Arhiv koncertov

Gorica (I), Palazzo Attems Petzenstein
28.02.2016 – 11:00

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Domenico Scarlatti, prir Dinu Lipatti: Dve sonati
Woflgang Amadeus Mozart: Adagio in allegro, K. 594
Nina Šenk: Trenutki
Alexander von Zemlinsky: Humoreska
Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op.24, št. 2

Maribor, Dvorana Union, za red KOMORNI CIKEL in IZVEN
18.11.2015 – 19:30

Pihalni kvintet Slowind
Andrea Rucli klavir
Spored:
Francis Poulenc: Sekstet za klavir in pihalni kvintet
Vito Žuraj: Contour za pihalni kvintet
Louise Farrenc: Sekstet za klavir in pihalni kvintet, op. 40

Ženeva (Švica), Studio Ernest-Ansermet, Passage de la Radio 2, 1205 Ženeva
27.10.2015 – 20:00

Koncert v Ženevi – Nouvelles de Ljubljana

Slowind
Ensemble Contrechamps
Michael Wendeberg – dirigent
Spored:
Michael Pelzel (roj. 1978): …par la brume flottante… (2004) za flavto, klarinet, tolkala, violino, violo,
violončelo in kontrabas
Beat Furrer (roj. 1954): Gaspra (1988) za flavto, klarinet, tolkala, klavir, violino, violo in violončelo
Larisa Vrhunc (roj. 1967): And if not (2015) za ansambel
Brice Pauset (roj. 1965): Theorie der Tränen: Schlamm (2008) za klarinet, klavir, violino in
violončelo
Vito Žuraj (roj. 1979): Moonballs (2015) za pihalni kvintet in ansambel

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 17. Festival Slowind 2015
25.10.2015 – 20:00

7. koncert

Predkoncertni pogovor ob 19.00
Gostje pogovora: Brice Pauset, Michael Pelzel, Larisa Vrhunc, Vito Žuraj

Ensemble Contrechamps
Slowind
Michael Wendeberg – dirigent
Spored:
Finale
Beat Furrer (*1954): Gaspra (1988) za flavto, klarinet, tolkala, klavir, violino, violo in violončelo
Larisa Vrhunc (*1967): And if not (2015) za velik ansambel (Svetovna premiera)
Brice Pauset (*1965): Theorie der Tränen: Schlamm (2008) za klarinet, klavir, violino in violončelo
Michael Pelzel: „…par la brume flottante…” (2004) za flavto, klarinet, tolkala, violino, violo, violončelo in kontrabas
Vito Žuraj: Moonballs (2015) za pihalni kvintet in ansambel (Svetovna premiera)

Dolžina trajanja: 71’

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 17. Festival Slowind 2015
24.10.2015 – 20:00

6. koncert

Predkoncertni pogovor ob 19.00
Gost pogovora: Matej Bonin

Drumartica
Aleš Kacjan – flavta
Slovenski tolkalni projekt SToP
Spored:
Tutuguri
Bruno Mantovani: Un souffle (2005) za flavto in štiri tolkaliste
Matej Bonin (*1986): Trash Me Out (2015) za tolkalni duo (Svetovna premiera)
Helmut Lachenmann: Intérieur (1965) za enega tolkalca
Wolfgang Rihm: Tutuguri VI (Kreuze) (1981) za šest tolkalcev

Dolžina trajanja: 74’

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 17. Festival Slowind 2015
23.10.2015 – 17:30

5. koncert

Predkoncertni pogovor ob 16.45
Gost pogovora: Tadej Kenig

Gregorio García Karman – tonska režija
Tadej Kenig – klarinet
Matej Šarc – oboa
Slowind
Spored:
Elektronika II
Pierre Boulez (*1925): Dialogue de l’ombre double (1984) za klarinet in elektroniko
Georg Katzer (*1935): Les Paysages fleurissantes (2001) za elektroniko
Heinz Holliger (*1939): Študija o večzvočjih (1971) za oboo
Mihael Paš (1970–2015): „S” za elektroniko
Salvatore Sciarrino (*1947): Il silenzio degli oracoli (1989) za pihalni kvintet z ojačitvijo

Dolžina trajanja: 62’

Ljubljana, Cankarjev dom, Gallusova dvorana
23.10.2015 – 19:30
Abonmajski koncert Orkestra Slovenske filharmonije (Modri 2 – petek)

Orkester Slovenske filharmonije
Beat Furrer – dirigent
Luka Juhart – akordeon
Spored:
nenavadna ozvezdja
Bojana Šaljić Podešva (*1978): Podoba, jaz in sanje (2015) za akordeon, orkester in elektroniko (Svetovna premiera)
Beat Furrer (*1954): strane costellazioni/nenavadna ozvezdja (2013) za velik orkester
Anton Webern (1883–1945): Šest skladb Op. 6 za velik orkester
Franz Schubert (1797–1828): Simfonija št. 4 v c-molu, D 417, „Tragična”

Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta – 17. Festival Slowind 2015
22.10.2015 – 9:30

Mednarodna delavnica
9.30–13.00 in 14.30–16.00

Staro in mlado v vrtincu časa
Predavatelji: Michael Pelzel, Brice Pauset (Švica) in Vito Žuraj
Vodstvo: Prof. Larisa Vrhunc

Več o delavnici …

PRIJAVNICA

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 17. Festival Slowind 2015
22.10.2015 – 17:30
4. koncert

Predkoncertni pogovor ob 16.45
Gost pogovora: Gregorio García Karman

Gregorio García Karman (Akademija umetnosti Berlin) – tonska režija
Marija Skender – klavir
Luka Juhart – akordeon
Maxime Morel – tuba
Spored:
Elektronika I
Georg Katzer (*1935): Dialog imaginär št. 2 (»ad parnassum«) (1986/87) za klavir in elektroniko
Lothar Voigtländer (*1943): Atemlos (1985) za elektroniko
Vito Žuraj (*1979): Roin-robin (2014) za akordeon in elektroniko
Vinko Globokar (*1934): Introspection d’un tubiste (1983) za tubo, live-elektroniko in koreografijo

Dolžina trajanja: 59’

Ljubljana, Cankarjev dom, Gallusova dvorana
22.10.2015 – 19:30
Abonmajski koncerta Orkestra Slovenske filharmonije (Modri 2 – četrtek)

Orkester Slovenske filharmonije
Beat Furrer – dirigent
Luka Juhart – akordeon
Spored:
nenavadna ozvezdja
Bojana Šaljić Podešva (*1978): Podoba, jaz in sanje (2015) za akordeon, orkester in elektroniko (Svetovna premiera)
Beat Furrer (*1954): strane costellazioni/nenavadna ozvezdja (2013) za velik orkester
Anton Webern (1883–1945): Šest skladb Op. 6 za velik orkester
Franz Schubert (1797–1828): Simfonija št. 4 v c-molu, D 417, „Tragična”

Univerza v Ljubljani, dvorana v rektoratu – 17. Festival Slowind 2015
21.10.2015 – 10:30

Mednarodna delavnica
10.30–13.00 in 14.30–17.30

Studio 31
Delavnica o instrumentih s tipkami z več kot 12 tipk na oktavo
Vodstvo: Johannes Keller (Švica)
Gost: Márton Illés, skladatelj (Madžarska/Nemčija)

V sodelovanju z Akademijo za glasbo Ljubljana

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 17. Festival Slowind 2015
21.10.2015 – 20:00
3. koncert

Predkoncertni pogovor ob 19.00
Gostje pogovora: Alwyn Westbrooke, Nina Šenk, Uroš Rojko

Ensemble Tema
Simon Klavžar – tolkala
Slowind z gosti
Spored:
Téma
Alwyn Westbrooke (*1982): Why Gryphons Shouldn’t Dance? (2011) za klavirski trio
Helmut Lachenmann: Sakura-Variationen (2000) za altovski saksofon, tolkala in klavir
Nina Šenk (*1982): Dreamcatcher (2014) za flavto, klarinet, tolkala, klavir, violino, dva violončela in kontrabas
Bruno Mantovani (*1974): L’incandescence de la bruine (1997) za saksofon in klavir
Georg Katzer (*1935): Schlagmusik 1 (1986) za enega tolkalca
Uroš Rojko (*1954): Stone Wind I (1997) za flavto in klarinet
Pierre Boulez: Dérive I (1984) za flavto, klarinet, vibrafon, klavir, violino in violončelo

Dolžina trajanja: 67’

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 17. Festival Slowind 2015
20.10.2015 – 20:00
2. koncert

Predkoncertni pogovor ob 19.00
Gostje pogovora: Vito Žuraj, Márton Illés, Michael Pelzel

Johannes Keller – čembali
Marija Skender, Neus Estarellas Calderón – klavir
Marisol Montalvo – sopran
Spored:
Claviers – scenski koncert
Nicola Vicentino (1511–1575): Musica prisca caput za cimbalo cromatico z 31 tipkami na oktavo
Ivan Višnegradski (1883–1979): Preludij št. 5 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
Vito Žuraj (*1979): Recitativi (2012) – I za sopran in cimbalo cromatico s 24 tipkami na oktavo
Ivan Višnegradski: Preludij št. 3 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
Pierre Boulez (*1925): Notations (1945) – št. 1 za klavir
Ivan Višnegradski: Preludij št. 2 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
Márton Illés (*1975): Cembalosätze (2012) – 1. del za čembalo z ojačitvijo (Svetovna premiera)
Michael Pelzel (*1978): Brushing (2009) – 1. del za preparirani klavir
Pierre Boulez: Notations – št. 2 za klavir
Ivan Višnegradski: Preludij št. 1 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
Vito Žuraj: Recitativi – II za sopran in cimbalo cromatico s 24 tipkami na oktavo
Ivan Višnegradski: Preludij št. 9 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
Pierre Boulez: Notations – št. 4 za klavir
Ivan Višnegradski: Preludij št. 11 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
Márton Illés: Cembalosätze – 2. del za čembalo z ojačitvijo (Svetovna premiera)
Ivan Višnegradski: Preludij št. 14 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
Pierre Boulez: Notations – št. 5 za klavir
Helmut Lachenmann (*1935): Guero (1970) za klavir z ojačitvijo
Pierre Boulez: Notations – št. 8 za klavir
Ivan Višnegradski: Preludij št. 4 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
Vito Žuraj: Recitativi – III za sopran in cimbalo cromatico s 24 tipkami na oktavo
Ivan Višnegradski: Preludij št. 17 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
György Ligeti (1923–2006): Passacaglia Ungherese (1978) za klavikord z ojačitvijo
Michael Pelzel: Brushing – 2. del za preparirani klavir
Pierre Boulez: Notations – št. 11 za klavir
Ivan Višnegradski: Preludij št. 18 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
Márton Illés: Cembalosätze – 3. del za čembalo z ojačitvijo (Svetovna premiera)
Ivan Višnegradski: Preludij št. 20 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
Pierre Boulez: Notations – št. 12 za klavir
Ivan Višnegradski: Preludij št. 23 za dva klavirja uglašena v četrttonski razdalji*
Vito Žuraj: Recitativi – IV za sopran in cimbalo cromatico s 24 tipkami na oktavo
Michael Pelzel: Brushing – 3. del za preparirani klavir
Nicola Vicentino (1511–1575): Madonna il poco dolce za cimbalo cromatico z 31 tipkami na oktavo (Svetovna premiera)

* Vsi Preludiji Ivana Višnegradskega so iz zbirke 24 Préludes dans tous les tons de l’échelle chromatique diatonisée à 13 sons, pour 2 pianos en quarts de ton, op. 22 (1934, rev. 1960)
(24 Preludijev v vseh tonih kromatične lestivice, diatonizirane na trinajstih tonih za dva četrttonska klavirja, op. 22 (1934, rev. 1960).

Dolžina trajanja: ca. 75’

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 17. Festival Slowind 2015
19.10.2015 – 20:00
1. koncert

Predkoncertni pogovor ob 19.00
Gost pogovora: Vito Žuraj

Ensemble Tema
Marisol Montalvo – sopran
Jaka Stadler in ansambel violončel
Slowind
Spored:
Vortex temporum
Pierre Boulez (*1925): Messagesquisse (1976/77) za violončelo solo in 6 violončel
Helmut Lachenmann (*1935): Toccatina (1986) za violino solo
Vito Žuraj (*1979): Contour (2012) za pihalni kvintet
Heitor Villa-Lobos (1887–1959): Bachianas brasileiras št. 5 (1938–1945) za sopran in 8 violončel
Gérard Grisey (1949–1998): Vortex temporum (1994–96) za flavto, klarinet, klavir, violino, violo in violončelo

Dolžina trajanja: 85’

Benetke (I), Bienale 2015, Sala delle Colonne (Ca’ Giustinian)
02.10.2015 – 17:00
Pihalni kvintet Slowind
Spored:
György Ligeti (1923–2006): Deset skladb za pihalni kvintet
Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
Pasquale Corrado (r. 1979): novo delo
Vinko Globokar (. 1934): Avguštin, dober je vin

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine
28.09.2015 – 16:00
SVETOVNI GLASBENI DNEVI

Pihalni kvintet Slowind
Slovenski tolkalni projekt (SToP)
Jože Rošer, Boštjan Lipovšek – rog
Spored:
Xiaozhong Yang (ISCM Chengdu): Cloud Cluster (2012) za 5 tolkalcev
Vassilis Bakopoulos (ISCM Grčija): Wind Quintet No.1 (2012)
Larisa Vrhunc (Slovenija): Hitrost razpadanja (2013) za dva rogova in dva tolkalca
Sunleif Rasmussen (ISCM Ferski otoki): Motion/Emotion (2011) za pihalni kvintet
Peter Adriaansz & Maarten Altena (ISCM Nizozemska): TWOMB for John Cage (2012) za sekstet tolkalcev
Corrado Rojac (ISCM Slovenija): Clichés (2003) za pihalni kvintet
Jacob Gotlib (Med. Uni. Florida): Portrait Sequence (Blanching Out) (2012) za tolkalni duet
Chris Hung (ISCM Hong Kong, Kitajska): Vibrant City (2014) za 5 tolkalcev

Hirošima (Japonska), Glasbena univerza kraljice Elizabete
14.09.2015 – 18:30

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Domenico Scarlatti/arr. Dinu Lipatti: Dve sonati
Toshio Hosokawa: Ancient Voices (2013) – V spomin Wolfganga Schulza
Wolfgang Amadeus Mozart: Adagio in Allegro, KV 594
Darius Milhaud: Kamin kraljaRenéja, op. 205
Nina Šenk: Trenutki (2009)
Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

Japonska, Takefu Bunka Center, Glavna dvorana – 26. Mednarodni glasbeni festival Takefu 2015
13.09.2015 – 17:00
Zaključni koncert

Spored:
Sho-Myo (budistična liturgija): Sho-Myo Tendai-shu-ja in Ji-shu-ja
Franz Schubert: Introdukcija in variacije na “Posušene rože” iz Lepe mlinarice, op. 160, D. 802 (Mario Caroli – flavta, Saori Oya – klavir)
Gustav Mahler: Pet pesmi na besedila Friedricha Rückerta (Eiko Hiramatsu – sopran, Seitaro Ishikawa – klavir)
Wolfgang Amadeus Mozart/Isamu Kanai: Requiem
(Rüediger Bohn – dirigent, Eiko Hiramatsu – sopran, Rina Hirayama – alt, Daiki Miyashita – tenor, Naohito Sekiguchi – bas, Pihalni kvintet Slowind, Fumika Mohri – violina, Yuuna Shinohara – violina, Ayako Tahara – viola, Michiaki Ueno – violončelo, Junko Yamamoto – klavir, Festivalski zbor …)

Japonska, Takefu Bunka Center, Glavna dvorana – 26. Mednarodni glasbeni festival Takefu 2015
12.09.2015 – 15:00
Nova obzorja (2. koncert)

Spored:
Giacinto Scelsi: Tre Pezzi (Masanori Oishi – sopranski saksofon)
Nina Šenk: Trenutki/Augenblicke (2009) za pihalni kvintet (Pihalni kvintet Slowind)
Diego Ramos: Novo delo za pihalni kvintet (Pihalni kvintet Slowind) (svetovna premiera)
Olga Neuwirth: “Verfremdung /Entfremdung”(2002) (Mario Caroli – flavta, Saori Oya – klavir)
Kaija Saariaho (r. 1952): “Sept Papillons” za violončelo solo (Anssi Karttunen – violončelo)

Japonska, Takefu Bunka Center, Glavna dvorana – 26. Mednarodni glasbeni festival Takefu 2015
12.09.2015 – 17:00
Nova obzorja (3. koncert)

Spored:
Osamu Kawakami: “Monotropastrum humile” (Masanori Oishi – saksofon, Yasutaka Hemmi – violina, Tomoko Kasai – tolkala, Maki Ota – sopran) (svetovna premiera)
Kaori Ohkuma: New Work za “Noh”-glas, sopran in tolkala (Ryoko Aoki – glas; Maki Ota – sopran, Tomoko Kasai – tolkala)
Georges Aperghis (1945-): “Alter Ego” za tenorski saksofon (Masanori Oishi – saksofon)
Isamu Kanai: Novo delo za pihalni kvintet (Pihalni kvintet Slowind) (svetovna premiera)

