alfred Huber: Kvintet, op. 6
    Aurel Stroe:
    Quintandre (Hommage à Edgard Varèse)
    Alfred Huber:
    Cognition II za klavir in pihalni kvintet
    Francis Poulenc: Sekstet za klavir in pihalni kvintet

    Ljubljana, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, Aškerčeva 2, Ljubljana, Modra soba (5. nadstropje) – 12. Festival Slowind 2010
    12.10.2010 – 11:00

    Mednarodna glasbena delavnica – SKLADATELJSKE PRAKSE (od 11.00 do 18.00)

    Diskusija (v angleščini) s skladatelji, gosti 12. Festivala Slowind 2010 za glasbenike, skladatelje, muzikologe, študente glasbe in muzikologije ter ljubitelje glasbe
    Predavatelji:
    Gérard Buquet
    Neville Hall
    Nieles Rosing-Schow
    Jean-Charles François
    Dominique Clément

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 12. Festival Slowind 2010
    12.10.2010 – 20:00

    Predkoncertni pogovor ob 19.15 (Dvorana Slavka Osterca), gostje bodo skladatelji Gérard Buquet, Jean-Charles François in Alfred Huber

    Pihalni kvintet Slowind
    Altera Veritas (Riga)
    Ensemble Aleph (Pariz)
    Andrea Rucli klavir
    Oskar Laznik saksofon
    dirigent Simon Krečič
    Spored:
    Vittorio Montalti (Italija): Akt, ki se spušča po stopnicah (2008) za klarinet, violino, violončelo, klavir, tolkala
    Mari Kamimoto (Japonska): Vonj noči (2009) za glas, klarinet, basovski klarinet, violino, violončelo, akordeon in tolkala
    Gundega Šmite (Latvija): “Gledam … Sanjam …” (2003) za flavto, akordeon in dvoje kokel
    Gérard Buquet (Francija): Nakovalo moči (2010) (Svetovna praizvedba, naročilo ansambla Aleph za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
    Jean-Charles François (Francija): Slam de la Mund-aliénation (2002) za glas in tolkala
    Alfred Huber (Nemčija): Sekstet (2010) za klavir in pihalni kvintet (Svetovna praizvedba)
    Nina Šenk (Slovenija): …glitzert, flimmert, vergeht… (2010) za sopran in veliki ansambel (Svetovna praizvedba, naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 12. Festival Slowind 2010
    11.10.2010 – 20:00

    Predkoncertni pogovor ob 19.15 (Dvorana Slavka Osterca) s skladateljem Nevillom Hallom

    Pihalni kvintet Slowind
    Altera Veritas (Riga)
    Ensemble Aleph (Pariz)
    Spored:
    Neville Hall (Nova Zelandija/Slovenija):
    – eye-glitter out of black air 1 (2010) za pihalni kvintet (Svetovna praizvedba, naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
    – and, out of nothing, a breathing, hot breath on my ankles (2000) za flavto solo
    – beasts like shadows in glass (2003) za rog solo
    – now ivory silence (2007) za klarinet solo (Svetovna praizvedba)
    – a furred tail upon nothingness (2008) za oboo solo (Svetovna praizvedba)
    – lifeless air become sinewed (2009) za fagot solo (Svetovna praizvedba)
    – eye-glitter out of black air 2 (2010) za pihalni kvintet (Svetovna praizvedba, naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 12. Festival Slowind 2010
    10.10.2010 – 20:00

    Laboratoire Instrumental Européen – generalno zasedanje

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 12. Festival Slowind 2010
    09.10.2010 – 20:00

    Predkoncertni pogovor ob 19.15 (Dvorana Slavka Osterca), gost bo skladatelj Niels Rosing-Schow

    Pihalni kvintet Slowind
    Altera Veritas (Riga)
    Ensemble Aleph (Pariz)
    Spored:
    Analia Beatriz Llugdar (Argentina/Kanada): Kré pouc te za glas, klarinet, violino, violončelo, trobento, klavir in tolkala
    Ēriks Ešenvalds (Latvija): Cryptic (2002) za flavto akordeon in dvoje kokel
    Nicolas Tzortzis (Grčija/Francija): Dovzeten (2009) za klarinet, violino, violončelo, klavir in tolkala
    Marco Stroppa (Italija/Francija): Ossia. Sedem kitic za literarnega trota (2005) za violino, violončelo in klavir
    Niels Rosing-Schow (Danska): Zlitina III (2010) za violino, violončelo, akordeon in dvoje kokel (Svetovna praizvedba, naročilo ansambla Aleph za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 12. Festival Slowind 2010
    08.10.2010 – 20:00

    Predkoncertni pogovor ob 19.15 (Dvorana Slavka Osterca) s skladateljico Bojano Šaljić Podešva

    Pihalni kvintet Slowind
    Altera Veritas (Riga)
    Ensemble Aleph (Pariz)
    Spored:
    Pablo Galaz Salamanca (Čile): Hrup spomina (2009) za basovski klarinet, violino, violončelo, trobento, klavir in tolkala
    Andris Dzenītis (Latvija): Rastlina smrti. Rastlina življenja (2000) za flavto in dvoje kokel
    Bojana Šaljić Podešva (Slovenija): Prepih (2010) za ozvočeni pihalni kvintet in zvočni zapis (Svetovna praizvedba, naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
    Bernard Cavanna (Francija): Fauve (1994) za violino solo
    Aurel Stroë (Romunija/Francija): Quintandre (Hommage à Varèse) (1982) za pihalni kvintet
    Nikolay Khrust (Rusija): Prometej. Drseči čas (2009) za glas, klarinet, violino, violončelo, didgeridoo, klavir in tolkala

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 12. Festival Slowind 2010
    07.10.2010 – 20:00

    Predkoncertni pogovor ob 19.15 (Dvorana Slavka Osterca) s člani ansamblov Altera Veritas in Aleph

    Pihalni kvintet Slowind
    Altera Veritas (Riga)
    Ensemble Aleph (Pariz)
    dirigent Simon Krečič
    Spored:
    Alexandra Filonenko (Ukrajina/Nemčija): Tiščoče pomanjkanje ustvarjalnega prostora … (2009) za klarinet, akordeon, violino, violončelo, trobento in tolkala
    Diana Molvik (Latvija): Rokopis (2006) za flavto, akordeon in dvoje kokel
    Dominique Clément (Francija): Pihalni kvintet (1999)
    Malin Bang (Švedska): Obrazi in lunini drobci (2009) za glas, klarinet, violino, violončelo, trobento in klavir
    Santa Bušs (Latvija): Intim (2008) za pihalni kvintet
    Imants Mežaraups (Latvija): BitterSuite (2010) za flavto, akordeon, dvoje kokel in pihalni kvintet (Naročilo ansambla Altera Veritas za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Slavka Osterca – 12. Festival Slowind 2010
    30.09.2010 – 14.00

    V času od 7. do 12. oktobra 2010 se bo (razen v soboto 10. oktobra 2010) v dvorani Marjana Kozine v Slovenski filharmoniji v Ljubljani zvrstilo pet koncertov, ki jh bo izvedel pihalni kvintet Slowind skupaj z izjemnima gostujočima ansambloma Altera Veritas Latvije in Ensemble Aleph iz Francije. Pred vsakim koncertom bodo v mali dvorani Slovenske filharmonije tudi predkoncertni pogovori, na katerih bomo spoznali sedem skladateljic in skladateljev iz Danske, Francije, Nemčije in Slovenije. V sklopu festivala bo potekala tudi II. mednarodna glasbena delavnica z naslovom Skladateljske prakse, ki se je bodo udeležili slušatelji iz več držav.