Japonska, Takefu Bunka Center, Glavna dvorana – 26. Mednarodni glasbeni festival Takefu 2015
11.09.2015 – 19:00
Tošio Hosokava s prijatelji, “Koncert ob 60. rojstnem dnevu Tošia Hosokave)

Spored:
Yoshiaki Onishi: Parti za violino solo (Yasutaka Hemmi – violina)
Hiroyuki Itoh: Novo delo za pihalni kvintet (Pihalni kvintet Slowind) (svetovna premiera)
Federico Gardella: Architetture del canto e del silenzio (2014) za flavto, klarinet, violino, violončelo in klavir
(Yoshie Ueno – flavta, Nozomi Ueda – klarinet, Yasutaka Hemmi – violina, Tomoki Tai – violončelo, Ken-ichi Nakagawa – klavir, Seitaro Ishikawa – dirigent) (japonska premiera)
Diana Rotaru: “Enter no silence” za sopran, flavto, klarinet, klavir in tolkala (Maki Ota – sopran, Yoshie Ueno – flavta, Nozomi Ueda – klarinet, Junko Yamamoto – klavir, Tomoko Kasai – tolkala, Seitaro Ishikawa – dirigent)
Tošio Hosokava: Vertival Song za flavto (Yoshie Ueno – flavta solo)
Tošio Hosokava: Klavirski trio (Yasukata Hemmi – violina, Tomoki Tai – violončelo, Junko Yamamoto – klavir) (japonska premiera)
Tošio Hosokava: Vertical Time Study II (Masanori Ohishi – saksofon, Ken-ichi Nakagawa – klavir, Tomoko Kasai – tolkala)

Japonska, Takefu Bunka Center, Glavna dvorana – 26. Mednarodni glasbeni festival Takefu 2015
08.09.2015 – 19:30
Koncert Pihalnega kvinteta Slowind

Pihalni kvintet Slowind
Nozomi Ueda – basovski klarinet (Janaček)
Spored:
Domenico Scarlatti: Dve sonati (v C-duru, L. 255 in v G-duru, L. 286)
Tošio Hosokava: Ancient Voices – V spomin Wolfgangu Schulzu
Wolfgang Amadeus Mozart: Adagio in Allegro v f-molu, K. 594
György Ligeti: Deset skladb za pihalni kvintet
Vinko Globokar: Avguštin, dober je vin
Leoš Janaček: Jugend (Mladí)

Japonska, Takefu Bunka Center, Glavna dvorana – 26. Mednarodni glasbeni festival Takefu 2015
06.09.2015 – 15:00
Koncert ob odprtju festivala

Spored:
György Ligeti: Šest bagatel – izbor (Pihalni kvintet Slowind)
Antonín Dvořák: Klid (Gen Yokosaka – violončelo, Hiroyo Imagawa – klavir)
Krzysztof Penderecki: Prelude (Michel Lethiec – klarinet solo)
Johannes Brahms: Violinska sonata št. 2, 1. stavek (Akiko Yamada – violina; Yuya Tsuda – klavir)
Tradicionalna skladba za šakuhači: “Tsuru-no Sugomori” (Tosiya Suzuki – posnetek)
Tradicionalna skladba za šakuhači: “Kokuh” (Tadaši Tadžima – šakuhači)
Johann Sebastian Bach: Preludij in Fuga iz Suite št. 5 za violončelo (Anssi Karttunen – violončelo solo)
Toshio Hosokawa: Read II za violo in klavir (Tomoko Akasaka – viola, Kei Itoh – klavir)
Giacinto Scelsi: “Ave Maria” iz “Treh latinskih molitev” (Maki Ota – sopran solo)
Claude Debussy: Syrinx (Mario Caroli – flavta solo)
Béla Bartók: Godalni kvartet št. 4 – izbor (Godalni kvartet Yale)

Kötschach-Mauthen (A), Via Iulia Augusta Konzertsommer, Landeskrankenhaus Laas
18.07.2015 – 18:00
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Domenico Scarlatti (1685–1757) / prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro, K. 594
Darius Milhaud (1892–1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
Ruth Crawford Seeger: Suita za pihalni kvintet
Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
Paul Hindemith (1895–1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

Toskana (I), Castello di San Polo in Rosso
04.07.2015 – 19:00
Festival Synergien

Pihalni kvintet Slowind
Leonard Siebler klavir
Spored:
Philippe Gaubert: Madrigal za flavto in klavir
(Claude Debussy: Reflets dans l’eau – Leonard Siebler)
Jacques Ibert: Tri kratke skladbe za pihalni kvintet
Henri Dutilleux: Sarabande et Cortege za fagot in klavir
(Fréderic Chopin: Etüde Op. 10 Nr. 12 za klavir – Leonard Siebler)
Francis Poulenc: Sextuor, op. 100 za pihalni kvintet in klavir

Toskana (I), Castello di San Polo in Rosso
03.07.2015 – 19:00
Festival Synergien

Pihalni kvintet Slowind
Leonard Siebler klavir
Spored:
Clara Schumann: Tri romance za oboo in klavir
Nina Šenk: Trenutki za pihalni kvintet
Ruth Crawford Seeger: Suita za pihalni kvintet
Louise Farrenc: Sekstet v c-molu, op. 40 za klavir in pihalni kvintet

Toskana (I), Castello di San Polo in Rosso
02.07.2015 – 19:00
Festival Synergien

Pihalni kvintet Slowind
Leonard Siebler klavir
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart: Kvintet v Es-duru, K 452 za oboo, klarinet, rog, fagot in klavir
Mikhail Glinka: Patetični trio (Trio Pathétique) v d-molu za klarinet, fagot in klavir
Giulio Briccialdi: Pihalni kvintet v D-duru, op. 124

Berlin (D), Villa Elisabeth, Invalidenstr. 3, 10115 Berlin
21.06.2015 – 16:30
Vinku Globokarju za 80-rojstni dan

dirigent Simon Harrer
Pihalni kvintet Slowind
Solistenensemble PHØNIX16
dirigent Timo Kreuser
ensemble unitedberlin
vodji Vinko Globokar in Catherine Larsen-Maguire
Spored:
Vinko Globokar
Polytonique ! (1964) za bigband
Atemstudie (1972) za oboo (Matej Šarc, oboa)
Dvojnost (1963) za bigband
Laboratorium – Moteur à trois tons (1973) (Aleš Kacjan, flavta; Matej Šarc, oboa; Paolo Calligaris, fagot; Vinko Globokar, pozavna; Silke Eberhard, saksofon; Damir Bacikin, trobenta)
Jenseits der Sicherheit (1981) (Sirje Aleksandra Viise, sopran)
Osebno (1963) za bigband (Bigband Polytonique, vodja Simon Harrer)

Berlin (D), Villa Elisabeth, Invalidenstr. 3, 10115 Berlin
21.06.2015 – 18:30
Vinku Globokarju za 80-rojstni dan

dirigent Simon Harrer
Pihalni kvintet Slowind
Solistenensemble PHØNIX16
dirigent Timo Kreuser
ensemble unitedberlin
vodji Vinko Globokar in Catherine Larsen-Maguire
Spored:
Vinko Globokar
Airs de voyages vers l’interieur (1972) za osem glasov, klarinet, pozavno in elektroniko (Solistenensemble PHØNIX16: Timo Kreuser, vodja; Erich Wagner, klarinet; Florian Juncker, pozavna;  Andre Bartetzki, elektronika)
Discours VIII (1989) za pihalni kvintet (Pihalni kvintet Slowind)
Kaleidoskop im Nebel (2013) za komorni ansambel (ensemble unitedberlin, Catherine Larsen-Maguire, vodja)

Berlin (D), Villa Elisabeth, Invalidenstr. 3, 10115 Berlin
21.06.2015 – 20:30
Vinku Globokarju za 80-rojstni dan

dirigent Simon Harrer
Pihalni kvintet Slowind
Solistenensemble PHØNIX16
dirigent Timo Kreuser
ensemble unitedberlin
vodji Vinko Globokar in Catherine Larsen-Maguire
Spored:
Vinko Globokar
La Prison (2001) za osem instrumentov (ensemble unitedberlin)
Avguštin, dober je vin (2002) za pihalni kvintet (Pihalni kvintet Slowind)
Vendre le vent (1973) za pianista, tolkalca in devet trobil (ensemble unitedberlin, Vinko Globokar, vodja)

Firence (I), Abonma Villa Romana
13.06.2015 – 21:15
Abonma music@villaromana

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
György Ligeti: 10 skladb za pihalni kvintet
Tošio Hosokava: Ancient Voices
Salvatore Sciarrino: Il silenzio degli oracoli
Vito Žuraj: Contour
Vinko Globokar: Avguštin dober je vin

Ljubljana, Filozofska fakulteta, Oddelek za muzikologijo, Aškerčeva 2
20.05.2015 –
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Lojze Lebič (r. 1934): Dogodki

Zagorje, Gledališka dvorana Delavskega doma Zagorje
15.05.2015 – 19:00

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Domenico Scarlatti (1685–1757) / prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro, K. 594
Paul Hindemith (1895–1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
György Ligeti (1923–2006): Šest bagatel

Ljubljana, Slovenska filharmonija Dvorana Marjana Kozine, 2. Slowindova pomlad 2015
13.05.2015 – 20:00
2. koncert
MOJSTROVINE V NOVI PREOBLEKI

Pihalni kvintet Slowind
Ansambel Aleph
Spored:
Bernd Alois Zimmermann: Enchiridion (1949–51) – Transkripcija za komorni ansambel: Dominique Clément
Arnold Schönberg: Koncert za violončelo v D-duru (1932–33) – Transkripcija za komorni ansambel: Dominique Clément
Larisa Vrhunc: Črna maškarada – odlomki iz opere Črne maske Marija Kogoja
Bernd Alois Zimmermann: Glasba za večerje kralja Ubuja (1962–1966–2011) – Črni balet v sedmih delih z enim uvodom Bernda Aloisa Zimmermanna – Transkripcija za komorni ansambel ter dramskega igralca: Dominique Clément

Ansambel Aleph:
Dominique Clément – klarinet
Lutz Mandler – trobenta
Noémi Schindler – violina
Belinda Peake – viola
Christophe Roy – violončelo
Jean-Charles François – tolkala
Sylvie Drouin – klavir

Slowind:
Aleš Kacjan – flavta
Matej Šarc – oboa
Jurij Jenko – klarinet
Metod Tomac – rog
Paolo Calligaris – fagot

Gostje:
Boris Ostan – dramski igralec
Žan Tkalec – pozavna
Petra Greblo – violončelo
Miha Firšt – kontrabas
Aleksandra Verbickaja – čelesta

Michel Pozmanter – dirigent

Ljubljana, Slovenska filharmonija Dvorana Slavka Osterca, 2. Slowindova pomlad 2015
13.05.2015 – 16:30
od 16.30 do 19.00
OKROGLA MIZA Z MLADIMI SKLADATELJI

Sodelujoči skladatelji:
Jepper Ernst (Danska)
Victor Ibarra (Mehika/Francija)
Alja Zore (Slovenija)
Kristian Rymkier (Danska/Francija)
Tomaž Bajželj (Slovenija)
Marcus Lease (ZDA/Danska)
Finnur Karlsson (Islandija/Danska)

Moderatorka: Maia Juvanc

Okrogla miza z mladimi skladatelji je odprta za javnost.

Ljubljana, Slovenska filharmonija Dvorana Marjana Kozine, 2. Slowindova pomlad 2015
12.05.2015 – 20:00
1. koncert
FORUM MLADIH SKLADATELJEV

Pihalni kvintet Slowid
Ansembel Aleph
Spored:
Finnur Karlsson (Islandija): Dva stavka (2014) za pihalni kvintet
Alja Zore (Slovenija): Kaliaihzis (2014) za pihalni kvintet
Aureliano Cattaneo (Italija/Španija): Trio IV (2006) za klarinet, violončelo in klavir
Jeppe Ernst (Danska): mor I far (2014) za pihalni kvintet
Kristian Rymkier (Danska/Francija): Mécanique (2014) za pihalni kvintet
Victor Ibarra (Mehika/Francija): sofferte … lontano za basovski klarinet, violo, violončelo, klavir in tokala
Tomaž Bajželj (Slovenija): 350 podob (2013) za pihalni kvintet
Christian Winther Christensen (Danska): Trio (2009) za violino, violo in violončelo
Marcus Lease (ZDA/Danska): Peace, Affannato (2014) za pihalni kvintet
Eneko Vadillo-Perez (Španija): Jiseiyi (2001–02) za piccolo, oboo, klarinet, fagot, rog, violino, violo, violončelo, kontrabas in tolkala

Na prvem koncertu 2. Slowindove pomladi 2015 bomo slišali deset novejših skladb devetih mladih skladateljev in ena skladateljice. Sedem izmed njih bo pod moderatorstvom slovenske muzikologinje Maie Juvanc v sredo, 13. maja 2015, med 16.30 ter 19.00, sodelovalo v pogovoru o njihovi glasbi, izzivih in dilemah mladih komponistov v današnjem času in si izmenjalo estetske poglede na glasbo in umetnost. Okrogla miza bo potekala v angleškem jeziku.

Zagreb (CRO), 28. Glasbeni bienale Zagreb (Muzički Biennale Zagreb)
24.04.2015 – 17:00

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Lojze Lebič (r. 1934): Dogodki II (Events II) (2002)
Marko Ruždjak(1946–2012): In-Out
Niels Rosing-Schow: Five studies (1979, rev. 2012)
Srđan Dedić (r. 1965): Novo delo
Tošio Hosokava (r. 1955): Ancient Voices (2013)
Vinko Globokar (r. 1934): Avguštin dober je vin (2002)

Ljubljana, Sedež Zdravniške zbornice Slovenije, preddverju Domus Medica, Dunajska cesta 162
14.04.2015 – 19:00

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Domenico Scarlatti (1685–1757) / prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro, K. 594
Primož Ramovš (1921–1999): Pihalni kvintet št. 2
Paul Hindemith (1895–1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

Koper, nova dvorana cerkve sv. Frančiška Asiškega
09.12.2014 – 20:00

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Domenico Scarlatti (1685–1757) / prir. Dinu Lipati: Sonata v C duru L. 255
Giacinto Scelsi (1905–1988): Due Pezzi za rog solo
Domenico Scarlatti / rir. Dinu Lipati: Sonata v G-duru L. 286
György Ligeti (1923–2006): Šest bagatel
W. A. Mozart (1756–1791): Serenada v c-molu, K. 388

Podgorica (Črna gora), Dvorana Muzeja Podgorice, Festival DEUS (Decembarska umjetnička scena)
04.12.2014 – 19:30

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Domenico Scarlatti (1685–1757) / prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro, K. 594
Darius Milhaud (1892–1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
Lojze Lebič (roj. 1934): Dogodki II (2002)
Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoreska (1939)
Paul Hindemith (1895–1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 16. Festival Slowind 2014
21.10.2014 – 20:00
Predkoncertni pogovor z Robertom Aitkenom in Naoko Jošino ob 19.00

Robert Aitken – flavta in dirigent
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
Slowind
Aljaž Beguš – klarinet, basovski klarinet
Jože Rošer – rog
Franc Kosem – trobenta
Žan Tkalec – pozavna
Franci Krevh, Matevž Bajde – tolkala
Marjan Peternel – klavir, čelesta
Godalni kvartet Dissonance (Janez Podlesek, Matjaž Porovne, Oliver Dizdarević Škrabar, Klemen Hvala)
Naoko Jošino – harfa
Majumi Mijata – šo
Spored:
“Proti morju”
Toru Takemicu: Nostalghia (1984) za solo violino in godala
Toru Takemicu: Distance (1972) za oboo in šo
Toru Takemicu: Toward the Sea II (1981) za altovsko flavto, harfo in godala (I The Night; II Moby Dick; III Cape Cod)
Toru Takemicu: Eucalypts II (1971) za flavto, oboo in harfo
Tošio Hosokava: Birds Fragments III (1990) za šo in flavto
Toru Takemicu: Tree Line (1988) za flavto (altovsko flavto), oboo, dva klarineta (basovski klarinet), fagot (kontrafagot), 2 rogova, trobento, pozavno, dva tolkalca, harfo, klavir (čelesto), dve violini, violo, violončelo in kontrabas

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 16. Festival Slowind 2014
19.10.2014 – 20:00

Komorni zbor Ave
Jerica Gregorc Bukovec – dirigentka
Franc Kosem – trobenta
Majumi Mijata – šo
Tadaši Tadžima – šakuhači
Spored:
“Češnjevi cvetovi”
Toru Takemicu: Paths (1994) In memoriam of Witold Lutosławski za trobento solo
Toru Takemicu: Wind Horse (1961–66) za mešani zbor (I Vocalise 1 za ženski zbor; III Vocalise II za moški zbor; IV Vocalise III za mešani zbor)
Toši Ičijanagi: Galaxy (1983) za šo
Toru Takemicu: Hinmade Proverbs (Four Popular Songs) (1987) za 6 moških pevcev (I Your Eyes; II Three bonzes; III Cinderella’s Miszatune; IV A Farewell gift Words by Shuzo Takoguchi)
Džodži Juasa: To the Genesis (1988) za šo
Uroš Rojko: Več luči / Mehr Licht (2014) za mešani zbor
Toru Takemicu: Sakura (Cherry Blossoms) (1979–92) za mešani zbor
Gionsyoja iz zgodbe o Heike-Hikigatari za bivo
Toru Takemicu: Mienai Kodomo (Unseen Child) (1979–92) za mešani zbor
Ljudska glasba za šakuhači
Toru Takemicu: Sayonara (1979–92) (words by Kuniharu Akiyama) za mešani zbor