    Podrobneje bomo 12. Festival Slowind 2010 predstavili na tiskovni konferenci v četrtek, 30. septembra 2010, ob 14.00 v dvorani Slavka Osterca Slovenske filharmonije, Kongresni trg 10, Ljubljana.

    Vljudno vabljeni!

    Ptujska gora, cerkev Marije zavetnice s plaščem
    06.06.2010 – 16:30

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, K 594
    Domenico Scarlatti (1685-1757) / prir: D. Lipatti: Dve sonati
    Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205

    Štanjel (SLO), Galerija Lojzeta Spacala
    05.03.2010 – 19.30

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    W. A. Mozart: Adagio in Allegro, KV 594
    L. Lebič: Dogodki ll
    D. Milhaud: Kamin kralja Renéja, op. 205
    P. Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

    Grad Štanjel, Slovenija
    05.03.2010 –
    Mednarodno tekmovanje UPOL-OVA SVIREL 2010

    kdaj: 5., 6., 7. marec 2010
    kje: Grad Štanjel

    Tokrat bodo lahko poleg glasbenikov solistov tekmovale tudi komorne zasedbe s pihali, trobili in tolkali.

    Žirija in mentorji seminarjev:
    Aleš Kacjan – FLAVTA
    Matej Šarc- OBOA
    Jurij Jenko – KLARINET
    Paolo Calligaris – FAGOT
    Metod Tomac – ROG
    Patrick Couttet – EVFONIJ
    Philippe Wendling – EVFONIJ
    Philippe Gallet – F-TUBA
    Olivier Galmant – C-TUBA

    Castello San Polo in Rosso, Gaiole in Chianti, Italija
    30.01.2010 – 19:00
    Promocijski koncert ob izidu nove CD plošče “Slowind & Igor Uryash”

    Pihalni kvintet Slowind
    Igor Uryash klavir
    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685-1757) / Arr: Dinu Lipatti: Dve sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, K 594
    Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
    Ruth Crawford Seeger (1901-1953): Suita za pihalni kvintet
    Gyorgy Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

    Maribor, Dvorana Union
    25.01.2010 – 19:30

    Komorni cikel 2009/2010 in izven, 3. abonmajski koncert

    Pihalni kvintet Slowind
    Sauro Berti bas klarinet
    Spored:
    Jean Françaix (1912-1997): Sekstet
    Ruth Crawford Seeger (1901-1953): Suita za pihalni kvintet
    Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti
    Leoš Janáček (1854-1928): Mladi

    Ljubljana, Hotel Union (Modri Salon)
    24.01.2010 – 18:00
    Avtorski večer Nine Šenk

    Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti (2007)

    Piran, Pastoralno kulturni center »Georgios«, dvorana sv. Peregrina
    27.12.2009 – 19:00

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
    Antonin Rejcha (1770-1836): Kvintet v Es-duru, op. 88, št. 2
    Lojze Lebič: Dogodki II
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
    Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205

    Concord, Ljudska knjižnica (MA, ZDA)
    14.11.2009 – 19:30
    Rotunda, Ljudska knjižnica, 129 Main Street, Concord, Massachusetts

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
    Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti (2007)
    György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel
    Darius Milhaud (1892-1974): La Cheminée du Roi René, Op. 205
    Vinko Globokar (r. 1934): Avguštin, dober je vin (2002) za pihalni kvintet

    New York, Cerkev sv. Trojice (ZDA)
    12.11.2009 – 13:00
    Cerkev sv. Trojice / Trinity Church, 74, Trinity Place, New York

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
    Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti (2007)
    Ruth Crawford Seeger (1901-1953): Suita (1952)
    György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel (1953)

    Univerza SOKA, Aliso Viejo (CA, ZDA)
    10.11.2009 – 19:00
    SOKA University, 1 University Drive
    , Aliso Viejo, CA 92656

    Ruth Crawford Seeger (1901-1953): Suite (1952)
    Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti / Contrasts (2007)
    György Ligeti (1923-2006): Six Bagatelles (1953)

    Laguna Niguel, Cerkev sv. Timoteja (CA, ZDA)
    07.11.2009 – 19:30
    Cerkev sv. Tomoteja / St. Timothy Catholic Church, 29102 Crown Valley Parkway, Laguna Niguel, CA 92677

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Antonin Rejcha (1770-1836): Kvintet v Es-duru št. 2, op. 88
    Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti (2007)
    Steve Reich (r. 1936): Glasba za lesene palčke
    György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel (1953)

    Palo Alto, Cerkev sv. Ane (CA, ZDA)
    04.11.2009 – 18:00

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Antonin Rejcha (1770-1836): Kvintet v Es-duru, op. 88, št. 2
    Primož Ramovš (1921-1999): Pihalni kvintet št. 2 (1959)
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
    György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel (1953)

    Palo Alto, Univerza – Classic Residence by Hyatt (CA, ZDA)
    03.11.2009 – 15:00

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Antonin Rejcha (1770-1836): Kvintet v Es-duru, op. 88, št. 2
    Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti (2007)
    Steve Reich (r. 1936): Glasba za lesene palčke
    György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel (1953)

    San Francisco, Cerkev Marijinega rojstva (CA, ZDA)
    01.11.2009 – 15:00

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Antonin Rejcha (1770-1836): Kvintet v Es-duru, op. 88, št. 2
    Primož Ramovš (1921-1999): Pihalni kvintet št. 2 (1959)
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
    György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel (1953)

    Detroit, Institut za umetnost (MI, ZDA)
    30.10.2009 – 20:30

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Antonin Rejcha (1770-1836): Kvintet v Es-duru, op. 88, št. 2
    Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
    Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

    Detroit, Institut za umetnost (MI, ZDA)
    30.10.2009 – 19:00

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
    Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti (2007)
    György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel (1953)

    Kinogledališče, Tolmin
    20.10.2009 – 20:00

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Darius Milhaud (1892-1974): La Cheminée du Roi René, op. 205 (1941)
    Ruth Crawford Seeger (1901-1953): Suita (1952) za pihalni kvintet
    Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti (2007) za pihalni kvintet
    György Ligeti (1923-2006):Šest bagatel (1953)

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 11. Festival Slowind 2009
    14.10.2009 – 20:00
    Varèse – Prej in potem

    Godalni kvartet Kairos

    Spored:
    ) place (
    Claude Debussy (1862-1918): Godalni kvartet
    Julio Estrada (1943-): Canto mnémico Fugue en 4 dimensions
    Iannis Xenakis (1922-2001): st/4 – 1,080262 [1955-62] Giorgio Netti (1963-): ) place ( [2001] __________________
    Predprodaja abonmajev in vstopnic: Blagajna Slovenske filharmonije. Cena abonmaja: 20 EUR, s popustom 10 EUR; Vstopnina za posamezni koncert: 10 EUR, s popustom 5 EUR

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 11. Festival Slowind 2009
    13.10.2009 – 20:00
    Varèse – Prej in potem

    ob 19:15 – predkoncertni pogovor z gostom skladateljem Vasjem Progarjem (dvorana Slavka Osterca)

    Pihalni kvintet Slowind
    Godalni kvartet Kairos
    Slovenski tolkalni projekt
    Trobilni ansambel Slovenske filharmonije
    dirigent Robert Aitken

    Spored:
    IONIZACIJA
    Edgard Varèse (1883-1965): Hyperprism za flavto/piccolo, klarinet, fagot, tri rogove, dve trobenti, dve pozavni in devet tolkalcev
    Ferruccio Busoni (prir. Erwin Stein): Berceuse, élégiaque. Človekova uspavanka ob krsti njegove matere, op. 42 za flavto, klarinet, harmonij, klavir, dve violini, violo in violončelo
    Carl Ruggles (1876-1971): Angeli za štiri trobente in tri pozavne
    Vasja Progar (r. 1986): Blizu Niča za pihalni kvintet (svetovna praizvedba)
    Edgard Varèse: Intégrales (Integrali) za dva piccola, oboo, dva klarineta, rog, dve trobenti, tri pozavne in štiri tolkalce
    Edgard Varèse: Ionisation (Ionizacija) za trinajst tolkalcev
    ____________________
    Predprodaja abonmajev in vstopnic: Blagajna Slovenske filharmonije. Cena abonmaja: 20 EUR, s popustom 10 EUR; Vstopnina za posamezni koncert: 10 EUR, s popustom 5 EUR

    Ljubljana, Kinodvor – 11. Festival Slowind 2009
    12.10.2009 – 21:00
    Varèse – Prej in potem

    Pihalni kvintet Slowind
    Godalni kvartet Kairos
    Slovenski tolkalni projekt
    Trobilni ansambel Slovenske filharmonije
    dirigent in flavta Robert Aitken

    Spored:
    POPOLNOMA OSAMLJEN
    Edgard Varèse (1883-1965): Octandre za flavto/piccolo, oboo, klarinet, fagot, rog, trobento, pozavno in kontrabas
    Edgard Varèse: Density 21.5
    Pogovor z režiserjem Frankom Schefferjem in Chou Wen-chungom (Ču Ven-čungom)
    Projekcija dokumentarnega filma The One All Alone (Popolnoma osamljen), režija: Frank Scheffer, 2009
    ________________
    Predprodaja abonmajev in vstopnic: Blagajna Slovenske filharmonije. Cena abonmaja: 20 EUR, s popustom 10 EUR; Vstopnina za posamezni koncert: 10 EUR, s popustom 5 EUR.
    Vstopnice so na voljo tudi v Kinu-dvor.

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 11. Festival Slowind 2009
    11.10.2009 – 20:00
    Varèse – Prej in potem

    ob 19:15 – predkoncertni pogovor z gostjo skladateljico Petro Strahovnik (dvorana Slavka Osterca)

    Pihalni kvintet Slowind
    Godalni kvartet Kairos
    Slovenski tolkalni projekt
    Trobilni ansambel Slovenske filharmonije
    dirigent in flavta Robert Aitken
    Barbara Jernejčič Fürst mezzosopran
    Nicoletta Sanzin Fabri harfa
    Andrea Rucli klavir

    Spored:
    DAROVI
    Edgard Varèse (1883-1965): Offrandes (Darovi) za sopran, dve flavti, oboo, klarinet, fagot, rog, trobento, pozavno, osem tolkalcev, harfo, dve violini, violo, violončelo in kontrabas
    Albert Roussel (1869-1937): Deux Poèmes de Ronsard (Dve Rosardovi pesmi), op. 26 za sopran in flavto
    Chou Wen-chung (r. 1923): Twilight Colors (Barve somraka) za flavto/alt flavto, oboo/angleški rog, klarinet/bas klarinet, violino, violo in violončelo
    Albert Roussel: Divertissement, op. 6 za flavto, oboo, klarinet, rog, fagot in klavir
    Carlos Salzedo (1885-1961): Koncert za harfo in sedem pihalnih inštrumentov
    Petra Strahovnik (r. 1986): I.N.D.I.G.O. za pihalni kvintet, dva tolkalca in zvočni posnetek (svetovna praizvedba)
    Claude Debussy (prir. Benno Sachs): Preludij k Favnovemu popoldnevu za dve violini, violo, violončelo, kontrabas, flavto, oboo, klarinet, antiq cymb, klavir in harmonij
    _______________
    Predprodaja abonmajev in vstopnic: Blagajna Slovenske filharmonije. Cena abonmaja: 20 EUR, s popustom 10 EUR; Vstopnina za posamezni koncert: 10 EUR, s popustom 5 EUR

    Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, Aškerčeva 2, Ljubljana, Modra soba (5. nadstropje)
    10.10.2009 – 10:30 – 18:00
    Edgar Varèse
    VPOGLED V ČLOVEKA IN NJEGOVO GLASBO

    MEDNARODNA GLASBENA DELAVNICA za glasbenike, skladatelje, muzikologe, študente glasbe in muzikologije in poznavalce (v angleščini)
    predavatelj Prof. Chou Wen-chung, skladatelj, profesor emeritus na Columbia University v New Yorku, Varèsov zadnji asistent in urednik
    Spored:
    Diskusija o skladbi Déserts, njegovem vélikem delu, v katerem Varèse izreče svojo vizijo o prihodnosti glasbe

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 11. Festival Slowind 2009
    10.10.2009 – 20:00
    Varèse – Prej in potem

    ob 19:15 – predkoncertni pogovor z gostom skladateljem Mihaelom Pašem (dvorana Slavka Osterca)

    Pihalni kvintet Slowind
    Godalni kvartet Kairos
    Slovenski tolkalni projekt
    Trobilni ansambel Slovenske filharmonije
    dirigent Robert Aitken

    Spored:
    PUŠČAVE
    André Jolivet: Cérémonial – Hommage à Varèse za 6 tolkalcev
    Mihael Paš: Sotonamor za pihalni kvintet, klavir, sekiro in elektroniko (svetovna premiera)
    Chou Wen-chung: Echoes from the Gorge (Odmevi iz soteske) za 4 tolkalce
    Chou Wen-chung: Uvod v skladbo Déserts s prikazom diapozitivov
    Edgard Varèse: Déserts (puščave) za dve flavti, klarinet, bas klarinet, dva rogova, tri trobente, tri pozavne, dve tubi, pet tolkalcev in klavir (1950-54, rev. 1961)
    ___________________________
    Predprodaja abonmajev in vstopnic: Blagajna Slovenske filharmonije. Cena abonmaja: 20 EUR, s popustom 10 EUR; Vstopnina za posamezni koncert: 10 EUR, s popustom 5 EUR

    TV SLO 1
    05.10.2009 – 23:25
    Amir Muratović
    SLOWIND : VETER
    Dokumentarni film o Pihalnem kvintetu Slowind ob 15-letnici umetniškega delovanja.