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 16. Festival Slowind 2014
18.10.2014 – 20:00
Predkoncertni pogovor s Tošiom Hosokavo ob 19.00

Slowind
Naoko Jošino – harfa
Majumi Mijata – šo
Klemen Leben – harmonika
Marjan Peternel – klavir
Spored:
“Starodavni glasovi” – Portretni koncert glasbe Tošia Hosokave
Tošio Hosokava (1955): Gesine za harfo solo
Tošio Hosokava: Cloudscapes – Moon Night (1998) za šo in harmoniko
Tošio Hosokava: Arc Song (1999) za oboo in harfo
Tošio Hosokava: Fragmente III (1989) za pihalni kvintet
Tošio Hosokava: Utsurohi (1986) za šo in harfo
Tošio Hosokava: Lied (2010) za flavto in klavir
Tošio Hosokava: Ancient Voices (2013) za pihalni kvintet

Ljubljana, Cankarjev dom, Gallusova dvorana – 16. Festival Slowind 2014
17.10.2014 – 19:30
Abonmajski koncert Orkestra Slovenske filharmonije

Orkester Slovenske filharmonije
Fréderic Chaslin – dirigent
Džanko Handa – biva
Tadaši Tadžima – šakuhači
Spored:
“Novembrske sledi”
Ernest Chausson: Viviane – Uvertura
Claude Debussy: Morje
Toru Takemicu: November Steps (1967) za bivo, šakuhači in orkester
Maurice Ravel: Plemeniti in sentimentalni valčki

Ljubljana, Trubarjeva hiša lliterature, Stritarjeva 7 – 16. Festival Slowind 2014
17.10.2014 – 11:30
Mednarodna glasbena delavnica
“Soočenja s tišino II”

Predavatelj: Tošio Hosokava (Tokio)
Organizacija in vodstvo: Larisa Vrhunc

Ljubljana, Cankarjev dom, Gallusova dvorana – 16. Festival Slowind 2014
16.10.2014 – 19:30
Abonmajski koncert Orkestra Slovenske filharmonije

Orkester Slovenske filharmonije
Frédéric Chaslin – dirigent
Džunko Handa – biva
Tadaši Tadžima – šakuhači
Spored:
“Novembrske sledi”
Ernest Chausson: Viviane – Uvertura
Claude Debussy: Morje
Toru Takemicu: Novembrske sledi (1967) za bivo, šakuhači in orkester
Maurice Ravel: Plemeniti in sentimentalni valčki

Ljubljana, Slovenska kinoteka, Miklošičeva 28 – 16. Festival Slowind 2014
15.10.2014 – 19:00
Projekcija filma

Vzhajajoče sonce (Rising sun)
Režija: Philip Kaufman
Glasba: Toru Takemicu

Ljubljana, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, Aškerčeva 2, Modra soba (5. nadstropje) – 16. Festival Slowind 2014
14.10.2014 – 10:20
Mednarodna glasbena delavnica
“Soočenja s tišino I”

Predavatelj: Daj Fudžikura (London)
Organizacija in vodstvo: Larisa Vrhunc

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 16. Festival Slowind 2014
14.10.2014 – 20:00
Predkoncertni pogovor s Tadejo Vulc in Dajem Fudžikuro ob 19.00

Slowind
Robert Aitken – flavta
Džunko Handa – biva
Tadaši Tadžima – šakuhači
Dimitrij Lederer – basovski klarinet
Dejan Prešiček – altovski saksofon
Franci Krevh – vibrafon
Nicoletta Sanzin – harfa
Marjan Peternel – klavir
Spored:
“Urok dežja”
Alja Zore: Kaliaihzis (2014) za pihalni kvintet (svetovma premiera)
Toru Takemicu: Eclipse (1966) za bivo in šakuhači
Tadeja Vulc: Pajčevine časa (2014) za pihalni kvintet (svetovma premiera)
John Cage: Ryoanji (1984) za bambusovo piščal, tokala in 3 vnaprej posnete bambusove piščali
Daj Fudžikura: Wind Skein (2013) za oboo, klarinet, altovski saksofon, basovski klarinet in fagot
Toru Takemicu: Rain Spell (1982) za flavto (altovsko flavto), klarinet, harfo, klavir in vibrafon

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 16. Festival Slowind 2014
14.10.2014 – 22:30

Robert Aitken, Aleš Kacjan, Matej Zupan, Liza Hawlina – flavte
Paolo Calligaris – fagot
Nicoletta Sanzin – harfa
Tadaši Tadžima – šakuhači
Jasumiči Ivaki – viola
Spored:
“In potem sem vedela, da je veter …”
Toru Takemicu: Voice (1971) za flavto solo
Toru Takemicu: Masque za dve flavti (Continu (1959); Incidental I (1959), Incidental II (1960))
Toru Takemicu: Itinerant in Memory of Isamo Noguchi (1989) za flavto solo
Toru Takemicu: In then I knew ‘twas Wind (1992) za flavto, violo in harfo
Tošio Hosokava: ‟Kuroda-bushi” (2004) za altovsko flavto
Daj Fudžikura: Calling (2011) za fagot solo
Džo Kondo: High Song (1987) za altovsko flavto in shakuhachi
Džodži Juasa: Interpenetration (1966) za dve flavti
Toši Ičijanagi: Still Time IV – In Memory of Toru Takemitsu (1998) za flavto solo
Toru Takemicu: Air (1995) za flavto solo

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 16. Festival Slowind 2014
12.10.2014 – 20:00
Predkoncertni pogovor z Robertom Aitkenom ob 19.00

Robert Aitken – flavta, dirigent
Igor Mitrović, Milan Hudnik, Petra Gačnik Greblo – violončelo
Jurij Jenko – klarinet solo
Metod Tomac – rog
Franc Kosem, Nejc Zahrastnik, Jure Gradišnik, Matej Rihter – trobenta
Uroš Vegelj – tuba
Mihael Šuler, Uroš Polanc, Urban Turjak – pozavna, basovska pozavna
Marjan Peternel – klavir
Nicoletta Sanzin, Anja Gaberc – harfa
Duo Drumartica (Jože Bogolin, Simon Klavžar)
Matevž Bajde – vibrafon
Spored:
“Valovi”
Toru Takemicu: Waterways (1978) za klarinet, violino, violončelo, klavir, dve harfi in dva vibrafona
Toru Takemicu: Rain Tree (1981) za dve marimbi in vibrafon z žarometom
Toru Takemicu: Garden Rain (1974)
I. za rog, dve trobenti, pozavno in tubo
II. za dve trobenti in tri pozavne
Robert Aitken: Lalitá (1992) za flavto, tri violončela, dve harfi in dva tolkalca
Toru Takemicu: Valovi (1976) za klarinet solo, harmoniko, rog, dve pozavni in basovski boben
Toru Takemicu: Bryce (1976) za flavto, dve harfi in dva tolkalca

Ljubljana, Slovenska kinoteka, Miklošičeva 28 – 16. Festival Slowind 2014
11.10.2014 – 19:00
Projekcija filma

Ran (Kaos)
Režija: Akira Kurosava
Glasba: Toru Takemicu

Italija, Castello San Polo in Rosso, Gaiole in Chianti
12.07.2014 –
Festival Sinergije v San Polo in Rosso

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Ludwig van Beethoven (1770–1827): Sonata št. 8 op. 13, “Patetična”
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Sonata za klavir št. 10, K. 330, 1. stavek
Erwin Schulhoff (1894-1942): Divertimento za oboo, klarinet in fagot (1927)
Wilhelm Friedemann Bach (1710-1784): Sonata št. 2 v G-duru za flavto in oboo
Carl Nielsen (1865–1931): Kvintet, op. 43

Italija, Castello San Polo in Rosso, Gaiole in Chianti
11.07.2014 –
Festival Sinergije v San Polo in Rosso

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro v f-molu, K. 594
Lojze Lebič (r. 1934): Aprilske vinjete (Chalumeau III) (1997) za flavto solo
Ludwig van Beethoven (1770–1827): Duo za klarinet in fagot št. 2 v F-duru, WoO 27
Salvatore Sciarrino (r. 1947): Il silenzio degli oracoli (1968) za pihalni kvintet
Giacinto Scelsi (1905–1988): Due pezzi (1956) za rog solo
Domenico Scarlatti (1685–1757), prir. Dinu Lipatti: Dve Sonati
Heinz Holliger (r. 1934): Studie über Mehrklänge (1971) za oboo solo
Darius Milhaud (1892–1974): Kamin kralja Renéja, op. 205 (1939)

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine
13.06.2014 – 20:00
Okus po času, ki beži …
Koncerta ob jubilejih Lojzeta Lebiča, Božidarja Kosa, Vinka Globokarja, Pavleta Merkùja, Jakoba Ježa, Iva Petrića in Igorja Štuheca

Predkoncertni pogovor z Lojzetom Lebičem, Božidarjem Kosom in Jakobom Ježem ob 19.00

2. koncert

“DOGODEK …”

Barbara Jernejčič Fürst mezzosopran
Slowind
Janez Podlesek violina
Matjaž Porovne violina
Oliver Dizdarević Škrabar viola
Klemen Hvala violončelo
Tibor Kerekeš trobenta
Žan Tkalec pozavna
Urška Križnik Zupan harfa
Marjan Peternel klavir
Petra Bartol tolkala
Spored:
Lojze Lebič (r. 1934): Dogodki II (2002) za pihalni kvintet
Lojze Lebič: Godalni kvartet (1983) – prva izvedba v Sloveniji
Jakob Jež (r. 1928): Odsevi Hajamovih stihov (1967) za mezzosopran in komorni orkester
Božidar Kos (r. 1934): Trija stavki (1982) za flavto, pozavno, tolkala in klavir
Vinko Globokar (r. 1934): Discours VIII (1990) za pihalni kvintet

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine
12.06.2014 – 20:00
Okus po času, ki beži …
Koncerta ob jubilejih Lojzeta Lebiča, Božidarja Kosa, Vinka Globokarja, Pavleta Merkùja, Jakoba Ježa, Iva Petrića in Igorja Štuheca

Predkoncertni pogovor z Lojzetom Lebičem, Igorjem Štuhecom in Ivom Petrićem ob 19.00

1. koncert

“ČAS …”

Dekliški komorni zbor Glasbenega centra Edgar Willems
zborovodja Jože Fürst
Tomaž Sevšek Šramel orgle
Slowind
Spored:
Jakob Jež (r. 1928): Vodomke (2006) za dekliški zbor
Lojze Lebič (r. 1934) Okus po času, ki beži (1978) za orgle
Igor Štuhec (r. 1932) Interrogatur respondit (2013) za pihalni kvintet
Pavle Merkù (r. 1927) Trio di canzoni (1979) za flavto, klarinet in fagot
Lojze Lebič: Aprilske vinjete (1997) za flavto solo
Ivo Petrić (r. 1931) Pihalni kvintet št. 2 (1959) za pihalni kvintet
Lojze Lebič: Čas za dekliški zbor

Rače
25.05.2014 –
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Lojze Lebič (r. 1934): Dogodki II (2002)
Nina Šenk (r. 1982): Trenutki (2009)
Tošio Hosokava (r. 1955): Ancient Voices (2013)
Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoreska (1939)
Tomaž Bajželj (r. 1979): 350 opomb (2013)
Carl Nielsen (1865–1931): Kvintet, op. 43 (1922)
Niels Rosing-Schow (r. 1954): Miniatura (1974) – Variacije na temo Carla Nielsena

Slovenj Gradec, Wolfova rojstna hiša
15.05.2014 –
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Divertimento v B-duru, K. 240
Primož Ramovš (1921–1999): Pihalni kvintet
Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoreska (1939)
Tošio Hosokava (r. 1955): Ancient Voices (2013)
Carl Nielsen (1865–1931): Pihalni kvintet, op. 43
Niels Rosing-Schow (roj. 1954): Miniatura (1974) – Variacije na temo Carla Nielsena

Kotanjevica, Dvorana Frančiškanskega samostana na Kostanjevici
13.05.2014 – 20:00
GLASBA Z VRTOV SV. FRANČIŠKA

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Serenada v c-molu, K. 388
Bojan Glavina (r. 1961): Intonacija, preludij, metidacija in scherzo (2013)
Tošio Hosokava (r. 1955): Ancient Voices (2013)
Štefan Mauri (r. 1931): Pripoved iz spomina (2013)
Paul Hindemith (1895–1963): Mala komorna glasba št. 2, op. 24

Roskilde (Danska), knjižnica
19.03.2014 – 19:30
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Domenico Scarlatti (1685–1757), prir. Dinu Lipatti: Dve Sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro v f-molu, KV 594
Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
Darius Milhaud (1892–1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
Niels Rosing-Schow (r. 1954): Pet študij
Carl Nielsen (1865–1931): Kvintet, op. 43
Niels Rosing-Schow: Miniatura

København (Danska), Kraljeva akademija za glasbo
17.03.2014 –
Glasbena delavnica

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Finnur Karlsson: Dva stavka za pihalni kvintet
Kristian Rymkier: Mécanique
Jeppe Ernst: mor | far
Marcus Lease: Peace, Affanato

Måløv (Danska), Kirke-Koncert
16.03.2014 – 15:00
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Domenico Scarlatti (1685–1757), prir. Dinu Lipatti: Dve Sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro v f-molu, K 594
Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
Darius Milhaud (1892–1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
Niels Rosing-Schow (r. 1954): Pet študij
Carl Nielsen (1865–1931): Kvintet, op. 43
Niels Rosing-Schow: Miniatura

Concord (ZDA, MA), Concord, Knjižnica
01.03.2014 – 19:30
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Domenico Scarlatti (1685–1757), prir. Dinu Lipatti: Dve Sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro v f-molu, K 594
Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
Elliott Carter (1908–2012): Pihalni kvintet št. 1

Niels Rosing-Schow (r. 1954): Pet študij
Carl Nielsen (1865–1931): Kvintet, op. 43
Niels Rosing-Schow: Miniatura

Washington (ZDA), Veleposlaništvo Republike Slovenije
27.02.2014 – 19:00
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Primož Ramovš (1921–1999): Pihalni kvintet št. 2
Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
Elliott Carter (1908–2012): Pihalni kvintet št. 1

Stanford (ZDA, CA), Univerza, Oddelek za glasbo, Campbell Recital Hall
26.02.2014 – 19:30
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve Sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro v f-molu, KV 594
Nina Šenk (roj. 1982): Trenutki
Elliott Carter (1908-2012): Pihalni kvintet št. 1
Niels Rosing-Schow (r. 1954): Pet študij
Carl Nielsen (1865–1931): Kvintet, op. 43
Niels Rosing-Schow: Miniatura

Santa Clara, (ZDA, CA), Univerza Santa Clara
26.02.2014 – 12:00
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Domenico Scarlatti (1685–1757), prir. Dinu Lipatti: Dve Sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro v f-molu, K 594
Nina Šenk (r. 1982): Trenutki

San Francisco (ZDA, CA), Redwood City, Sofitel Hotel
23.02.2014 – 19:00
Gala večer ob ustanovitvi Ameriško-slovenske izobraževalne fundacije (ASEF)

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Primož Ramovš (1921–1999): Allegro in Allegro Vivace iz Pihalnega kvinteta št. 2
Elliott Carter (1908–2012): Allegretto iz Pihalnega kvinteta št. 1
Primož Ramovš: Vivo iz Pihalnega kvinteta št. 2

Laguna Niguel (ZDA, CA), Cerkev sv. Timoteja
22.02.2014 – 19:30
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Serenada v c-molu, K 388
Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoreska
Elliott Carter (1908–2012): Pihalni kvintet št. 1
Giulio Briccialdi (1818–1881): Kvintet, op. 124

Orange County (ZDA, CA), SOKA University, Performing Arts Center
19.02.2014 – 19.30
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Domenico Scarlatti (1685–1757), prir. Dinu Lipatti: Dve Sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro v f-molu, K 594
Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
Elliott Carter (1908–2012): Pihalni kvintet št. 1

Niels Rosing-Schow (r. 1954): Pet študij
Carl Nielsen (1865–1931): Kvintet, op. 43
Niels Rosing-Schow: Miniatura

Pariz (F), Theatre Dunois
02.02.2014 – 15:00
Ensemble Alpeh
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Keith Humble: Ways-byways (1983)
René Leibowitz: Concertino, op. 47 (1958)
Vinko Globokar: Skozi gozd simbolov/Par une forêt de symboles (1986)
Vinko Globokar: Pregnanstvo št. 1 (2012)
Larisa Vrhunc: Grajska (2013)

Pariz (F), Theatre Dunois
01.02.2014 – 18:00
Ensemble Alpeh
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Hans Werner Henze: Amicizia! (1976)
René Leibowitz: Štiri bagatele, op. 61 (1963)
Vinko Globokar: Discours VIII (1990)
Roberto Gerhard: Libra (1968)
René Leibowitz: Pihalni kvintet, op. 11 (1944)
Anton Webern: Koncert za devet instrumentov, op. 24 (1934)

Škofja Loka, Glasbena šola
25.11.2013 – 19:00
Noč slovenskih skladateljev

Slowind
Spored: Igor Dekleva, Damijan Močnik, Ljubo Rančigaj, Črt Sojar Voglar, Tomaž Svete, Tadeja Vulc