    (ponovitev v sredo, 7. oktobra 2009, ob 12.00, TV SLO 2)

    Slovenska filharmonija, dvorana Slavka Osterca – 11. Festival Slowind 2009
    05.10.2009 – 13:00
    Tiskovna konferenca

    Prisrčno vas vabimo na tiskovno konferenco, kjer bodo člani Pihalnega kvinteta Slowind predstavili spored 11. Festivala Slowind, ki bo letos potekal pod naslovom Varèse – Prej in potem.

    Kanalu ob Soči – Kogojevih dnevih 2009
    04.09.2009 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Darko Gorenc tolkala
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro v f-molu, KV 594
    Nana Forte (r. 1981): “o smrti sonet” iz cikla Vrtiljak čutečih kipov (2008) za pihalni kvintet in tolkala
    György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel (1953)
    Štefan Mauri (r. 1931): Spominjanja (2004)
    Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti (2007) za pihalni kvintet
    Vinko Globokar (r. 1934): Avguštin, dober je vin (2002) za pihalni kvintet

    Celjski Dom, Celje – Slovenija
    10.02.2009 – 19:30

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)

    Vinko Globokar
    1934 –
    (2002)

    Teatro Luigi Bon – Colugna, Udine – Italy
    31.01.2009 – 20:30
    Andrea Rucli – pianist

    Arnold Schönberg
    1874-1951

    Antonín Dvořák
    1841-1904

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    15.12.2008 – 20:30

    Arnold Schönberg
    1874-1951

    Antonín Dvořák
    1841-1904

    Nova Gorica – Slovenija
    08.12.2008 – 19.30
    Andrea Rucli – pianist

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Ludwig van Beethoven
    1770 – 1827

    Francis Poulenc
    1899 – 1963

    Azienda Agricola Foffani – CLAUIANO, Trivignano Udinese (UD) – Italy
    07.12.2008 – 18.00
    Andrea Rucli – pianist

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Ludwig van Beethoven
    1770 – 1827

    Francis Poulenc
    1899 – 1963

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    24.11.2008 – 20:00

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Nana Forte
    1981 – *
    2008

    1958
    Ludwig van Beethoven
    1770 – 1827

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    10.11.2008 – 19:30

    Olivier Messiaen
    1908 – 1992
    1995
    Paul Hindemith
    1895-1963

    Ruth Crawford Seeger
    1901 – 1953
    1927
    Elliott Carter
    1908 –

    Igor Stravinsky
    1882 – 1971
    1923

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    21.10.2008 – 19.30

    Felix Mendelsohn-Bartoldy
    1809-1847
    1969
    Mátyás Seiber
    1905 – 1960
    1958
    Hans Krása
    1899 – 1944
    1936
    Mauricio Kagel
    1931-2008

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    08.10.2008 – 19:30
    Matthias Würsch – Percussionist

    Nenad Firšt
    1964 – *
    2008

    1980
    Vinko Globokar
    1934 –

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Georges Aperghis
    1945 – *

    Darius Mihlaud
    1892 – 1974

    Kulturhaus Knittelfeld – AUSTRIA
    06.05.2008 – 19:30
    Andrea Rucli – pianist

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Robert Schumann
    (1810-1856)

    Chiesa di S. Maria di corte – Cividale – ITALY
    05.05.2008 – 21.00
    Andrea Rucli – pianist

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Robert Schumann
    (1810-1856)

    Grosuplje – Slovenija
    17.04.2008 – 19.30
    Andrea Rucli – pianist

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Robert Schumann
    (1810-1856)

    Domžale – Slovenija – Kulturni Dom
    16.04.2008 – 19.30
    Jože Kotar – Bass-Clarinet

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    György Ligeti
    1923 – 2006

    Leoš Janaček
    1854 – 1928

    Vinko Globokar
    1934 –
    (2002)
    Feldkirch – Austria
    27.03.2008 – 19.30
    Anna Adamik – Piano

    Lojze Lebič

    (2002)
    Vivian Domenjoz
    1976 – *
    (2007)
    György Ligeti
    1923 – 2006

    Francis Poulenc
    1899 – 1963

    Narodna Galerija – Ljubljana
    04.03.2008 – 19:00

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Lojze Lebič

    (2002)

    Théâtre Dunois, Paris – France
    08.02.2008 –

    Palazzina Liberty, Milano – Italy
    03.02.2008 –

    Teatrino di Corte della Villa Reale, Monza – Italy
    02.02.2008 –

    Kuzma – Hotemaže
    27.11.2007 – 19.30

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Darius Mihlaud
    1892 – 1974

    Glasbena Šola Viè – Ljubljana
    26.11.2007 – !9.00

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    16.10.2007 – 20:00
    Maria Grazia Bellocchio

    Pascal Dusapin
    1955 – *
    1997/2001

    2004
    Sandro Gorli
    1948 – *
    2006
    Franco Donatoni
    1927 – 2000
    1983/1996

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    13.10.2007 – 20:00
    Divertimento Ensemble
    Ansambel Aleph
    Vinko Globokar

    Vinko Globokar
    1934 –

    Matej Bonin
    – *

    Helmut Oehring
    1961 – *
    1991
    Larisa Vrhunc
    1967-

    Vinko Globokar
    1934 –
    1973

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    12.10.2007 – 20:00
    Divertimento Ensemble
    Ansambel Aleph
    Sandro Gorli – Conductor

    Dominique Clément
    (r. 1959)
    1994
    Vinko Globokar
    1934 –

    Samir Odeh-Tamini
    – *

    Alessandro Solbiati
    1956 – *

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    10.10.2007 – 20:00
    Divertimento Ensemble
    Sandro Gorli – Conductor

    Franco Donatoni
    1927 – 2000

    Sandro Gorli
    1948 – *

    Vinko Globokar
    1934 –

    Gérard Grisey
    (1946-1998)

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    08.10.2007 – 20:00
    Ansambel Aleph

    Vinko Globokar
    1934 –
    2004/2005
    Arnold Schönberg
    1874-1951

    Jean-Pierre Drouet
    1935 – *

    Giacinto Scelsi
    1905 – 1988

    Camille Roy
    1934 – *

    Bruno Giner
    1960 – *

    Piran – Slovenija
    27.07.2007 – 20:00
    Jože Kotar – Bass-Clarinet

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    György Ligeti
    1923 – 2006

    Leoš Janaček
    1854 – 1928

    Berlin – GERMANY
    24.03.2007 –

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Lojze Lebič

    (2002)

    Palazzo Mantica – Pordenone – ITALY
    23.03.2007 – 21:00
    Jože Kotar – Bass-Clarinet

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Darius Mihlaud
    1892 – 1974

    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)
    Leoš Janaček
    1854 – 1928

    Vinko Globokar
    1934 –
    (2002)

    Artisten Konsertsalen, Göteborg – SWEDEN- Masterclass
    28.02.2007 – 9:00

    Göteborg – SWEDEN – Master Class at the College of Music and Concert in the evening (19,30)
    27.02.2007 – 13:00

    Lund – SWEDEN
    26.02.2007 – 19:00

    Karlshamn – SWEDEN
    25.02.2007 – 16:00

    Tingsryd – SWEDEN
    24.02.2007 – 16:00

    Stockholm – SWEDEN – The Royal College of Music
    22.02.2007 – 19:00

    Skelleftea – SWEDEN
    20.02.2007 – 19:00

    Stockholm – SWEDEN – Master Class at the Royal College of Music
    19.02.2007 – 10:00