La Fabrika, Komunardů 30, Prague 7, Češka
09.11.2013 – 19:30
Festival Contempuls (www.contempuls.cz)

Slowind
Spored:
Tomasz Sikorski (prir. Martin Smolka): Zerstreutes Hinausschauen
Voker Staub: Perseiden
Onderj Stochl: novo delo svetovna premiera
Salvatore Sciarrino: Il silenzio degli oracoli
Nina Šenk: Augenblicke

Ljubljana, Mesto Metelkova, Klub Gromka
05.11.2013 – 21:00
Slowind

Spored:
Tomasz Sikorski (prir. Martin Smolka): Zerstreutes Hinausschauen
Voker Staub: Perseiden
Nina Šenk: Trenutki

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 15. Festival Slowind 2013
15.10.2013 – 20:00
6. koncert
Predkoncertni pogovor ob 19.00 – gosta pogovora: Larisa Vrhunc, Vinko Globokar

Slowind
Ensemble S
Ensemble Aleph
Vinko Globokar
dirigent Michel Pozmanter
Monica Jordan, Barbara Jernejčič Fürst mezzosopran
Spored:
PREGNANSTVO
Larisa Vrhunc (r. 1967): Grajska (2013) za komorni ansambel
Vinko Globokar (r. 1934): Pregnanstvo št. 1/L’exile Nr. 1
Luciano Berio (1925–2003): Ljudske pesmi (1964) za mezzosopran, flavto, klarinet, tolkala, harfo/kitaro, violo in violončelo
Vinko Globokar: Kaleidoskop v megli (2013)

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 15. Festival Slowind 2013
14.10.2013 – 20:00
4. koncert
Predkoncertni pogovor ob 19.00 – gosta pogovora: Gudrun Schröfel, Stephan Meier

Ensemble S
Slovenski tolkalni projekt
Jean Charles François
Slowind
Dekliški zbor Hannover
dirigentka Gudrun Schröfel
Spored:
IDOL
Vinko Globokar (r. 1934): Obsežni tribadabum na fantomski ritem/Tribadabum extensif sur rhytme phantôme (1981) za tri tolkalce in cca. 15 spremljevalnih tolkalcev
Georges Aperghis (r. 1945): À bout de bras (1989) za oboo in klarinet
Vinko Globokar: ?Corporel (1985) za tolkalca
Michele Marelli (r. 1978): Voltfast 50 (2012) za pihalni kvintet
Jean-Charles François (r. 1942): Dialogs of deafening gifted eavesdroppers (2009)
Vinko Globokar: Idol/L’Idôle (2012) za dekliški zbor in štiri tolkalce

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 15. Festival Slowind 2013
14.10.2013 – 22:30
5. koncert

Michele Marelli klarinet
Dominique Clément klarinet
Luka Juhart akordeon
Spored:
HARLEKIN
Luka Juhart (r. 1982): hrUP (2013) za akordeon
Vinko Globokar (r. 1934): Razdvojenost/Dédoublement (1975) za klarinet solo
Vinko Globokar: Dialog o zraku za akordeon
Karlheinz Stockhausen (1928–2007): Harlekin (1975) za klarinet solo

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 15. Festival Slowind 2013
12.10.2013 – 20:00
3. koncert
Predkoncertni pogovor ob 19.00 – gosta pogovora: Bojana Šaljić Podešva, Michel Pozmanter

Slowind
Ensemble Aleph
Jérôme Thomas žongler
dirigent Michel Pozmanter
Spored:
VARIETÉ
Bojana Šaljić Podešva (r. 1978): Bioritem spomina (2013) za pihalni kvintet in elektroniko (svetovna premiera)
Vinko Globokar (r. 1934): Skozi gozd simbolov/Par une forêt de symboles (1986) za 6 glasbenikov ad libitum
Mauricio Kagel (1931–2008): Varieté/Variété (1976/77) za žonglerja, klarinet (saksofon), violončelo, akordeon, klavir, tolkala in dirigenta

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 15. Festival Slowind 2013
11.10.2013 – 20:00
2. koncert

Orkester Slovenske filharmonije
dirigent Vinko Globokar
solist in dirigent Matej Šarc
Spored:
TALCI
Vinko Globokar (r. 1934): Fluide (1967) za devet trobilcev in tri tolkalce
Vinko Globokar: Izžarevanja/Ausstrahlungen (1972) za oboo solo in dvajset izvajalcev
Vinko Globokar: Talci/Les otages (2002) za orkester in sampler

Ljubljana, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, Oddelek za muzikologijo – 15. Festival Slowind 2013
10.10.2013 – 9:00
MEDNARODNA GLASBENA DELAVNICA
Organizacija in vodenje: Larisa Vrhunc

Položaj Globokarja v zgodovini glasbe poznega 20. stoletja (predavatelj: Daniel Ender)
Vinko Globokar; o in ob njegovi glasbi (predavatelj: Tomaž Bajželj)
Odsevi globalizacije kulture v novi glasbi po 1960: “Problemi identitete” v delih evropskih in vzhodnoazijskih skladateljev (predavatelj: Christan Utz)
Pogovor slušateljev z Vinkom Globokarjem

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine
10.10.2013 – 20:00

Dekliški zbor sv. Stanislava
Helena Fojkar Zupančič dirigentka
Katarina Lotrič klavir

John Leavitt (roj. 1956): Festival Sanctus
Iacobus Gallus Handl (1550–1591): Pueri concinite, OM I/2
Johannes Brahms (1833–1897): Adoramus te, Christe, op. 37
Pavel Česnokov (1877–1944): Svete Tihii, op. 9, št. 21
Ambrož Čopi (roj. 1973): Otrok s sončnico

Dekliški zbor Hannover
Gudrun Schröfel dirigentka
Nicolai Krügel klavir

Johann Michael Haydn (1737–1806): Gloria iz maše Missa Sti. Leopoldi
Solistke: Katharina Held, Milena Gramann, Solveig Kloss, Maria Rüssel, Pauline Schüler, Lea Seelemeyer, Mareike Zorko, Sara Zwingmann
Francis Poulenc (1899–1963): Litanies à la Vierge Noire
Engelbert Humperdinck (1854–1921): Bratec, pleši z menoj iz opere Janko in Metka
Solistki: Katharina Held, Lea Seelemeyer
Arvo Pärt (roj. 1935): Zwei beter
Peter Eötvös (roj. 1944): Jesenski dan
Krzysztof Penderecki (roj. 1933): Sanctus
Krzysztof Penderecki: Benedictus
Arvo Pärt: Peace upon you, Jerusalem
Solistki: Charlotte Pohl, Natalie Bühl
Franz Schubert (1797–1828): Ständchen
Solistki: Maria Rüssel, Sara Zwingmann
Cy Coleman (1929–2004): Witchcraft

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 15. Festival Slowind 2013
09.10.2013 – 20:00
1. koncert
Predkoncertni pogovor ob 19.00 – gosta pogovora: Tomaž Bajželj, Vinko Globokar

Slowind
ensemble unitedberlin
Spored:
JEČA
Vinko Globokar (r. 1934): Ječa/La prison (2001) za osem inštrumentov
Tomaž Bajželj (r. 1979): 350 opomb za pihalni kvintet (2013) za pihalni kvintet
Vinko Globokar: Prodajanje vetra/Vendre le vent (1973)

Ljubljana, Atrij Mestnega muzeja
28.05.2013 – 20:00
Noč slovenskih skladateljev – Nova dela za pihalni kvintet Slowind

Urška OREŠIČ ŠANTAVEC: FANTAZIJA (PRELUDIJ) za pihalni kvintet
Nenad FIRŠT: TWOSOME za oboo in fagot
Štefan MAURI: PRIPOVED IZ SPOMINA za pihalni kvintet
Žiga STANIČ: PIHALNI KVINTET ŠT. 3
Bojan GLAVINA: INTONACIJA, PRELUDIJ, MEDITACIJA IN SCHERZO za pihalni kvintet
Bojana ŠALJIĆ PODEŠVA: ABSTINENCA 2 za oboo, klarinet in rog
Marijan KOROŠEC: NA 3 za pihalni kvintet
Blaž ROJKO: MINUTE za pihalni kvintet
Tomaž BURKAT: POMLADNO DRHTENJE za pihalni kvintet
Pavel DOLENC: TRI MUZE za pihalni trio
Blaženka ARNIČ LEMEŽ: AVGUSTOV HRAM za pihalni kvartet
Igor ŠTUHEC: INTER¯ROGATUR –RESPONDIT za pihalni kvintet

Ljubljana, Slovenska filharmonija
12.03.2013 – 21:30
Slovenski glasbeni dnevi 2013 – koncert mladih skladateljev

Pihalni kvintet Slowind
Slovenski tolkalni projekt
Saar Berger, Boštjan Lipovšek – rog
Matjaž Porovne – violina
Igor Mitrović – violončelo
Klemen Leben – harmonika
Steven Loy – dirigent
Jure Ivanušič – recitator

Spored: Bojana Šaljić Podešva, Larisa Vrhunc, Tomaž Bajželj, Alja Zore, Matej Bonin, Nina Šenk

Tolmin, Kinogledališče
05.03.2013 – 20:00
Slowind

Spored:
Paul Pierné (1874–1952): Suite pittoresque
Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
Niels Rosing-Schow (r. 1954): Pet študij
Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoreska
Niels Rosing-Schow: Miniature
Carl Nielsen (1865–1931): Kvintet

Italija, Tavagnacco (UD), Centro Civico
21.02.2013 – 20.45
Slowind

Spored:
Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve Sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro v f-molu, KV 594
Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
Alexander von Zemlinsky (1871-1942): Humoreska
Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24

Radovljica, Linhartova dvorana
08.02.2013 – 20:00
Slowind

Spored:
Domenico Scarlatti (1685–1757), prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Adagio in Allegro, KV 594
Darius Milhaud (1892–1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
Lojze Lebič (r. 1934): Dogodki II
Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoreska
Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

Hannover (N), Altes Magazin, Kestnerstrasse 18
18.01.2013 – 19.30
Slowind

Spored:
Gyorgy Kurtág: Kvintet, op. 2
Gyorgy Ligeti: Deset skladb
Nina Šenk: Trenutki
Aurel Stroë: Quintandre
Vinko Globokar: Avguštin, dober je vin

Hannover (N), Visoka šola za glasbo, gledališče in medije
17.01.2013 –
Slowind

Delavnica – “Slovenska sodobna glasba za pihalni kvintet”

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – Festival Slowind 2012
16.10.2012 – 20:00
6. koncert

Predkoncertni pogovor z Matthiasom Pintscherjem ob 19.00 (Dvorana Slavka Osterca)

Slowind
Peter Kuder klarinet
Saar Berger rog
Matthew Conley trobenta
Marko Ilić pozavna
Franco Venturini klavir
Nicoletta Sanzin harfa
Jože Bogolin tolkala
Špela Mastnak tolkala
David Fulmer violina
Janez Podlesek violina
Ana Glišić viola
Milan Hudnik violončelo
Petar Brčarević kontrabas
dirigent Matthias Pintscher
Spored:
“MRK”

Anton Webern (1883–1945): Tri skladbe, op. 11 za violončelo in klavir
Olga Neuwirth (roj. 1968): torsion: transparent variation (2001) za fagot solo s samplerjem; oboo, klarinet (basovski klarinet), trobento (piccolo trobento), pozavno, tenorsko Wagner tubo, tolkala, violino, violo in violončelo
Kaija Saariaho (roj. 1952): Lichtbogen (1986) za flavto, tolkala, rog, klavir, dve violini, violo, violončelo, kontrabas in elektroniko
Anton Webern (1883–1945): Tri skladbe, op. 11 za violončelo in klavir
Matthias Pintscher (roj. 1971): Sonic Eclipse (2009/10) za rog solo, trobento solo, flavto, oboo, dva klarineta, fagot, rog, trobento, pozavno, harfo, klavir, tolkala, dve volini, violo, violončelo in kontrabas

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – Festival Slowind 2012
15.10.2012 – 20:00
5. koncert

Predkoncertni pogovor z Davidom Fulmerjem ob 19.00 (Dvorana Slavka Osterca)

Slowind
Marisol Montalvo sopran
Eliot Gattegno saksofon
Matthew Conley trobenta
David Fulmer violina
Janez Podlesek violina
Garth Knox viola
Ana Glišić viola
Milan Hudnik violončelo
Jože Bogolin tolkala
Simon Klavžar tolkala
Nicoletta Sanzin harfa
Franco Venturini klavir
Emanuele Torquati klavir
dirigent Matthias Pintscher
Spored:
“SOMRAK”
Matthias Pintscher (roj. 1971): Study III for Treatise on the Veil (2007) za violino solo
György Kurtág (roj. 1926): Fúvósötös [Pihalni kvintet], op. 3 (1959)

David Fulmer (roj. 1981): Himmelfahrt in die Tiefen der Nacht (2010/11) za saksofon solo, flavto, klarinet, trobento, tolkala, violino, violončelo in klavir
Matthias Pintscher: Lieder und Schneebilder (2000) za sopran in klavir
Matthias Pintscher: a twilight’s song (1997) za basovsko flavto, basovski klarinet, violo, violončelo, tolkala, harfo, klavir in sopran
Maurice Ravel (1875–1937): Introdukcija in Allegro (1905) za harfo, flavto, klarinet, dve violini, violo in violončelo

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – Festival Slowind 2012
14.10.2012 – 11:00
3. koncert

David Fulmer violina
Miran Kolbl violina
Garth Knox viola
Christophe Roy violončelo
Emanuele Torquati klavir
Spored:
“ZIMMERMANN – SCHUMANN”
Bernd Alois Zimmermann (1918–1970): Sonata (1955) za violo solo
Robert Schumann (1810–1856): Sonata št. 1 v a-molu, op. 105 za violino in klavir
Bernd Alois Zimmermann: Sonata (1951) za violino solo
Bernd Alois Zimmermann: Sonata (1960) za violončelo solo
Robert Schumann: Klavirski kvartet v Es-duru, op. 47 za violino, violo, violončelo in klavir

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – Festival Slowind 2012
14.10.2012 – 20:00
4. koncert

Predkoncertni pogovor z Lariso Vrhunc in Nino Šenk ob 19.00 (Dvorana Slavka Osterca)

Jurij Jenko klarinet
Saar Berger rog
Garth Knox viola
Igor Mitrović violončelo
Milan Hudnik violončelo
Emanuele Torquati klavir
Franco Venturini klavir
Spored:
“SCHUMANN (–) DANES”
Gérard Grisey (1946–1998): Les espaces acoustiques – Prologue (1976) za violo in živo elektroniko
Robert Schumann (1810–1856): Pravljične pripovedke, op. 132 za klarinet, violo in klavir
Larisa Vrhunc (roj. 1976): Fabula (2012) za klarinet, violo in klavir – svetovna premiera
Miroslav Srnka (roj. 1975): Coronae (2010) za rog solo
Nina Šenk (roj. 1982): Prelude (2012) za rog, dva violončela in dva klavirja – svetovna premiera
Robert Schumann: Andante in variacije, op. 46 za rog, dva violončela in dva klavirja

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine − Festival Slowind 2012
13.10.2012 – 20:00
1. koncert

Emanuele Torquati, Franco Venturini, Anna D’Errico – klavir I, II in III
Nicoletta Sanzin, Valentina Baradello, Silvia Vicario – harfa I, II in III
Jože Bogolin, Simon Klavžar, Matevž Bajde – tolkala I, II in III
Matej Šarc, Nina Tafi – oboa
Jurij Jenko, Dušan Sodja – klarinet
Jože Kotar, Peter Kuder – basetni rog
Paolo Calligaris, Miha Petkovšek – fagot
Saar Berger, Metod Tomac, Jožek Rošer, Stefano Brusini – rog
Zoran Marković – kontrabas
dirigent Matthias Pintscher
Spored:
“SVETLOBA”

Pierre Boulez (roj. 1925): Sur Incises (1996/98) za tri klavirje, tri harfe in tri tolkalce
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Serenada, K 361, »Gran Partita« za trinajst inštrumentov

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – Festival Slowind 2012
13.10.2012 – 23:00
2. koncert
Nočni koncert

Marisol Montalvo sopran
Matej Šarc oboa
Saar Berger rog
Franco Venturini klavir
Anna D’Errico klavir
Klemen Leben akordeon
Spored:
Robert Schumann (1810–1856): Tri romance, op. 94 za oboo in klavir, izvedba z rogom
Matthias Pintscher (roj. 1971): Figura III (2000) za akordeon
Franz Schubert (1797–1828): Auf dem Strom (Na reki) za sopran, rog in klavir
Robert Schumann: Adagio in Allegro, op. 70 za rog in klavir, izvedba z oboo
Nina Šenk (roj. 1982): Art (2012) za sopran in rog – svetovna premiera

Ljubljana, Kino Šiška
11.09.2012 – 20:30
EARZOOM – Sonic Arts Festival
IRZU – the Institute for Sonic Arts Research