    Hofors – SWEDEN
    18.02.2007 – 18.00

    Drottningen, Hyttgatan 28, Sandviken – SWEDEN
    17.02.2007 – 18:00

    Järnboas kyrka, Jernboasen, Nora – SWEDEN
    16.02.2007 – 19:00

    Agliate (MI) – Italy – Basilica Romanica
    01.12.2006 – 21:00
    Ensemble Sloboldo

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Murska Sobota – Slovenija
    16.11.2006 – 19:00

    Novo Mesto – Slovenija
    15.11.2006 – 19:00

    San Miguel de Allende – MEXICO – Angela Peralta Theater
    10.11.2006 – 20:00

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)
    Lojze Lebič

    (2002)
    Paul Hindemith
    1895-1963
    (1922)

    Chicago (IL) – U.S.A. – Chicago Cultural Center – Preston Bradley Hall
    08.11.2006 – 12:15

    Lojze Lebič

    (2002)
    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)

    Swarthmore (PA)- U.S.A. – Lang Hall of Swarthmore College
    06.11.2006 – 12:30

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)
    Lojze Lebič

    (2002)

    Philadelphia (PA) U.S.A. – Masterclass at the Temple University (Rock Hall Auditorium )
    06.11.2006 – 14:40

    Toronto – CANADA – New Music Concerts
    05.11.2006 – 20:00

    Lojze Lebič

    (2002)
    György Ligeti
    1923 – 2006
    1968

    Vinko Globokar
    1934 –
    (2002)
    Jürg Wyttenbach
    1935 – *
    (2003/05)

    London (On) – CANADA – (Aeolian Concerts) Wolf Performance Hall
    04.11.2006 – 20:00

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)

    Lojze Lebič

    (2002)

    Toronto – CANADA – TRC of Music.
    03.11.2006 – 10:30

    Primož Ramovš
    1921-1999

    Lojze Lebič

    (2002)
    Vinko Globokar
    1934 –
    (2002)
    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    London (ON) – Canada – Masterclass at University of W. Ontario, Van Cluster Hall
    02.11.2006 – 09:00

    Toronto – CANADA – Gallery 345, 345 Sorauren Ave
    02.11.2006 – 19:00

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)
    György Ligeti
    1923 – 2006
    1968

    Waterloo (ON) – Canada – KWCMS – 57 Young Street West
    01.11.2006 – 20:00

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)

    Lojze Lebič

    (2002)

    Gorizia – Italy –
    23.10.2006 – 20:30

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    18.10.2006 – 20:00
    Heinz Holliger

    Muriel Cantoreggi – Violin
    Alexander Lonquich – Piano
    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Alban Berg
    1885 – 1935
    1923-5

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    14.10.2006 – 20:00
    Heinz Holliger

    Sylvia Nopper – soprano
    Christiane Iven
    Hans-Jürg Rickenbacher – tenor
    David Wilson-Johnson – Bass-baritone

    Franz Joseph Haydn
    1732 – 1809
    1779

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    10.10.2006 – 20:00
    Heinz Holliger

    Muriel Cantoreggi – Violin
    Alexander Lonquich – Piano

    Robert Schumann
    (1810-1856)

    Robert Schumann
    (1810-1856)

    Robert Schumann
    (1810-1856)

    Heinz Holliger
    1939 –

    Heinz Holliger
    1939 –

    Heinz Holliger
    1939 –

    Tolmin – Slovenija –
    04.10.2006 – 20.00

    Lojze Lebič

    (2002)
    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Paul Hindemith
    1895-1963
    (1922)
    San Polo in Rosso (SI) – Italy
    01.10.2006 – 20:00

    Lojze Lebič

    (2002)
    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Paul Hindemith
    1895-1963
    (1922)
    Sala Aiace, Udine – ITALY
    02.09.2006 – 21.00
    Andrea Rucli – pianist

    Lojze Lebič

    (2002)
    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)
    Robert Schumann
    (1810-1856)

    San Polo in Rosso (SI) – Italy
    12.05.2006 –

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)
    György Ligeti
    1923 – 2006
    1968
    Giulio Briccialdi
    1818 – 1881

    Concord (MA) – U.S.A. – Free Public Library
    06.05.2006 – 19:30

    Lojze Lebič

    (2002)
    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    György Ligeti
    1923 – 2006
    1968
    Jürg Wyttenbach
    1935 – *
    (2003/05)

    New York City (NY) – U.S.A. – Trinity Church, Wall Street
    04.05.2006 – 13:00

    Lojze Lebič

    (2002)
    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Darius Mihlaud
    1892 – 1974

    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)

    San Francisco (CA) – U.S.A. – The Slovenian/Slavic, CHURCH OF THE NATIVITY, 240 Fell Street
    30.04.2006 – 15:00

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)
    Lojze Lebič

    (2002)
    Darius Mihlaud
    1892 – 1974

    St. Timothy’s Church – Laguna Niguel (CA) – U.S.A.
    29.04.2006 – 15:00

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)
    Darius Mihlaud
    1892 – 1974

    Lojze Lebič

    (2002)

    Master Class at the SOKA University – Los Angeles
    27.04.2006 – 11:00

    Primož Ramovš
    1921-1999

    Vinko Globokar
    1934 –
    (2002)
    Lojze Lebič

    (2002)

    Strasbourg – France
    12.03.2006 –

    Freiburg im Breisgau – Germany
    11.03.2006 –

    Franciscan Monastery Piran – Slovenia
    26.12.2005 – 19.00

    Library Medvode – Slovenia
    19.12.2005 – 19:30

    Lojze Lebič

    (2002)
    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    György Ligeti
    1923 – 2006

    Paul Hindemith
    1895-1963
    (1922)

    National museum, Budapest – Hungary
    15.12.2005 – 19.30

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Lojze Lebič

    (2002)
    György Ligeti
    1923 – 2006

    Paul Hindemith
    1895-1963
    (1922)

    Kempten – Germany
    26.11.2005 –
    Andrea Rucli – pianist

    Lojze Lebič

    (2002)
    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)
    György Ligeti
    1923 – 2006
    1968
    Alfred Huber
    (r. 1962)

    Francis Poulenc
    1899 – 1963

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    14.10.2005 – 20:00
    James Avery – conductor
    Jürg Wyttenbach – conductor

    Dieter Mack
    1954 – *
    (2005)
    Salvatore Sciarrino
    1947 – *
    (1984)

    (2005)
    Pascal Dusapin
    1955 – *
    (1993)
    Giacinto Scelsi
    1905 – 1988
    (1973)
    Dominique Lemaître
    – *

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    13.10.2005 – 20:00
    Jürg Wyttenbach – conductor
    James Avery – conductor

    Martina Roth – flute
    Christian Kemper – oboe
    Nicola Miorada – clarinet
    Pascal Pons – percussion
    Stefan Häussler – violin
    Bodo Friedrich – viola
    Ellis Beverley – violoncello

    Bor Turel
    1954 –
    (2004)
    Salvatore Sciarrino
    1947 – *
    (1984)
    Giacinto Scelsi
    1905 – 1988
    (1955)
    Gérard Grisey
    (1946-1998)
    (1986)
    Michael Norris
    1973 – *
    (1996)
    Jürg Wyttenbach
    1935 – *
    (2003/05)

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    12.10.2005 – 20:00
    Ansambel SurPlus

    James Avery – conductor
    Martina Roth – flute
    Christian Kemper – oboe
    Nicola Miorada – clarinet
    Pascal Pons – percussion
    Stefan Häussler – violin
    Bodo Friedrich – viola
    Ellis Beverley – violoncello
    Sven Thomas Kiebler – piano

    Michael Quell
    1960 – *
    (1988)
    Chaya Czernowin
    1957 – *
    (1988)
    Gerald Eckert
    1960 – *
    (1997/98)
    Giacinto Scelsi
    1905 – 1988
    (1958)
    Salvatore Sciarrino
    1947 – *
    (1980)
    Stefan Wolpe
    1902 – 1972
    (1954)

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    11.10.2005 – 20:00
    Françoise Kubler – soprano

    Armand Angster – clarinets, tam-tam
    Jean-Daniel Hégé – double bass
    Elodie Adler – harp

    Tadeja Vulc
    1978-
    (2005)
    Pascal Dusapin
    1955 – *
    (1990)
    Giacinto Scelsi
    1905 – 1988
    (1966)
    Salvatore Sciarrino
    1947 – *
    (1980)
    Giacinto Scelsi
    1905 – 1988
    (1956)
    Salvatore Sciarrino
    1947 – *
    (1996)
    Urška Pompe
    1969 – *
    (2005)

    Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
    10.10.2005 – 20:00
    Ensemble Accroche Note – (Strasbourg, France)

    Françoise Kubler – soprano
    Armand Angster – clarinets, tam-tam
    Jean-Daniel Hégé – double bass
    Elodie Adler – harp

    Pascal Dusapin
    1955 – *
    (1987)
    Giacinto Scelsi
    1905 – 1988
    (1968)
    Michael Jarrell
    1958 – *

    Georges Aperghis
    1945 – *
    (1991)
    Dominique Lemaître
    – *
    (2004)
    Marc Monnet
    1928 – *
    (1992)

    Kulturni dom – Sežana
    21.03.2005 – 20.00

    Darius Mihlaud
    1892 – 1974

    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)
    Alfred Huber
    (r. 1962)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Istituto Musicale Vivaldi – Monfalcone (Italy)
    15.01.2005 – 20:30

    Lojze Lebič

    (2002)
    Uroš Rojko
    1954-
    (1990 / 91)
    Tomasz Sikorski

    Vinko Globokar
    1934 –
    (1990)

    Krsko
    08.12.2004 – 19:00

    Lojze Lebič

    (2002)
    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Giulio Briccialdi
    1818 – 1881

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Studio 14, RTV Slovenija – Ljubljana
    30.11.2004 – 20:00

    Uroš Rojko
    1954-
    (1990 / 91)
    Uroš Rojko
    1954-

    Uroš Rojko
    1954-

    Uroš Rojko
    1954-

    Uroš Rojko
    1954-

    Uroš Rojko
    1954-

    Studio 14, RTV Slovenija – Ljubljana
    10.11.2004 – 20:00

    Ivo Nilsson
    !966 –

    Volker Staub
    1961 –
    (1991)
    Morton Feldman

    (1977)
    Johannes Fritsch
    1941 –
    (1998)
    Volker Staub
    1961 –

    Studio 14, RTV Slovenija – Ljubljana
    19.10.2004 – 20:00

    Younghi Pagh-Paan
    1945 – *

    Igor Majcen
    1952 –

    Wolfgang Rihm
    1952 –

    Igor Majcen
    1952 –

    Cornelius Schwehr
    1953-

    Brian Ferneyhough
    1943 –

    Studio 14, RTV Slovenija- Ljubljana
    06.10.2004 – 20:00

    Martin Smolka
    1959 –

    Tomasz Sikorski

    Martin Smolka
    1959 –

    Steve Reich
    1936 –

    Innsbruck – Klangspuren 2004
    24.09.2004 – 20:00
    Vinko Globokar

    Vinko Globokar
    1934 –
    (1990)
    Bor Turel
    1954 –
    (2004)
    Vinko Globokar
    1934 –
    (1989)
    Uroš Rojko
    1954-
    (1990 / 91)
    Larisa Vrhunc
    1967-
    (1999)
    Vinko Globokar
    1934 –
    (2002)

    Maribor (SLO), Kazinska Dvorana SNG
    16.03.2004 – 19:30

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Darius Mihlaud
    1892 – 1974

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Lojze Lebič

    (2002)
    Vinko Globokar
    1934 –
    (2002)

    Nova Gorica, Viteška Dvorana gradu Dobrovo
    06.02.2004 – 20:00

    Lojze Lebič

    (2002)
    Paul Hindemith
    1895-1963
    (1922)
    Božidar Kos
    r. 1934
    (2003)
    Giulio Briccialdi
    1818 – 1881

    Slovenska filharmonija, Velika dvorana
    10.12.2003 – 20:00

    Iannis Xenakis
    1922 –

    Gilles Tremblay
    1932-

    Johannes Brahms
    1833-1897

    Domžale (SLO)
    26.11.2003 – 19:30

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Ludwig van Beethoven
    1770 – 1827

    Božidar Kos
    r. 1934
    (2003)
    Francis Poulenc
    1899 – 1963

    Slovenska filharmonija, Velika dvorana
    19.11.2003 – 20:00
    Arvid Engegard

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Franz Schubert
    (1797-1828)

    Novo Mesto (SLO)
    12.11.2003 – 19:30

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Paul Hindemith
    1895-1963
    (1922)
    Božidar Kos
    r. 1934
    (2003)
    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)

    Slovenska filharmonija, Velika dvorana
    29.10.2003 – 20:00
    James Freemann

    Gerald Levinson
    1951-

    Joseph Schwanter

    Lucas Foss
    1922-

    Timothy Greatbatch

    Trbovlje (SLO)
    22.10.2003 – 19:00

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Paul Hindemith
    1895-1963
    (1922)
    Lojze Lebič

    (2002)
    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)

    Slovenska filharmonija, Velika dvorana
    14.10.2003 – 20:00
    Heinz Holliger

    Christiane Iven
    Steven Davislim

    Arnold Schönberg
    1874-1951

    Gustav Mahler
    1860-1911

    Piran (SLO) , Križni hodnik – ISCM Svetovni glasbeni dnevi 2003
    27.09.2003 – 20:00

    Leonidis Kanaris

    Gerard Power
    1965 –
    1998 (rev. 1999)

    Bern (CH) – Biennale
    12.09.2003 – 23:00
    Vinko Globokar

    Vinko Globokar
    1934 –
    (1973)
    Vinko Globokar
    1934 –
    (1990)
    Vinko Globokar
    1934 –
    (1989)
    Vinko Globokar
    1934 –
    (1986)
    Vinko Globokar
    1934 –
    (2002)

    Prevalje (SLO), Družbeni dom
    26.06.2003 – 20:00

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)
    Lojze Lebič

    (2002)
    Paul Hindemith
    1895-1963
    (1922)