Slowind
Spored:
Belma Beslic-Gal, Bernhard Gal: Flut za flavto solo in elektroniko (Aleš Kacjan, flavta)
Mara Helmuth, Rebecca Danard: Water Birds za klarinet solo in elektroniko (Jurij Jenko, klarinet)
Kelvin Au: Dark Echoes za flavto solo in elektroniko (Aleš Kacjan, flavta)
Clemens Von Reusner: Dry Friction (Acousmatic)
Antonino Chiaramonte, Adriano Cirulli: Falling (Video in glasba)
Se-Lien Chuang, Andreas Weixler: For Slowind za pihalni kvintet in elektroniko

“Villa Domus Magna”, Belvedere, Povoletto (I)
31.08.2012 – 20:45
Slowind

Spored:
Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Sonata
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Sonata
Alexander von Zemlinsky (1871-1942): Humoreska (1939)
Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

Murska Sobota, Gledališče Park
27.05.2012 – 20:00
2. FESTIVAL PAC-ev GLASBENI MAJ 2012 – zaključni koncert

Slowind
Spored:
Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
Lojze Lebič: Dogodki II
Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
Gyorgy Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

Beltinci, Grajsko dvorišče
26.05.2012 – 20:00

2. FESTIVAL PAC-ev GLASBENI MAJ 2012

Slowind
Spored:
Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
Lojze Lebič: Dogodki II
Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
Gyorgy Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

Moravske Toplive, Evangeličanska cerkev
25.05.2012 – 20:00
2. FESTIVAL PAC-ev GLASBENI MAJ 2012

Slowind
Spored:
Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
Lojze Lebič: Dogodki II
Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
Gyorgy Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

Grad na Goričkem
24.05.2012 – 19:00
2. FESTIVAL PAC-ev GLASBENI MAJ 2012

Slowind
Spored:
Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
Lojze Lebič: Dogodki II
Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
Gyorgy Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

Maribor, Dvorec Betnava
17.05.2012 – 19:00
SPEKTER ZVOKOV – v sklopu Evropske prestolnice kulture Maribor 2012
Slowind

Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro v f-molu
Carl Nielsen (1865-1931): Kvintet
Nina Šenk (r. 1982): Trenutki
Ruth Crawford Seeger (1901-1953): Kvintet
Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéeja

Koper, Pokrajinski muzej
14.04.2012 – 19:00
3. MEDNARODNI BIENALE SODOBNE GLASBE KOPER
od 10. do 14. aprila 2012

Slowind
Tatjana Jercog klavir
Program:
Skladbe izbrane na natečaju za kompozicijo v okviru 3. Mednarodnega Bienala sodobne glasbe Koper
Elena Cattini (r. 1975): The wind, the sea and the light za oboo, klarinet, rog, fagot in klavir
Salvatore Frega (r. 1989): Small hops za flavto, klarinet, oboo, fagot in klavir
Maura Capuzzo (r. 1965): Un quasi lento giro di vento za pihalni kvintet
Matej Bonin (r. 1986): Ogledala za pihalni kvintet in klavir
Petra Strahovnik (r. 1986): Awareness za pihalni kvintet in klavir
Nejc Kuhar (r. 1986): “1956”: »1956«: Nocturnal, Grotesque za pihalni kvintet
Michele Marelli (r. 1978): Voltfast 50 za pihalni kvintet in klavir

Pordenone, Auditorium della casa dello studente (I)
05.02.2012 – 11:00
Rassegna “Musica insieme”

Slowind
Spored:
Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro v f-molu, KV 594
Alexander von Zemlinsky (1871-1942): Humoreska (1939)
Ruth Crawford Seeger (1901-1953): Suita (1952)
Lojze Lebič (r. 1934): Dogodki
Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

Celovec, Alt-katholische Kirche, Kaufmanngasse 1 (A)
18.01.2012 – 19:30

Slowind
Spored:
György Ligeti (1923–2006): Deset skladb za pihalni kvintet (1968)
Ruth Crawford Seeger (1901–1953): Suita (1952)
Elliott Carter (b. 1908): Nine by Five (2009)
Lojze Lebič (b. 1934): Dogodki II (2002)
Santa Bušs (b. 1981): Intim (2008)
Nina Šenk (b. 1982): Augenblicke (2009)
Aurel G. Stroe (1932–2008): Quintandre (Hommage à Varèse) (1984)

Novo mesto, Kulturni center Janez Trdina
11.01.2012 – 19:30
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Domenico Scarlatti (1685–1757) / prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
Ruth Crawford Seeger (1901–1953): Suita (1952)
Antonin Rejcha (1770–1836): Kvintet v Es-duru, op. 88, št. 2
Alexander von Zemlinsky (1871–1942): Humoreska (1939)
Elliott Carter (r. 1908): Nine by Five (2009)
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Divertimento v B-duru, KV 240

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 13. Festival Slowind 2011
18.11.2011 – 20:00
Predkoncertni pogovor ob 19.00 (Dvorana Slavka Osterca) – gost: John Link

Slowind z gosti
dirigent Robert Aitken
Ursula Oppens klavir
Coline-Marie Orliac harfa
Barbara Jernejčič Fürst mezzosopran
Spored:
“TEMPO E TEMPI”
Elliott Carter (r. 1908): Esprit Rude/Esprit Doux II (1994) za flavto, klarinet in marimbo
Elliott Carter: Trilogy (1992) za oboo in harfo
Elliott Carter: Quintett (1991) za klavir in pihala
Elliott Carter: Tempo e Tempi (1998-99) za sopran, oboo (angleški rog), klarinet (basovski klarinet), violino in violončelo
Elliott Carter: Retracing (2002) za fagot solo; Retracing II (2009) za rog solo, Retracing III (2009) za trobento solo
Elliott Carter: Mosaic (2004) za harfo, flavto (altovsko flavto, piccolo), oboo (angleški rog), klarinet (basovski klarinet), violino, violo, violončelo in kontrabas

V sodelovanju z Ameriškim veleposlaništvom v Sloveniji in s prijazno podporo fundacije Ernst von Siemens Musikstiftung.

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 13. Festival Slowind 2011
16.11.2011 – 20:00
Predkoncertni pogovor ob 19.00 (Dvorana Slavka Osterca) – gost: Robert Aitken

Slovenski komorni zbor z gosti
dirigentka Martina Batič
Slovenski tolkalni duo
Spored:
“CANTO”
Elliott Carter: Saëta in March (1950/66) za štiri timpane
Elliott Carter (r. 1908): Tarantella (1936) za moški zbor in klavir štiriročno
Elliott Carter: Recitativ in Improvizacija (1950/66) za štiri timpane
Robert Aitken (r. 1939): Monodie (1983) za flavto solo in mešani zbor
Elliott Carter: Adagio and Canto (1950/66) za timpane solo
Elliott Carter: Heart Not So Heavy As Mine (1938) za mešani zbor a cappella
Isang Yun (1917-1995): Novelette (1980) za flavto, harfo, violino in violončelo
Elliott Carter: Molto Perpetuo in Canaries (1950-66) za štiri timpane
Elliott Carter: The Defense of Corinth (1941) za govorca, moške glasove in klavir štiriročno
Elliott Carter: Let’s Be Gay (1937) za ženski zbor in dva klavirja

V sodelovanju z Ameriškim veleposlaništvom v Sloveniji in s prijazno podporo fundacije Ernst von Siemens Musikstiftung.

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 13. Festival Slowind 2011
15.11.2011 – 20:00

Predkoncertni pogovor ob 19.00 (Dvorana Slavka Osterca) – gosta: Lojze Lebič, Elliott Carter (video posnetek pogovora z Matejem Šarcem)

Slowind z gosti
dirigenta Robert Aitken, Simon Krečič
Spored:
“SCRIVO IN VENTO”
Elliott Carter (r. 1908): Pihalni kvintet (1948)
Elliott Carter: Scrivo in Vento (1991) za flavto solo
Elliott Carter: Gra (1993) za klarinet solo
Lojze Lebič: Kons (b) (1968) za tri klarinete, tolkala, harfo, dve violini, violo in violončelo
Lojze Lebič (r. 1934): Kons(a) (1970) za flavto, klarinet, rog, tolkala, klavir, harfo, violino, violo in violončelo
Witold Lutosławski (1913-1994): Slides [Przezrocza] (1988) za flavto, oboo, klarinet, fagot, rog, tolkala, klavir, violino, violo, violončelo in kontrabas
Elliott Carter: Koncert za flavto (2008) za flavto solo, flavto (piccolo), oboo (angleški rog), klarinet, basovski klarinet, fagot (kontrafagot), dve trobenti, rog, pozavno, tolkala, harfo, klavir in godala

V sodelovanju z Ameriškim veleposlaništvom v Sloveniji in s prijazno podporo fundacije Ernst von Siemens Musikstiftung.

Ljubljana, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, Aškerčeva 2 – 13. Festival Slowind 2011
15.11.2011 – 9:00

14. in 15. november 2011
Mednarodna glasbena delavnica – “TEMPO E TEMPI ELLIOTTA CARTERJA” – Festival Slowind 2011
Delavnica (v angleščini) za glasbenike, skladatelje, muzikologe, študente glasbe in muzikologije ter ljubitelje glasbe
Vodja glasbene delavnice: John Link
Organizacija in moderiranje: Larisa Vrhunc in Simone Heilgendorff

Ljubljana, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, Aškerčeva 2 – 13. Festival Slowind 2011
14.11.2011 – 9:00

14. in 15. november 2011
Mednarodna glasbena delavnica – “TEMPO E TEMPI ELLIOTTA CARTERJA”
Delavnica (v angleščini) za glasbenike, skladatelje, muzikologe, študente glasbe in muzikologije ter ljubitelje glasbe
Vodja glasbene delavnice: John Link
Organizacija in moderiranje: Larisa Vrhunc in Simone Heilgendorff

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 13. Festival Slowind 2011
14.11.2011 – 20:00

Predkoncertni pogovor ob 19.00 (Dvorana Slavka Osterca) – Gosta: Božidar Kos, Elliott Carter (video posnetek pogovora z Matejem Šarcem)

Slowind z gosti
dirigenta Robert Aitken, Simon Krečič
Spored:
“NINE BY FIVE OR NINE”
Elliott Carter (r. 1908): Sonata (1952) za flavto, oboo, violončelo in čembalo
Elliott Carter: Nine by Five (2009) za flavto (piccolo), oboo (angleški rog), klarinet (basovski klarinet), rog in fagot (kontrafagot)
Walter Piston (1894-1976): Divertimento for Nine Instruments (1946) za flavto, oboo, klarinet, fagot, dve violini, violo, violončelo in kontrabas
Božidar Kos (r. 1934): Fata Morgana (2004) za flavto, klarinet, vibrafon/marimbo, violino in violončelo
Elliott Carter: Triple Duo (1983) za flavto (piccolo), klarinet (Es klarinet, basovski klarinet), tolkala, klavir, violino in violončelo

V sodelovanju z Ameriškim veleposlaništvom v Sloveniji in s prijazno podporo fundacije Ernst von Siemens Musikstiftung.

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Slavka Osterca – 13. Festival Slowind 2011
13.11.2011 – 20:00
A LABIRYNTH OF TIME (LABIRINT ČASA) – Predvajanje dokumentarnega filma Franka Schefferja o Elliottu Carterju
[/expand]

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine – 13. Festival Slowind 2011
09.11.2011 – 20:00

Predkoncertni pogovor ob 19.00 (Dvorana Slavka Osterca)
Gostje pogovora: John Link, Ursula Oppens, Janez Matičič

Slowind z gosti
dirigent Robert Aitken
Ursula Oppens klavir
Coline-Marie Orliac harfa
Barbara Jernejčič Fürst mezzosopran
Spored:
“ENCHANTED”
Elliott Carter (r. 1908): Enchanted Preludes (1988) za flavto in violončelo
Aaron Copland (1900-1990): As It Fell Upon a Day (1944) za sopran, flavto in klarinet
Elliott Carter: Trije glasbeniki (2011) za flavto, basovski klarinet in harfo
Janez Matičič (r. 1926): Géodes (1998) za tolkala in klavir
Elliott Carter: Night Fantasies (1980) za klavir solo
Elliott Carter: A Mirror on Which to Dwell (1975) za sopran, flavto (piccolo, altovsko flavto), oboo (angleški rog), klarinet (Es klarinet, basovski klarinet), tolkala, klavir, violino, violo, violončelo in kontrabas

V sodelovanju z Ameriškim veleposlaništvom v Sloveniji in s prijazno podporo fundacije Ernst von Siemens Musikstiftung.

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Dvorana Slavka Osterca
26.10.2011 –

Spoštovani,
v sredo, 9. novembra 2011 se bo v dvorani Marjana Kozine v Slovenski filharmoniji pričel že 13. Festival Slowind 2011 z naslovom Tempo e Tempi Elliotta Carterja.

Vse in še več o 13. Festivalu Slowind 2011 si lahko preberete na naših spletnih straneh,
podrobneje pa bomo 13. Festival Slowind 2011 predstavili tudi na tiskovni konferenci
v sredo, 26. oktobra 2011, ob 13.30 v Dvorani Slavka Osterca v Slovenski filharmoniji, Kongresni trg 10, Ljubljana.
Z željo, da bi Vaš medij ponovno o festivalu izčrpno poročal, Vas vljudno vabimo, da se tiskovne konference udeležite.
Veselimo se srečanja z Vami!

Matej Šarc
Glasbeno društvo Slowind

Velenje, Glasbena šola Fran Korun Koželjski
18.10.2011 – 19:30
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Domenico Scarlatti (1685-1757) / prir: D. Lipatti: Dve sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro v f-molu, K 594
Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
Nina Šenk (r. 1982): Trenutki za pihalni kvintet
György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

Feldkirch (A), Theater am Saumarkt, Festival Forum Zeitklänge
16.10.2011 – 16:00
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Tomazs Sikorski: Zerstreutes Hinausschauen (1971/72) für Bläserquintett (arr. Martin Smolka 2004)
Nina Šenk: Augenblicke (2009)
György Ligeti: Zehn Stücke für Bläserquintet (1968)
Nenad Firšt: Ogledalo sanj (2008)
Santa Bušs: Intim (2008)
Karlheinz Stockhausen: Adieu (1966)

Škofja Loka, Sokolski dom
12.10.2011 – 19:30
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Domenico Scarlatti (1685-1757) / prir: D. Lipatti: Dve sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro v f-molu, K 594
Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
Nina Šenk (r. 1982): Trenutki za pihalni kvintet
György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

Nova Gorica, Velika dvorana Kulturnega doma, Glasbeni abonma
10.10.2011 – 20.15
Pihalni kvintet Slowind

Spored:
Ruth Crawford Seeger (1901-1953): Suita (1952)
Alexander von Zemlinsky (1871-1942): Humoreska (1939)
Elliott Carter (r. 1908): Nine by Five (2009)
Marijan Gabrijelčič (1940-1998): Salonica I (1982)
Štefan Mauri (r. 1931): Spominjanja (V spomin sošolcu Marijanu Gabrijelčiču …) (2004)
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Divertimento v B duru, KV 240

Festival d’aujourdhui à demain, Abbaye de Cluny
05.07.2011 –

od 5. do 10. julija 2011 bo v očarljivem okolju romaskega benediktinskega samostana v Clunyju potekal Festival d’aujourdhui à demain

Idrija, Grad Gewerkenegg
28.02.2011 – 19:00
Mednarodni koncerti komorne glasbe

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, K 594
Domenico Scarlatti (1685-1757) / prir: D. Lipatti: Dve sonati
Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti
György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

Slovenj Gradec, Muzej Huga Wolfa
16.02.2011 – 19:30
Wolfov koncertni abonma

Pihalni kvintet Slowind
Program:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, K 594
Domenico Scarlatti (1685-1757) / prir: D. Lipatti: Dve sonati
Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti
György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

Riga (Latvija), Spīķeru koncertzāle
08.12.2010 – 19:30

Pihalni kvintet Slowind
Altera Veritas
Ensemble Aleph
dirigent Simon Krečič
Spored:
Neville Hall: eye-glitter out of black air (2010) (Naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
Bojana Šaljić Podešva: Prepih (2010) za ozvočeni pihalni kvintet in zvočni zapis (Naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
Vinko Globokar: Avguštin, dober je vin (2002)
Santa Bušs: Intim (2008)
Ēriks Ešenvalds: Cryptic (2002)
Imants Mežaraups: BitterSuite (2010) za flavto, akordeon, dvoje kokel in pihalni kvintet (Naročilo ansambla Altera Veritas za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
Nina Šenk: …glitzert, flammert, vergeht… (2010) za sopran in veliki ansambel (Naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)

Riga (Latvija), Spīķeru koncertzāle
07.12.2010 – 19:30

Pihalni kvintet Slowind
Altera Veritas
Ensemble Aleph
Spored:
John Cage: Sonates et interludes (odlomki) (1946-1948)
Vilnis Šmīdbergs: Raudu deja (Kričeči ples) (2006)
Bernard Cavanna: Fauve (1994)
Georges Aperghis: Les sept crimes de l’amour (Sedem grehov ljubezni) (1979)
Niels Rosing-Schow: Zlitina III (2010) za violino, violončelo, akordeon in dvoje kokel (Naročilo ansambla Aleph za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
Mauricio Kagel: Siegfriedp’ (1971)
José Manuel Serrano: Velado (2010)
Gérard Buquet: Nakovalo moči (2010) (Naročilo ansambla Aleph za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)