    Kranj (SLO), Grad Khieselstein
    25.06.2003 – 20:00

    Wolfgang Amadeus Mozart
    (1756-1791)

    Carl Nielsen
    1865-1931
    (1922)
    Lojze Lebič

    (2002)
    Paul Hindemith
    1895-1963
    (1922)

    München (D), Pullach
    24.06.2003 – 20:00
    Mojca Zlobko-Vajgl

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Domenico Scarlatti
    (1685-1757)

    Primož Ramovš
    1921-1999
    (1991)
    Paul Hindemith
    1895-1963
    (1922)
    Joseph Lauber
    1864-1952

    Joseph Weigl
    1766-1846

    Berlin (D), Konzerthaus am Gendarmenmarkt – Kammermusik Saal
    23.06.2003 – 20:00
    Mojca Zlobko-Vajgl

    Lojze Lebič

    (2002)
    Primož Ramovš
    1921-1999
    (1991)
    Vinko Globokar
    1934 –
    (1990)
    Larisa Vrhunc
    1967-
    (1999)
    Vinko Globokar
    1934 –
    (2002)

    Trbovlje (SLO)
    17.05.2000 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Gioacchino Rossini: Kvartet in F-duru, št. 6
    Larisa Vrhunc: Celo za pihalni kvintet
    Elliott Carter: Pihalni kvintet
    Giulio Briccialdi: Kvintet v D-duru, op. 124

    Celje, Narodni dom
    04.04.2000 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    Larisa Vrhunc: Celo za pihalni kvintet
    Elliott Carter: Pihalni kvintet
    Giulio Briccialdi: Kvintet v D-duru, op. 124

    Kranj (SLO), Grad Khieselstein
    21.03.2000 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Gioacchino Rossini: Kvartet v F-duru, št. 6
    Elliott Carter: Pihalni kvintet
    Larisa Vrhunc: Celo za pihalni kvintet
    Giulio Briccialdi: Kvintet v D-duru, op. 124

    Portorož, Avditorij
    16.02.2000 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

    Špeter (I), Občinska dvorana
    09.02.2000 –
    Dan slovenske kulture

    Pihalni kvintet Slowind
    Andrea Rucli klavir
    Spored:
    Alojz Ajdič: Zvočni pejsaž za flavto
    Ludwig van Beethoven: Kvintet v Es-duru, op. 16
    Wolfgang Amadeus Mozart: Kvintet v E-duru, KV 452
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2

    Dunaj, Avstrijski kulturni center (A)
    20.12.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
    György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet

    Videm, Teatro del Palamostre (I)
    03.12.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Aleksandar Madžar klavir
    Spored:
    Nicolaus A. Huber: First play Mozart
    Wolfgang Amadeus Mozart: Kvintet v Es-duru, KV 452
    Wolfgang Amadeus Mozart: Sonata v B-duru za klavir in flavto, KV 378 (317d)
    Ludwig van Beethoven: Kvintet v Es-duru, op. 16

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Mala dvorana – Festival Slowind 1999
    01.12.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Aleksandar Madžar klavir
    Spored:
    “POSEBNO”
    Nicolaus A. Huber: First play Mozart
    Wolfgang Amadeus Mozart: Kvintet v Es-duru, KV 452
    Wolfgang Amadeus Mozart: Sonata v B-duru za klavir in flavto, KV 378 (317d)
    Ludwig van Beethoven: Kvintet v Es-duru, op. 16
    Aleksandar Madžar

    Koper, Pokrajinski muzej
    30.11.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Aleksandar Madžar klavir
    Spored:
    Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
    Wolfgang Amadeus Mozart: Kvintet, KV 452
    Ludwig van Beethoven: Kvintet v Es-duru, op. 16

    Nova Gorica, Kulturni center
    29.11.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Aleksandar Madžar klavir
    Spored:
    Nicolaus A. Huber: First play Mozart
    Wolfgang Amadeus Mozart: Kvintet, KV 452
    Wolfgang Amadeus Mozart: Sonata v B-duru za klavir in flavto, KV 378 (317d)
    Ludwig van Beethoven: Kvintet v Es-duru, op. 16

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Mala dvorana – Festival Slowind 1999
    17.11.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    “NOVO”
    György Ligeti: Deset skladb za pihalni kvintet
    Diego Luzuriaga: Pihalni kvintet
    Larisa Vrhunc: Celo za pihalni kvintet
    Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Mala dvorana – Festival Slowind 1999
    09.11.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Nicola Bulfone basovski klarinet
    Spored:
    “MLADO”
    Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
    André Jolivet: Serenada
    Leoš Janaček: Mladí
    Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Mala dvorana – Festival Slowind 1999
    03.11.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    “STARO”
    Carl Heinrich Graun: Trio v D-duru za oboo d’ amore, rog in fagot
    Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
    Antonín Rejcha: Kvintet, op. 88, št. 2
    Paul Taffanel: Kvintet v g-molu

    Rogaška Slatina
    09.09.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Carl Heinrich Graun: Trio v D-duru za oboo d’amore, rog in fagot
    György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet
    Slavko Osterc: Pihalni kvintet
    Antonín Rejcha: Kvintet, op. 88, št. 2

    Piran, Križni hodnik
    25.07.1999 –
    Koncert predavateljev IV. Mednarodne poletne glasbene šole KUD K. Pahor iz Pirana

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Uroš Krek: Episodi concertanti

    Mengeš, Župnijska cerkev
    09.07.1999 –
    Dobrodelni koncert

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
    Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213

    Mongolija
    06.06.1999 –
    6.-13. junij 1999
    Koncerti v Ulan Batorju in puščavi Gobi v sklopu mednarodnega festivala sodobne glasbe
    »Roaring Hooves 1999«

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    György Ligeti: Deset skladb za pihalni kvintet
    André Jolivet: Serenada
    Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

    Novo mesto, Kulturni center Janez Trdina
    18.05.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
    Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    André Jolivet: Serenada

    Philadelphia, Swarthmore College (ZDA)
    06.05.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
    Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    André Jolivet: Serenada

    New York, Mednarodna hiša (ZDA)
    03.05.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
    György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet
    Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

    New York, Trinity Church (ZDA)
    29.04.1999 –
    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
    Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    André Jolivet: Serenada

    West Hartford, St. John’s Episcopal Church (Connecticut, ZDA)
    25.04.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
    Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
    André Jolivet: Serenada

    New Haven (ZDA), Univerza Yale
    22.04.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro
    André Jolivet: Serenada
    Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

    Domžale, Kulturni center Franc Bernik
    09.03.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
    Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    André Jolivet: Serenada

    Krško, Glasbena šola
    04.03.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
    Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

    Portorož, Avditorij
    06.02.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

    Maribor, Narodni dom
    26.01.1999 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet
    György Ligeti: Deset skladb za pihalni kvintet
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro

    Piran, Minoritski samostan sv. Frančiška
    27.12.1998 –
    Božični koncert

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Joseph Haydn: Divertimento – koral sv. Antona
    Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
    Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
    Božične pesmi: Božji nam je rojen sin; Hitite kristjani; Sveta noč

    Tolmin, Kinogledališče
    22.12.1998 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
    Thorkell Sigurbjornsson: Bergabesk
    Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
    Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro

    Ljubljana, Galerija Tivoli
    21.12.1998 –
    Islandska komorna glasba
    Pihalni kvintet Slowind
    Sigurbjörn Bernharðsson violina
    Svava Bernharðsdottir viola, viola d’amore
    Bojana Karuza klavir
    Spored:
    Thorkell Sigurbjörnsson: Bergabesk za pihalni kvintet
    Primož Ramovš: Fyrir Rannveig – con amore za oboo d’amore in violo d’amore (prva izvedba)
    Thorkell Sigurbjörnsson: Kisum za klarinet, violo in klavir

    Ljubljana
    24.10.1998 –
    Musica Danubiana

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Dejan Despić: A cinque, glasba za pihalni kvintet, op. 115
    Emil Petrovics: Pihalni kvintet

    Laško, Kulturni center
    23.10.1998 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
    Emil Petrovics: Pihalni kvintet
    Dejan Despić: A cinque, glasba za pihalni kvintet, op. 115
    Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

    Ljubljana, Narodna galerija
    17.09.1998 –
    Slavnostni koncert ob 80-letnici Narodne galerije

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Slavko Osterc: Pihalni kvintet
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

    Rogaška Slatina, Kristalna dvorana
    10.09.1998 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    Slavko Osterc: Pihalni kvintet
    Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
    Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

    Firence (I), Fiesole, Villa la Torraccia
    07.06.1998 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
    Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
    György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet
    Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

    Mengeš
    29.05.1998 –
    Dobrodelni koncert

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
    Jean Françaix: Kvintet št. 2

    Ljubljana, Slovenska filharmonija
    13.05.1998 –
    Slovenski glasbeni dnevi

    Trio Slowind
    Spored:
    Igor Majcen: Klovnovo popoldne za altovsko flavto, oboo in klarinet

    Ljubljanski grad
    24.04.1998 –
    Koncert za HYDRO-Slovenija

    Brežice, Posavski muzej
    10.03.1998 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
    Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro
    Diegi Luzuriaga: Kvintet
    Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213

    Kostanjevici na Krki, Galerija Božidar Jakac
    12.09.1997 –
    Odprtje razstave skulptur Matjaža Počivavška

    Bruselj (B)
    27.03.1997 –
    Festival Ars Musica

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet
    György Ligeti: Deset skladb za pihalni kvintet
    Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
    Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

    Gostovanje po Belgiji
    22.03.1997 –

    22.–30. marec 1997
    Koncerti glasbene mladine Belgije (20 koncertov)

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    Samuel Barber: Poletna glasba, op. 31 za pihalni kvintet
    György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet

    Trbovlje
    12.02.1997 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Samuel Barber: Poletna glasba, op. 31 za pihalni kvintet
    Diego Luzuriaga: Kvintet – 1992
    György Ligeti: Deset skladb za pihalni kvintet
    Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213

    Črnomelj, Kulturni center
    27.01.1997 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Samuel Barber: Poletna glasba, op. 31 za pihalni kvintet
    Diego Luzuriaga: Kvintet – 1992
    György Ligeti: Deset skladb za pihalni kvintet
    Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213

    Ljubljana, Cankarjev dom, Gallusova dvorana
    22.11.1996 –
    Oranžni abonma 3

    Pihalni kvintet Slowind
    Orkester Slovenske filharmonije
    dirigent Jurij Simonov
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart: Sinfonia concertante, KV 297b

    Ljubljana, Cankarjev dom, Gallusova dvorana
    21.11.1996 –
    Oranžni abonma 3

    Pihalni kvintet Slowind
    Orkester Slovenske filharmonije
    dirigent Jurij Simonov
    Spored:
    Wolfgang Amadeus Mozart: Sinfonia concertante, KV 297b

    Radenci, Hotel Radin
    28.09.1996 –
    34. Festival komorne glasbe XX. stoletja

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Slavko Osterc: Pihalni kvintet
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
    György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet
    Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Velika dvorana
    29.05.1996 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Jean Françaix: Kvintet št. 2
    André Jolivet: Serenada

    Ljubljana, Cankarjev dom, Kosovelova dvorana
    23.04.1996 –
    Noč slovenskih skladateljev

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Igor Štuhec: Pihalni kvintet (prva izvedba)
    Marjan Gabrijelčič: Frlica za fagot solo
    Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet

    Gorica (I), Slovenski center za glasbeno vzgojo Emil Komel
    22.04.1996 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
    Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2

    Postojna, Glasbena šola
    13.04.1996 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
    André Jolivet: Serenada
    Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
    Jean Françaix: Kvintet št. 2

    Brežice, Posavski muzej
    26.03.1996 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
    André Jolivet: Serenada
    Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
    Jean Françaix: Kvintet št. 2

    Rogaška Slatina, Kristalna dvorana
    23.03.1996 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
    André Jolivet: Serenada
    Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
    Jean Françaix: Kvintet št. 2

    Vipava, Dvorec Zemono
    16.03.1996 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
    André Jolivet: Serenada
    Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
    Jean Françaix: Kvintet št. 2

    Velenje, Glasbena šola Fran Korun Koželjski
    12.03.1996 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
    André Jolivet: Serenada
    Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
    Jean Françaix: Kvintet št. 2

    Ravne na Koroškem, Knjižnica dr. Franc Sušnik
    09.03.1996 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
    André Jolivet: Serenada
    Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
    Jean Françaix: Kvintet št. 2

    Koper, Palača Gravisi-Barbabianca
    05.03.1996 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
    André Jolivet: Serenada
    Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
    Jean Françaix: Kvintet št. 2

    Sežana, Vrabčeva dvorana glasbene šole
    12.02.1996 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
    André Jolivet: Serenada
    Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
    Jean Françaix: Kvintet št. 2

    Ljubljana, Narodna galerija
    18.11.1995 –
    Slovenski glasbeniki za novo pediatrično bolnišnico

    Pihalni trio Slowind
    Spored:
    Malcolm Arnold: Divertimento za flavto, oboo in klarinet

    Ljubljana, Hotel Union
    12.11.1995 –
    Predstavitev nove kompaktne plošče Komorni ansambli Slovenske filharmonije

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet
    Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet

    Opatija (HR)
    04.11.1995 –
    Mednarodni glasbeni festival

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Dubravko Detoni: 33 per 3 in 3
    Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
    György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Velika dvorana
    07.06.1995 –
    Noč slovenskih skladateljev

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Aldo Kumar: Jezero za pihalni kvintet
    Marko Mihevc: Dwingeloo za flavto, klarinet in fagot (prva izvedba)

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Velika dvorana
    23.05.1995 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Samuel Barber: Poletna glasba, op. 31 za pihalni kvintet
    György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet

    Ljubljana, Slovenska filharmonija, Velika dvorana
    21.05.1995 –

    Pihalni kvintet Slowind
    Spored:
    Samuel Barber: Poletna glasba, op. 31 za pihalni kvintet
    György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet

    Maribor, SNG, Kazinska dvorana
    16.05.1995 –

    Pihalni trio Slowind
    Spored:
    Lucijan Marija Škerjanc: Serenada
    Hans Erich Apostel: Pet bagatel
    Slavko Osterc: Trio
    Božidar Kantušer: Pihalni trio
    Slavko Osterc: Štiri karikature
    Rudolf Maros: Serenada