Pariz (F), Théâtre Dunois
05.12.2010 – 16:30

Pihalni kvintet Slowind
Altera Veritas
Ensemble Aleph
dirigent Simon Krečič
Spored:
Johann Sebastian Bach: Toccata in fuga v d-molu
Gérard Buquet: Nakovalo moči (2010) (Naročilo ansambla Aleph za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
Andris Dzenītis: Rastlina smrti. Rastlina življenja. (2000) za flavto in dvoje kokel
Dominique Clément: Pihalni kvintet (1999)
José Manuel Serrano: Velado (2010)
Nina Šenk: …glitzert, flammert, vergeht… (2010) za sopran in veliki ansambel (Naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)

Pariz (F), Théâtre Dunois
04.12.2010 – 16:30

Pihalni kvintet Slowind
Altera Veritas
Ensemble Aleph
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v Es-duru
Aurel Stroe: Mozart Sound Introspection
Aurel Stroe: Quintandre (Hommage à Varèse)

Pariz (F), Théâtre Dunois
04.12.2010 – 18:30

Pihalni kvintet Slowind
Altera Veritas
Ensemble Aleph
Spored:
Bojana Šaljić Podešva: Prepih (2010) za ozvočeni pihalni kvintet in zvočni zapis (Naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
Imants Mežaraups: BitterSuite (2010) za flavto, akordeon, dvoje kokel in pihalni kvintet (Naročilo ansambla Altera Veritas za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
Neville Hall: eye-glitter out of black air (2010) (Naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
Niels Rosing-Schow: Zlitina III (2010) za violino, violončelo, akordeon in dvoje kokel (Naročilo ansambla Aleph za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
Ēriks Ešenvalds: Cryptic (2002) za flavto, akordeon in dvoje kokel
Vinko Globokar: Avguštin, dober je vin (2002)

Koper, Društvo prijateljev glasbe Koper, Palača Gravisi-Barbabianca (Glasbena šola Koper)
19.10.2010 – 20:00
Slowind – Festival po festivalu

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Matej Bonin: Novo delo (2010)
Neville Hall: eye-glitter out of black air (2010)
Bojan Glavina: Novo delo (2010)
Santa Bušs: Intim (2008)
Bojana Šaljić Podešva: Novo delo (2010) za pihalni kvintet in elektroniko

Udine (I), Teatro San Giorgio
14.10.2010 – 21:00

Pihalni kvintet Slowind
Andrea Rucli klavir
Program:
Nina Šenk:
Kontrasti
Alfred Huber: Kvintet, op. 6
Aurel Stroe:
Quintandre (Hommage à Edgard Varèse)
Alfred Huber:
Cognition II za klavir in pihalni kvintet
Francis Poulenc: Sekstet za klavir in pihalni kvintet

Ljubljana, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, Aškerčeva 2, Ljubljana, Modra soba (5. nadstropje) – 12. Festival Slowind 2010
12.10.2010 – 11:00

Mednarodna glasbena delavnica – SKLADATELJSKE PRAKSE (od 11.00 do 18.00)

Diskusija (v angleščini) s skladatelji, gosti 12. Festivala Slowind 2010 za glasbenike, skladatelje, muzikologe, študente glasbe in muzikologije ter ljubitelje glasbe
Predavatelji:
Gérard Buquet
Neville Hall
Nieles Rosing-Schow
Jean-Charles François
Dominique Clément

Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 12. Festival Slowind 2010
12.10.2010 – 20:00

Predkoncertni pogovor ob 19.15 (Dvorana Slavka Osterca), gostje bodo skladatelji Gérard Buquet, Jean-Charles François in Alfred Huber

Pihalni kvintet Slowind
Altera Veritas (Riga)
Ensemble Aleph (Pariz)
Andrea Rucli klavir
Oskar Laznik saksofon
dirigent Simon Krečič
Spored:
Vittorio Montalti (Italija): Akt, ki se spušča po stopnicah (2008) za klarinet, violino, violončelo, klavir, tolkala
Mari Kamimoto (Japonska): Vonj noči (2009) za glas, klarinet, basovski klarinet, violino, violončelo, akordeon in tolkala
Gundega Šmite (Latvija): “Gledam … Sanjam …” (2003) za flavto, akordeon in dvoje kokel
Gérard Buquet (Francija): Nakovalo moči (2010) (Svetovna praizvedba, naročilo ansambla Aleph za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
Jean-Charles François (Francija): Slam de la Mund-aliénation (2002) za glas in tolkala
Alfred Huber (Nemčija): Sekstet (2010) za klavir in pihalni kvintet (Svetovna praizvedba)
Nina Šenk (Slovenija): …glitzert, flimmert, vergeht… (2010) za sopran in veliki ansambel (Svetovna praizvedba, naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)

Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 12. Festival Slowind 2010
11.10.2010 – 20:00

Predkoncertni pogovor ob 19.15 (Dvorana Slavka Osterca) s skladateljem Nevillom Hallom

Pihalni kvintet Slowind
Altera Veritas (Riga)
Ensemble Aleph (Pariz)
Spored:
Neville Hall (Nova Zelandija/Slovenija):
– eye-glitter out of black air 1 (2010) za pihalni kvintet (Svetovna praizvedba, naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
– and, out of nothing, a breathing, hot breath on my ankles (2000) za flavto solo
– beasts like shadows in glass (2003) za rog solo
– now ivory silence (2007) za klarinet solo (Svetovna praizvedba)
– a furred tail upon nothingness (2008) za oboo solo (Svetovna praizvedba)
– lifeless air become sinewed (2009) za fagot solo (Svetovna praizvedba)
– eye-glitter out of black air 2 (2010) za pihalni kvintet (Svetovna praizvedba, naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)

Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 12. Festival Slowind 2010
10.10.2010 – 20:00

Laboratoire Instrumental Européen – generalno zasedanje

Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 12. Festival Slowind 2010
09.10.2010 – 20:00

Predkoncertni pogovor ob 19.15 (Dvorana Slavka Osterca), gost bo skladatelj Niels Rosing-Schow

Pihalni kvintet Slowind
Altera Veritas (Riga)
Ensemble Aleph (Pariz)
Spored:
Analia Beatriz Llugdar (Argentina/Kanada): Kré pouc te za glas, klarinet, violino, violončelo, trobento, klavir in tolkala
Ēriks Ešenvalds (Latvija): Cryptic (2002) za flavto akordeon in dvoje kokel
Nicolas Tzortzis (Grčija/Francija): Dovzeten (2009) za klarinet, violino, violončelo, klavir in tolkala
Marco Stroppa (Italija/Francija): Ossia. Sedem kitic za literarnega trota (2005) za violino, violončelo in klavir
Niels Rosing-Schow (Danska): Zlitina III (2010) za violino, violončelo, akordeon in dvoje kokel (Svetovna praizvedba, naročilo ansambla Aleph za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)

Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 12. Festival Slowind 2010
08.10.2010 – 20:00

Predkoncertni pogovor ob 19.15 (Dvorana Slavka Osterca) s skladateljico Bojano Šaljić Podešva

Pihalni kvintet Slowind
Altera Veritas (Riga)
Ensemble Aleph (Pariz)
Spored:
Pablo Galaz Salamanca (Čile): Hrup spomina (2009) za basovski klarinet, violino, violončelo, trobento, klavir in tolkala
Andris Dzenītis (Latvija): Rastlina smrti. Rastlina življenja (2000) za flavto in dvoje kokel
Bojana Šaljić Podešva (Slovenija): Prepih (2010) za ozvočeni pihalni kvintet in zvočni zapis (Svetovna praizvedba, naročilo ansambla Slowind za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)
Bernard Cavanna (Francija): Fauve (1994) za violino solo
Aurel Stroë (Romunija/Francija): Quintandre (Hommage à Varèse) (1982) za pihalni kvintet
Nikolay Khrust (Rusija): Prometej. Drseči čas (2009) za glas, klarinet, violino, violončelo, didgeridoo, klavir in tolkala

Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 12. Festival Slowind 2010
07.10.2010 – 20:00

Predkoncertni pogovor ob 19.15 (Dvorana Slavka Osterca) s člani ansamblov Altera Veritas in Aleph

Pihalni kvintet Slowind
Altera Veritas (Riga)
Ensemble Aleph (Pariz)
dirigent Simon Krečič
Spored:
Alexandra Filonenko (Ukrajina/Nemčija): Tiščoče pomanjkanje ustvarjalnega prostora … (2009) za klarinet, akordeon, violino, violončelo, trobento in tolkala
Diana Molvik (Latvija): Rokopis (2006) za flavto, akordeon in dvoje kokel
Dominique Clément (Francija): Pihalni kvintet (1999)
Malin Bang (Švedska): Obrazi in lunini drobci (2009) za glas, klarinet, violino, violončelo, trobento in klavir
Santa Bušs (Latvija): Intim (2008) za pihalni kvintet
Imants Mežaraups (Latvija): BitterSuite (2010) za flavto, akordeon, dvoje kokel in pihalni kvintet (Naročilo ansambla Altera Veritas za 12. Festival Slowind 2010 in LIEU)

Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Slavka Osterca – 12. Festival Slowind 2010
30.09.2010 – 14.00

V času od 7. do 12. oktobra 2010 se bo (razen v soboto 10. oktobra 2010) v dvorani Marjana Kozine v Slovenski filharmoniji v Ljubljani zvrstilo pet koncertov, ki jh bo izvedel pihalni kvintet Slowind skupaj z izjemnima gostujočima ansambloma Altera Veritas Latvije in Ensemble Aleph iz Francije. Pred vsakim koncertom bodo v mali dvorani Slovenske filharmonije tudi predkoncertni pogovori, na katerih bomo spoznali sedem skladateljic in skladateljev iz Danske, Francije, Nemčije in Slovenije. V sklopu festivala bo potekala tudi II. mednarodna glasbena delavnica z naslovom Skladateljske prakse, ki se je bodo udeležili slušatelji iz več držav.

Podrobneje bomo 12. Festival Slowind 2010 predstavili na tiskovni konferenci v četrtek, 30. septembra 2010, ob 14.00 v dvorani Slavka Osterca Slovenske filharmonije, Kongresni trg 10, Ljubljana.

Vljudno vabljeni!

Ptujska gora, cerkev Marije zavetnice s plaščem
06.06.2010 – 16:30

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, K 594
Domenico Scarlatti (1685-1757) / prir: D. Lipatti: Dve sonati
Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205

Štanjel (SLO), Galerija Lojzeta Spacala
05.03.2010 – 19.30

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
W. A. Mozart: Adagio in Allegro, KV 594
L. Lebič: Dogodki ll
D. Milhaud: Kamin kralja Renéja, op. 205
P. Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

Grad Štanjel, Slovenija
05.03.2010 –
Mednarodno tekmovanje UPOL-OVA SVIREL 2010

kdaj: 5., 6., 7. marec 2010
kje: Grad Štanjel

Tokrat bodo lahko poleg glasbenikov solistov tekmovale tudi komorne zasedbe s pihali, trobili in tolkali.

Žirija in mentorji seminarjev:
Aleš Kacjan – FLAVTA
Matej Šarc- OBOA
Jurij Jenko – KLARINET
Paolo Calligaris – FAGOT
Metod Tomac – ROG
Patrick Couttet – EVFONIJ
Philippe Wendling – EVFONIJ
Philippe Gallet – F-TUBA
Olivier Galmant – C-TUBA

Castello San Polo in Rosso, Gaiole in Chianti, Italija
30.01.2010 – 19:00
Promocijski koncert ob izidu nove CD plošče “Slowind & Igor Uryash”

Pihalni kvintet Slowind
Igor Uryash klavir
Spored:
Domenico Scarlatti (1685-1757) / Arr: Dinu Lipatti: Dve sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, K 594
Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
Ruth Crawford Seeger (1901-1953): Suita za pihalni kvintet
Gyorgy Ligeti (1923-2006): Šest bagatel

Maribor, Dvorana Union
25.01.2010 – 19:30

Komorni cikel 2009/2010 in izven, 3. abonmajski koncert

Pihalni kvintet Slowind
Sauro Berti bas klarinet
Spored:
Jean Françaix (1912-1997): Sekstet
Ruth Crawford Seeger (1901-1953): Suita za pihalni kvintet
Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti
Leoš Janáček (1854-1928): Mladi

Ljubljana, Hotel Union (Modri Salon)
24.01.2010 – 18:00
Avtorski večer Nine Šenk

Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti (2007)

Piran, Pastoralno kulturni center »Georgios«, dvorana sv. Peregrina
27.12.2009 – 19:00

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
Antonin Rejcha (1770-1836): Kvintet v Es-duru, op. 88, št. 2
Lojze Lebič: Dogodki II
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205

Concord, Ljudska knjižnica (MA, ZDA)
14.11.2009 – 19:30
Rotunda, Ljudska knjižnica, 129 Main Street, Concord, Massachusetts

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti (2007)
György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel
Darius Milhaud (1892-1974): La Cheminée du Roi René, Op. 205
Vinko Globokar (r. 1934): Avguštin, dober je vin (2002) za pihalni kvintet

New York, Cerkev sv. Trojice (ZDA)
12.11.2009 – 13:00
Cerkev sv. Trojice / Trinity Church, 74, Trinity Place, New York

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti (2007)
Ruth Crawford Seeger (1901-1953): Suita (1952)
György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel (1953)

Univerza SOKA, Aliso Viejo (CA, ZDA)
10.11.2009 – 19:00
SOKA University, 1 University Drive
, Aliso Viejo, CA 92656

Ruth Crawford Seeger (1901-1953): Suite (1952)
Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti / Contrasts (2007)
György Ligeti (1923-2006): Six Bagatelles (1953)

Laguna Niguel, Cerkev sv. Timoteja (CA, ZDA)
07.11.2009 – 19:30
Cerkev sv. Tomoteja / St. Timothy Catholic Church, 29102 Crown Valley Parkway, Laguna Niguel, CA 92677

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Antonin Rejcha (1770-1836): Kvintet v Es-duru št. 2, op. 88
Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti (2007)
Steve Reich (r. 1936): Glasba za lesene palčke
György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel (1953)

Palo Alto, Cerkev sv. Ane (CA, ZDA)
04.11.2009 – 18:00

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Antonin Rejcha (1770-1836): Kvintet v Es-duru, op. 88, št. 2
Primož Ramovš (1921-1999): Pihalni kvintet št. 2 (1959)
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel (1953)

Palo Alto, Univerza – Classic Residence by Hyatt (CA, ZDA)
03.11.2009 – 15:00

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Antonin Rejcha (1770-1836): Kvintet v Es-duru, op. 88, št. 2
Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti (2007)
Steve Reich (r. 1936): Glasba za lesene palčke
György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel (1953)

San Francisco, Cerkev Marijinega rojstva (CA, ZDA)
01.11.2009 – 15:00

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Antonin Rejcha (1770-1836): Kvintet v Es-duru, op. 88, št. 2
Primož Ramovš (1921-1999): Pihalni kvintet št. 2 (1959)
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel (1953)

Detroit, Institut za umetnost (MI, ZDA)
30.10.2009 – 20:30

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Antonin Rejcha (1770-1836): Kvintet v Es-duru, op. 88, št. 2
Darius Milhaud (1892-1974): Kamin kralja Renéja, op. 205
Paul Hindemith (1895-1963): Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

Detroit, Institut za umetnost (MI, ZDA)
30.10.2009 – 19:00

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Domenico Scarlatti (1685-1757), prir. Dinu Lipatti: Dve sonati
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro, KV 594
Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti (2007)
György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel (1953)

Kinogledališče, Tolmin
20.10.2009 – 20:00

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Darius Milhaud (1892-1974): La Cheminée du Roi René, op. 205 (1941)
Ruth Crawford Seeger (1901-1953): Suita (1952) za pihalni kvintet
Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti (2007) za pihalni kvintet
György Ligeti (1923-2006):Šest bagatel (1953)

Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 11. Festival Slowind 2009
14.10.2009 – 20:00
Varèse – Prej in potem

Godalni kvartet Kairos

Spored:
) place (
Claude Debussy (1862-1918): Godalni kvartet
Julio Estrada (1943-): Canto mnémico Fugue en 4 dimensions
Iannis Xenakis (1922-2001): st/4 – 1,080262 [1955-62] Giorgio Netti (1963-): ) place ( [2001] __________________
Predprodaja abonmajev in vstopnic: Blagajna Slovenske filharmonije. Cena abonmaja: 20 EUR, s popustom 10 EUR; Vstopnina za posamezni koncert: 10 EUR, s popustom 5 EUR

Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 11. Festival Slowind 2009
13.10.2009 – 20:00
Varèse – Prej in potem

ob 19:15 – predkoncertni pogovor z gostom skladateljem Vasjem Progarjem (dvorana Slavka Osterca)

Pihalni kvintet Slowind
Godalni kvartet Kairos
Slovenski tolkalni projekt
Trobilni ansambel Slovenske filharmonije
dirigent Robert Aitken

Spored:
IONIZACIJA
Edgard Varèse (1883-1965): Hyperprism za flavto/piccolo, klarinet, fagot, tri rogove, dve trobenti, dve pozavni in devet tolkalcev
Ferruccio Busoni (prir. Erwin Stein): Berceuse, élégiaque. Človekova uspavanka ob krsti njegove matere, op. 42 za flavto, klarinet, harmonij, klavir, dve violini, violo in violončelo
Carl Ruggles (1876-1971): Angeli za štiri trobente in tri pozavne
Vasja Progar (r. 1986): Blizu Niča za pihalni kvintet (svetovna praizvedba)
Edgard Varèse: Intégrales (Integrali) za dva piccola, oboo, dva klarineta, rog, dve trobenti, tri pozavne in štiri tolkalce
Edgard Varèse: Ionisation (Ionizacija) za trinajst tolkalcev
____________________
Predprodaja abonmajev in vstopnic: Blagajna Slovenske filharmonije. Cena abonmaja: 20 EUR, s popustom 10 EUR; Vstopnina za posamezni koncert: 10 EUR, s popustom 5 EUR

Ljubljana, Kinodvor – 11. Festival Slowind 2009
12.10.2009 – 21:00
Varèse – Prej in potem

Pihalni kvintet Slowind
Godalni kvartet Kairos
Slovenski tolkalni projekt
Trobilni ansambel Slovenske filharmonije
dirigent in flavta Robert Aitken

Spored:
POPOLNOMA OSAMLJEN
Edgard Varèse (1883-1965): Octandre za flavto/piccolo, oboo, klarinet, fagot, rog, trobento, pozavno in kontrabas
Edgard Varèse: Density 21.5
Pogovor z režiserjem Frankom Schefferjem in Chou Wen-chungom (Ču Ven-čungom)
Projekcija dokumentarnega filma The One All Alone (Popolnoma osamljen), režija: Frank Scheffer, 2009
________________
Predprodaja abonmajev in vstopnic: Blagajna Slovenske filharmonije. Cena abonmaja: 20 EUR, s popustom 10 EUR; Vstopnina za posamezni koncert: 10 EUR, s popustom 5 EUR.
Vstopnice so na voljo tudi v Kinu-dvor.

Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 11. Festival Slowind 2009
11.10.2009 – 20:00
Varèse – Prej in potem

ob 19:15 – predkoncertni pogovor z gostjo skladateljico Petro Strahovnik (dvorana Slavka Osterca)

Pihalni kvintet Slowind
Godalni kvartet Kairos
Slovenski tolkalni projekt
Trobilni ansambel Slovenske filharmonije
dirigent in flavta Robert Aitken
Barbara Jernejčič Fürst mezzosopran
Nicoletta Sanzin Fabri harfa
Andrea Rucli klavir

Spored:
DAROVI
Edgard Varèse (1883-1965): Offrandes (Darovi) za sopran, dve flavti, oboo, klarinet, fagot, rog, trobento, pozavno, osem tolkalcev, harfo, dve violini, violo, violončelo in kontrabas
Albert Roussel (1869-1937): Deux Poèmes de Ronsard (Dve Rosardovi pesmi), op. 26 za sopran in flavto
Chou Wen-chung (r. 1923): Twilight Colors (Barve somraka) za flavto/alt flavto, oboo/angleški rog, klarinet/bas klarinet, violino, violo in violončelo
Albert Roussel: Divertissement, op. 6 za flavto, oboo, klarinet, rog, fagot in klavir
Carlos Salzedo (1885-1961): Koncert za harfo in sedem pihalnih inštrumentov
Petra Strahovnik (r. 1986): I.N.D.I.G.O. za pihalni kvintet, dva tolkalca in zvočni posnetek (svetovna praizvedba)
Claude Debussy (prir. Benno Sachs): Preludij k Favnovemu popoldnevu za dve violini, violo, violončelo, kontrabas, flavto, oboo, klarinet, antiq cymb, klavir in harmonij
_______________
Predprodaja abonmajev in vstopnic: Blagajna Slovenske filharmonije. Cena abonmaja: 20 EUR, s popustom 10 EUR; Vstopnina za posamezni koncert: 10 EUR, s popustom 5 EUR

Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, Aškerčeva 2, Ljubljana, Modra soba (5. nadstropje)
10.10.2009 – 10:30 – 18:00
Edgar Varèse
VPOGLED V ČLOVEKA IN NJEGOVO GLASBO

MEDNARODNA GLASBENA DELAVNICA za glasbenike, skladatelje, muzikologe, študente glasbe in muzikologije in poznavalce (v angleščini)
predavatelj Prof. Chou Wen-chung, skladatelj, profesor emeritus na Columbia University v New Yorku, Varèsov zadnji asistent in urednik
Spored:
Diskusija o skladbi Déserts, njegovem vélikem delu, v katerem Varèse izreče svojo vizijo o prihodnosti glasbe

Ljubljana, Slovenska filharmonija, dvorana Marjana Kozine – 11. Festival Slowind 2009
10.10.2009 – 20:00
Varèse – Prej in potem

ob 19:15 – predkoncertni pogovor z gostom skladateljem Mihaelom Pašem (dvorana Slavka Osterca)

Pihalni kvintet Slowind
Godalni kvartet Kairos
Slovenski tolkalni projekt
Trobilni ansambel Slovenske filharmonije
dirigent Robert Aitken

Spored:
PUŠČAVE
André Jolivet: Cérémonial – Hommage à Varèse za 6 tolkalcev
Mihael Paš: Sotonamor za pihalni kvintet, klavir, sekiro in elektroniko (svetovna premiera)
Chou Wen-chung: Echoes from the Gorge (Odmevi iz soteske) za 4 tolkalce
Chou Wen-chung: Uvod v skladbo Déserts s prikazom diapozitivov
Edgard Varèse: Déserts (puščave) za dve flavti, klarinet, bas klarinet, dva rogova, tri trobente, tri pozavne, dve tubi, pet tolkalcev in klavir (1950-54, rev. 1961)
___________________________
Predprodaja abonmajev in vstopnic: Blagajna Slovenske filharmonije. Cena abonmaja: 20 EUR, s popustom 10 EUR; Vstopnina za posamezni koncert: 10 EUR, s popustom 5 EUR

TV SLO 1
05.10.2009 – 23:25
Amir Muratović
SLOWIND : VETER
Dokumentarni film o Pihalnem kvintetu Slowind ob 15-letnici umetniškega delovanja.

(ponovitev v sredo, 7. oktobra 2009, ob 12.00, TV SLO 2)

Slovenska filharmonija, dvorana Slavka Osterca – 11. Festival Slowind 2009
05.10.2009 – 13:00
Tiskovna konferenca

Prisrčno vas vabimo na tiskovno konferenco, kjer bodo člani Pihalnega kvinteta Slowind predstavili spored 11. Festivala Slowind, ki bo letos potekal pod naslovom Varèse – Prej in potem.

Kanalu ob Soči – Kogojevih dnevih 2009
04.09.2009 –

Pihalni kvintet Slowind
Darko Gorenc tolkala
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Adagio in Allegro v f-molu, KV 594
Nana Forte (r. 1981): “o smrti sonet” iz cikla Vrtiljak čutečih kipov (2008) za pihalni kvintet in tolkala
György Ligeti (1923-2006): Šest bagatel (1953)
Štefan Mauri (r. 1931): Spominjanja (2004)
Nina Šenk (r. 1982): Kontrasti (2007) za pihalni kvintet
Vinko Globokar (r. 1934): Avguštin, dober je vin (2002) za pihalni kvintet

Celjski Dom, Celje – Slovenija
10.02.2009 – 19:30

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Carl Nielsen
1865-1931
(1922)

Vinko Globokar
1934 –
(2002)

Teatro Luigi Bon – Colugna, Udine – Italy
31.01.2009 – 20:30
Andrea Rucli – pianist

Arnold Schönberg
1874-1951

Antonín Dvořák
1841-1904

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
15.12.2008 – 20:30

Arnold Schönberg
1874-1951

Antonín Dvořák
1841-1904

Nova Gorica – Slovenija
08.12.2008 – 19.30
Andrea Rucli – pianist

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Ludwig van Beethoven
1770 – 1827

Francis Poulenc
1899 – 1963

Azienda Agricola Foffani – CLAUIANO, Trivignano Udinese (UD) – Italy
07.12.2008 – 18.00
Andrea Rucli – pianist

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Ludwig van Beethoven
1770 – 1827

Francis Poulenc
1899 – 1963

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
24.11.2008 – 20:00

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Nana Forte
1981 – *
2008

1958
Ludwig van Beethoven
1770 – 1827

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
10.11.2008 – 19:30

Olivier Messiaen
1908 – 1992
1995
Paul Hindemith
1895-1963

Ruth Crawford Seeger
1901 – 1953
1927
Elliott Carter
1908 –

Igor Stravinsky
1882 – 1971
1923

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
21.10.2008 – 19.30

Felix Mendelsohn-Bartoldy
1809-1847
1969
Mátyás Seiber
1905 – 1960
1958
Hans Krása
1899 – 1944
1936
Mauricio Kagel
1931-2008

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
08.10.2008 – 19:30
Matthias Würsch – Percussionist

Nenad Firšt
1964 – *
2008

1980
Vinko Globokar
1934 –

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Georges Aperghis
1945 – *

Darius Mihlaud
1892 – 1974

Kulturhaus Knittelfeld – AUSTRIA
06.05.2008 – 19:30
Andrea Rucli – pianist

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Robert Schumann
(1810-1856)

Chiesa di S. Maria di corte – Cividale – ITALY
05.05.2008 – 21.00
Andrea Rucli – pianist

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Robert Schumann
(1810-1856)

Grosuplje – Slovenija
17.04.2008 – 19.30
Andrea Rucli – pianist

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Robert Schumann
(1810-1856)

Domžale – Slovenija – Kulturni Dom
16.04.2008 – 19.30
Jože Kotar – Bass-Clarinet

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

György Ligeti
1923 – 2006

Leoš Janaček
1854 – 1928

Vinko Globokar
1934 –
(2002)
Feldkirch – Austria
27.03.2008 – 19.30
Anna Adamik – Piano

Lojze Lebič

(2002)
Vivian Domenjoz
1976 – *
(2007)
György Ligeti
1923 – 2006

Francis Poulenc
1899 – 1963

Narodna Galerija – Ljubljana
04.03.2008 – 19:00

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Lojze Lebič

(2002)

Théâtre Dunois, Paris – France
08.02.2008 –

Palazzina Liberty, Milano – Italy
03.02.2008 –

Teatrino di Corte della Villa Reale, Monza – Italy
02.02.2008 –

Kuzma – Hotemaže
27.11.2007 – 19.30

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Darius Mihlaud
1892 – 1974

Glasbena Šola Viè – Ljubljana
26.11.2007 – !9.00

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
16.10.2007 – 20:00
Maria Grazia Bellocchio

Pascal Dusapin
1955 – *
1997/2001

2004
Sandro Gorli
1948 – *
2006
Franco Donatoni
1927 – 2000
1983/1996

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
13.10.2007 – 20:00
Divertimento Ensemble
Ansambel Aleph
Vinko Globokar

Vinko Globokar
1934 –

Matej Bonin
– *

Helmut Oehring
1961 – *
1991
Larisa Vrhunc
1967-

Vinko Globokar
1934 –
1973

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
12.10.2007 – 20:00
Divertimento Ensemble
Ansambel Aleph
Sandro Gorli – Conductor

Dominique Clément
(r. 1959)
1994
Vinko Globokar
1934 –

Samir Odeh-Tamini
– *

Alessandro Solbiati
1956 – *

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
10.10.2007 – 20:00
Divertimento Ensemble
Sandro Gorli – Conductor

Franco Donatoni
1927 – 2000

Sandro Gorli
1948 – *

Vinko Globokar
1934 –

Gérard Grisey
(1946-1998)

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
08.10.2007 – 20:00
Ansambel Aleph

Vinko Globokar
1934 –
2004/2005
Arnold Schönberg
1874-1951

Jean-Pierre Drouet
1935 – *

Giacinto Scelsi
1905 – 1988

Camille Roy
1934 – *

Bruno Giner
1960 – *

Piran – Slovenija
27.07.2007 – 20:00
Jože Kotar – Bass-Clarinet

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

György Ligeti
1923 – 2006

Leoš Janaček
1854 – 1928

Berlin – GERMANY
24.03.2007 –

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Lojze Lebič

(2002)

Palazzo Mantica – Pordenone – ITALY
23.03.2007 – 21:00
Jože Kotar – Bass-Clarinet

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Darius Mihlaud
1892 – 1974

Carl Nielsen
1865-1931
(1922)
Leoš Janaček
1854 – 1928

Vinko Globokar
1934 –
(2002)

Artisten Konsertsalen, Göteborg – SWEDEN- Masterclass
28.02.2007 – 9:00

Göteborg – SWEDEN – Master Class at the College of Music and Concert in the evening (19,30)
27.02.2007 – 13:00

Lund – SWEDEN
26.02.2007 – 19:00

Karlshamn – SWEDEN
25.02.2007 – 16:00

Tingsryd – SWEDEN
24.02.2007 – 16:00

Stockholm – SWEDEN – The Royal College of Music
22.02.2007 – 19:00

Skelleftea – SWEDEN
20.02.2007 – 19:00

Stockholm – SWEDEN – Master Class at the Royal College of Music
19.02.2007 – 10:00

Hofors – SWEDEN
18.02.2007 – 18.00

Drottningen, Hyttgatan 28, Sandviken – SWEDEN
17.02.2007 – 18:00

Järnboas kyrka, Jernboasen, Nora – SWEDEN
16.02.2007 – 19:00

Agliate (MI) – Italy – Basilica Romanica
01.12.2006 – 21:00
Ensemble Sloboldo

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Murska Sobota – Slovenija
16.11.2006 – 19:00

Novo Mesto – Slovenija
15.11.2006 – 19:00

San Miguel de Allende – MEXICO – Angela Peralta Theater
10.11.2006 – 20:00

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Carl Nielsen
1865-1931
(1922)
Lojze Lebič

(2002)
Paul Hindemith
1895-1963
(1922)

Chicago (IL) – U.S.A. – Chicago Cultural Center – Preston Bradley Hall
08.11.2006 – 12:15

Lojze Lebič

(2002)
Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Carl Nielsen
1865-1931
(1922)

Swarthmore (PA)- U.S.A. – Lang Hall of Swarthmore College
06.11.2006 – 12:30

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Carl Nielsen
1865-1931
(1922)
Lojze Lebič

(2002)

Philadelphia (PA) U.S.A. – Masterclass at the Temple University (Rock Hall Auditorium )
06.11.2006 – 14:40

Toronto – CANADA – New Music Concerts
05.11.2006 – 20:00

Lojze Lebič

(2002)
György Ligeti
1923 – 2006
1968

Vinko Globokar
1934 –
(2002)
Jürg Wyttenbach
1935 – *
(2003/05)

London (On) – CANADA – (Aeolian Concerts) Wolf Performance Hall
04.11.2006 – 20:00

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Carl Nielsen
1865-1931
(1922)

Lojze Lebič

(2002)

Toronto – CANADA – TRC of Music.
03.11.2006 – 10:30

Primož Ramovš
1921-1999

Lojze Lebič

(2002)
Vinko Globokar
1934 –
(2002)
Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

London (ON) – Canada – Masterclass at University of W. Ontario, Van Cluster Hall
02.11.2006 – 09:00

Toronto – CANADA – Gallery 345, 345 Sorauren Ave
02.11.2006 – 19:00

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Carl Nielsen
1865-1931
(1922)
György Ligeti
1923 – 2006
1968

Waterloo (ON) – Canada – KWCMS – 57 Young Street West
01.11.2006 – 20:00

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Carl Nielsen
1865-1931
(1922)

Lojze Lebič

(2002)

Gorizia – Italy –
23.10.2006 – 20:30

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
18.10.2006 – 20:00
Heinz Holliger

Muriel Cantoreggi – Violin
Alexander Lonquich – Piano
Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Alban Berg
1885 – 1935
1923-5

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
14.10.2006 – 20:00
Heinz Holliger

Sylvia Nopper – soprano
Christiane Iven
Hans-Jürg Rickenbacher – tenor
David Wilson-Johnson – Bass-baritone

Franz Joseph Haydn
1732 – 1809
1779

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
10.10.2006 – 20:00
Heinz Holliger

Muriel Cantoreggi – Violin
Alexander Lonquich – Piano

Robert Schumann
(1810-1856)

Robert Schumann
(1810-1856)

Robert Schumann
(1810-1856)

Heinz Holliger
1939 –

Heinz Holliger
1939 –

Heinz Holliger
1939 –

Tolmin – Slovenija –
04.10.2006 – 20.00

Lojze Lebič

(2002)
Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Paul Hindemith
1895-1963
(1922)
San Polo in Rosso (SI) – Italy
01.10.2006 – 20:00

Lojze Lebič

(2002)
Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Paul Hindemith
1895-1963
(1922)
Sala Aiace, Udine – ITALY
02.09.2006 – 21.00
Andrea Rucli – pianist

Lojze Lebič

(2002)
Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Carl Nielsen
1865-1931
(1922)
Robert Schumann
(1810-1856)

San Polo in Rosso (SI) – Italy
12.05.2006 –

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Carl Nielsen
1865-1931
(1922)
György Ligeti
1923 – 2006
1968
Giulio Briccialdi
1818 – 1881

Concord (MA) – U.S.A. – Free Public Library
06.05.2006 – 19:30

Lojze Lebič

(2002)
Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

György Ligeti
1923 – 2006
1968
Jürg Wyttenbach
1935 – *
(2003/05)

New York City (NY) – U.S.A. – Trinity Church, Wall Street
04.05.2006 – 13:00

Lojze Lebič

(2002)
Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Darius Mihlaud
1892 – 1974

Carl Nielsen
1865-1931
(1922)

San Francisco (CA) – U.S.A. – The Slovenian/Slavic, CHURCH OF THE NATIVITY, 240 Fell Street
30.04.2006 – 15:00

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Carl Nielsen
1865-1931
(1922)
Lojze Lebič

(2002)
Darius Mihlaud
1892 – 1974

St. Timothy’s Church – Laguna Niguel (CA) – U.S.A.
29.04.2006 – 15:00

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Carl Nielsen
1865-1931
(1922)
Darius Mihlaud
1892 – 1974

Lojze Lebič

(2002)

Master Class at the SOKA University – Los Angeles
27.04.2006 – 11:00

Primož Ramovš
1921-1999

Vinko Globokar
1934 –
(2002)
Lojze Lebič

(2002)

Strasbourg – France
12.03.2006 –

Freiburg im Breisgau – Germany
11.03.2006 –

Franciscan Monastery Piran – Slovenia
26.12.2005 – 19.00

Library Medvode – Slovenia
19.12.2005 – 19:30

Lojze Lebič

(2002)
Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

György Ligeti
1923 – 2006

Paul Hindemith
1895-1963
(1922)

National museum, Budapest – Hungary
15.12.2005 – 19.30

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Lojze Lebič

(2002)
György Ligeti
1923 – 2006

Paul Hindemith
1895-1963
(1922)

Kempten – Germany
26.11.2005 –
Andrea Rucli – pianist

Lojze Lebič

(2002)
Carl Nielsen
1865-1931
(1922)
György Ligeti
1923 – 2006
1968
Alfred Huber
(r. 1962)

Francis Poulenc
1899 – 1963

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
14.10.2005 – 20:00
James Avery – conductor
Jürg Wyttenbach – conductor

Dieter Mack
1954 – *
(2005)
Salvatore Sciarrino
1947 – *
(1984)

(2005)
Pascal Dusapin
1955 – *
(1993)
Giacinto Scelsi
1905 – 1988
(1973)
Dominique Lemaître
– *

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
13.10.2005 – 20:00
Jürg Wyttenbach – conductor
James Avery – conductor

Martina Roth – flute
Christian Kemper – oboe
Nicola Miorada – clarinet
Pascal Pons – percussion
Stefan Häussler – violin
Bodo Friedrich – viola
Ellis Beverley – violoncello

Bor Turel
1954 –
(2004)
Salvatore Sciarrino
1947 – *
(1984)
Giacinto Scelsi
1905 – 1988
(1955)
Gérard Grisey
(1946-1998)
(1986)
Michael Norris
1973 – *
(1996)
Jürg Wyttenbach
1935 – *
(2003/05)

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
12.10.2005 – 20:00
Ansambel SurPlus

James Avery – conductor
Martina Roth – flute
Christian Kemper – oboe
Nicola Miorada – clarinet
Pascal Pons – percussion
Stefan Häussler – violin
Bodo Friedrich – viola
Ellis Beverley – violoncello
Sven Thomas Kiebler – piano

Michael Quell
1960 – *
(1988)
Chaya Czernowin
1957 – *
(1988)
Gerald Eckert
1960 – *
(1997/98)
Giacinto Scelsi
1905 – 1988
(1958)
Salvatore Sciarrino
1947 – *
(1980)
Stefan Wolpe
1902 – 1972
(1954)

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
11.10.2005 – 20:00
Françoise Kubler – soprano

Armand Angster – clarinets, tam-tam
Jean-Daniel Hégé – double bass
Elodie Adler – harp

Tadeja Vulc
1978-
(2005)
Pascal Dusapin
1955 – *
(1990)
Giacinto Scelsi
1905 – 1988
(1966)
Salvatore Sciarrino
1947 – *
(1980)
Giacinto Scelsi
1905 – 1988
(1956)
Salvatore Sciarrino
1947 – *
(1996)
Urška Pompe
1969 – *
(2005)

Great Hall of Slovenian Philarmonic – Ljubljana
10.10.2005 – 20:00
Ensemble Accroche Note – (Strasbourg, France)

Françoise Kubler – soprano
Armand Angster – clarinets, tam-tam
Jean-Daniel Hégé – double bass
Elodie Adler – harp

Pascal Dusapin
1955 – *
(1987)
Giacinto Scelsi
1905 – 1988
(1968)
Michael Jarrell
1958 – *

Georges Aperghis
1945 – *
(1991)
Dominique Lemaître
– *
(2004)
Marc Monnet
1928 – *
(1992)

Kulturni dom – Sežana
21.03.2005 – 20.00

Darius Mihlaud
1892 – 1974

Carl Nielsen
1865-1931
(1922)
Alfred Huber
(r. 1962)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Istituto Musicale Vivaldi – Monfalcone (Italy)
15.01.2005 – 20:30

Lojze Lebič

(2002)
Uroš Rojko
1954-
(1990 / 91)
Tomasz Sikorski

Vinko Globokar
1934 –
(1990)

Krsko
08.12.2004 – 19:00

Lojze Lebič

(2002)
Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Giulio Briccialdi
1818 – 1881

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Studio 14, RTV Slovenija – Ljubljana
30.11.2004 – 20:00

Uroš Rojko
1954-
(1990 / 91)
Uroš Rojko
1954-

Uroš Rojko
1954-

Uroš Rojko
1954-

Uroš Rojko
1954-

Uroš Rojko
1954-

Studio 14, RTV Slovenija – Ljubljana
10.11.2004 – 20:00

Ivo Nilsson
!966 –

Volker Staub
1961 –
(1991)
Morton Feldman

(1977)
Johannes Fritsch
1941 –
(1998)
Volker Staub
1961 –

Studio 14, RTV Slovenija – Ljubljana
19.10.2004 – 20:00

Younghi Pagh-Paan
1945 – *

Igor Majcen
1952 –

Wolfgang Rihm
1952 –

Igor Majcen
1952 –

Cornelius Schwehr
1953-

Brian Ferneyhough
1943 –

Studio 14, RTV Slovenija- Ljubljana
06.10.2004 – 20:00

Martin Smolka
1959 –

Tomasz Sikorski

Martin Smolka
1959 –

Steve Reich
1936 –

Innsbruck – Klangspuren 2004
24.09.2004 – 20:00
Vinko Globokar

Vinko Globokar
1934 –
(1990)
Bor Turel
1954 –
(2004)
Vinko Globokar
1934 –
(1989)
Uroš Rojko
1954-
(1990 / 91)
Larisa Vrhunc
1967-
(1999)
Vinko Globokar
1934 –
(2002)

Maribor (SLO), Kazinska Dvorana SNG
16.03.2004 – 19:30

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Darius Mihlaud
1892 – 1974

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Lojze Lebič

(2002)
Vinko Globokar
1934 –
(2002)

Nova Gorica, Viteška Dvorana gradu Dobrovo
06.02.2004 – 20:00

Lojze Lebič

(2002)
Paul Hindemith
1895-1963
(1922)
Božidar Kos
r. 1934
(2003)
Giulio Briccialdi
1818 – 1881

Slovenska filharmonija, Velika dvorana
10.12.2003 – 20:00

Iannis Xenakis
1922 –

Gilles Tremblay
1932-

Johannes Brahms
1833-1897

Domžale (SLO)
26.11.2003 – 19:30

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Ludwig van Beethoven
1770 – 1827

Božidar Kos
r. 1934
(2003)
Francis Poulenc
1899 – 1963

Slovenska filharmonija, Velika dvorana
19.11.2003 – 20:00
Arvid Engegard

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Franz Schubert
(1797-1828)

Novo Mesto (SLO)
12.11.2003 – 19:30

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Paul Hindemith
1895-1963
(1922)
Božidar Kos
r. 1934
(2003)
Carl Nielsen
1865-1931
(1922)

Slovenska filharmonija, Velika dvorana
29.10.2003 – 20:00
James Freemann

Gerald Levinson
1951-

Joseph Schwanter

Lucas Foss
1922-

Timothy Greatbatch

Trbovlje (SLO)
22.10.2003 – 19:00

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Paul Hindemith
1895-1963
(1922)
Lojze Lebič

(2002)
Carl Nielsen
1865-1931
(1922)

Slovenska filharmonija, Velika dvorana
14.10.2003 – 20:00
Heinz Holliger

Christiane Iven
Steven Davislim

Arnold Schönberg
1874-1951

Gustav Mahler
1860-1911

Piran (SLO) , Križni hodnik – ISCM Svetovni glasbeni dnevi 2003
27.09.2003 – 20:00

Leonidis Kanaris

Gerard Power
1965 –
1998 (rev. 1999)

Bern (CH) – Biennale
12.09.2003 – 23:00
Vinko Globokar

Vinko Globokar
1934 –
(1973)
Vinko Globokar
1934 –
(1990)
Vinko Globokar
1934 –
(1989)
Vinko Globokar
1934 –
(1986)
Vinko Globokar
1934 –
(2002)

Prevalje (SLO), Družbeni dom
26.06.2003 – 20:00

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Carl Nielsen
1865-1931
(1922)
Lojze Lebič

(2002)
Paul Hindemith
1895-1963
(1922)

Kranj (SLO), Grad Khieselstein
25.06.2003 – 20:00

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Carl Nielsen
1865-1931
(1922)
Lojze Lebič

(2002)
Paul Hindemith
1895-1963
(1922)

München (D), Pullach
24.06.2003 – 20:00
Mojca Zlobko-Vajgl

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Domenico Scarlatti
(1685-1757)

Primož Ramovš
1921-1999
(1991)
Paul Hindemith
1895-1963
(1922)
Joseph Lauber
1864-1952

Joseph Weigl
1766-1846

Berlin (D), Konzerthaus am Gendarmenmarkt – Kammermusik Saal
23.06.2003 – 20:00
Mojca Zlobko-Vajgl

Lojze Lebič

(2002)
Primož Ramovš
1921-1999
(1991)
Vinko Globokar
1934 –
(1990)
Larisa Vrhunc
1967-
(1999)
Vinko Globokar
1934 –
(2002)

Trbovlje (SLO)
17.05.2000 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Gioacchino Rossini: Kvartet in F-duru, št. 6
Larisa Vrhunc: Celo za pihalni kvintet
Elliott Carter: Pihalni kvintet
Giulio Briccialdi: Kvintet v D-duru, op. 124

Celje, Narodni dom
04.04.2000 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
Larisa Vrhunc: Celo za pihalni kvintet
Elliott Carter: Pihalni kvintet
Giulio Briccialdi: Kvintet v D-duru, op. 124

Kranj (SLO), Grad Khieselstein
21.03.2000 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Gioacchino Rossini: Kvartet v F-duru, št. 6
Elliott Carter: Pihalni kvintet
Larisa Vrhunc: Celo za pihalni kvintet
Giulio Briccialdi: Kvintet v D-duru, op. 124

Portorož, Avditorij
16.02.2000 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

Špeter (I), Občinska dvorana
09.02.2000 –
Dan slovenske kulture

Pihalni kvintet Slowind
Andrea Rucli klavir
Spored:
Alojz Ajdič: Zvočni pejsaž za flavto
Ludwig van Beethoven: Kvintet v Es-duru, op. 16
Wolfgang Amadeus Mozart: Kvintet v E-duru, KV 452
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2

Dunaj, Avstrijski kulturni center (A)
20.12.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet

Videm, Teatro del Palamostre (I)
03.12.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Aleksandar Madžar klavir
Spored:
Nicolaus A. Huber: First play Mozart
Wolfgang Amadeus Mozart: Kvintet v Es-duru, KV 452
Wolfgang Amadeus Mozart: Sonata v B-duru za klavir in flavto, KV 378 (317d)
Ludwig van Beethoven: Kvintet v Es-duru, op. 16

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Mala dvorana – Festival Slowind 1999
01.12.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Aleksandar Madžar klavir
Spored:
“POSEBNO”
Nicolaus A. Huber: First play Mozart
Wolfgang Amadeus Mozart: Kvintet v Es-duru, KV 452
Wolfgang Amadeus Mozart: Sonata v B-duru za klavir in flavto, KV 378 (317d)
Ludwig van Beethoven: Kvintet v Es-duru, op. 16
Aleksandar Madžar

Koper, Pokrajinski muzej
30.11.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Aleksandar Madžar klavir
Spored:
Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
Wolfgang Amadeus Mozart: Kvintet, KV 452
Ludwig van Beethoven: Kvintet v Es-duru, op. 16

Nova Gorica, Kulturni center
29.11.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Aleksandar Madžar klavir
Spored:
Nicolaus A. Huber: First play Mozart
Wolfgang Amadeus Mozart: Kvintet, KV 452
Wolfgang Amadeus Mozart: Sonata v B-duru za klavir in flavto, KV 378 (317d)
Ludwig van Beethoven: Kvintet v Es-duru, op. 16

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Mala dvorana – Festival Slowind 1999
17.11.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
“NOVO”
György Ligeti: Deset skladb za pihalni kvintet
Diego Luzuriaga: Pihalni kvintet
Larisa Vrhunc: Celo za pihalni kvintet
Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Mala dvorana – Festival Slowind 1999
09.11.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Nicola Bulfone basovski klarinet
Spored:
“MLADO”
Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
André Jolivet: Serenada
Leoš Janaček: Mladí
Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Mala dvorana – Festival Slowind 1999
03.11.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
“STARO”
Carl Heinrich Graun: Trio v D-duru za oboo d’ amore, rog in fagot
Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
Antonín Rejcha: Kvintet, op. 88, št. 2
Paul Taffanel: Kvintet v g-molu

Rogaška Slatina
09.09.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Carl Heinrich Graun: Trio v D-duru za oboo d’amore, rog in fagot
György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet
Slavko Osterc: Pihalni kvintet
Antonín Rejcha: Kvintet, op. 88, št. 2

Piran, Križni hodnik
25.07.1999 –
Koncert predavateljev IV. Mednarodne poletne glasbene šole KUD K. Pahor iz Pirana

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Uroš Krek: Episodi concertanti

Mengeš, Župnijska cerkev
09.07.1999 –
Dobrodelni koncert

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213

Mongolija
06.06.1999 –
6.-13. junij 1999
Koncerti v Ulan Batorju in puščavi Gobi v sklopu mednarodnega festivala sodobne glasbe
»Roaring Hooves 1999«

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
György Ligeti: Deset skladb za pihalni kvintet
André Jolivet: Serenada
Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

Novo mesto, Kulturni center Janez Trdina
18.05.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
André Jolivet: Serenada

Philadelphia, Swarthmore College (ZDA)
06.05.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
André Jolivet: Serenada

New York, Mednarodna hiša (ZDA)
03.05.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet
Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

New York, Trinity Church (ZDA)
29.04.1999 –
Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
André Jolivet: Serenada

West Hartford, St. John’s Episcopal Church (Connecticut, ZDA)
25.04.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
André Jolivet: Serenada

New Haven (ZDA), Univerza Yale
22.04.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro
André Jolivet: Serenada
Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

Domžale, Kulturni center Franc Bernik
09.03.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
André Jolivet: Serenada

Krško, Glasbena šola
04.03.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

Portorož, Avditorij
06.02.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

Maribor, Narodni dom
26.01.1999 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet
György Ligeti: Deset skladb za pihalni kvintet
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro

Piran, Minoritski samostan sv. Frančiška
27.12.1998 –
Božični koncert

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Joseph Haydn: Divertimento – koral sv. Antona
Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
Božične pesmi: Božji nam je rojen sin; Hitite kristjani; Sveta noč

Tolmin, Kinogledališče
22.12.1998 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
Thorkell Sigurbjornsson: Bergabesk
Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro

Ljubljana, Galerija Tivoli
21.12.1998 –
Islandska komorna glasba
Pihalni kvintet Slowind
Sigurbjörn Bernharðsson violina
Svava Bernharðsdottir viola, viola d’amore
Bojana Karuza klavir
Spored:
Thorkell Sigurbjörnsson: Bergabesk za pihalni kvintet
Primož Ramovš: Fyrir Rannveig – con amore za oboo d’amore in violo d’amore (prva izvedba)
Thorkell Sigurbjörnsson: Kisum za klarinet, violo in klavir

Ljubljana
24.10.1998 –
Musica Danubiana

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Dejan Despić: A cinque, glasba za pihalni kvintet, op. 115
Emil Petrovics: Pihalni kvintet

Laško, Kulturni center
23.10.1998 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
Emil Petrovics: Pihalni kvintet
Dejan Despić: A cinque, glasba za pihalni kvintet, op. 115
Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

Ljubljana, Narodna galerija
17.09.1998 –
Slavnostni koncert ob 80-letnici Narodne galerije

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Slavko Osterc: Pihalni kvintet
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

Rogaška Slatina, Kristalna dvorana
10.09.1998 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
Slavko Osterc: Pihalni kvintet
Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2

Firence (I), Fiesole, Villa la Torraccia
07.06.1998 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Franz Danzi: Kvintet v F-duru, op. 68, št. 2
Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet
Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

Mengeš
29.05.1998 –
Dobrodelni koncert

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
Jean Françaix: Kvintet št. 2

Ljubljana, Slovenska filharmonija
13.05.1998 –
Slovenski glasbeni dnevi

Trio Slowind
Spored:
Igor Majcen: Klovnovo popoldne za altovsko flavto, oboo in klarinet

Ljubljanski grad
24.04.1998 –
Koncert za HYDRO-Slovenija

Brežice, Posavski muzej
10.03.1998 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Paul Hindemith: Mala komorna glasba, op. 24, št. 2
Heitor Villa-Lobos: Kvintet v obliki Chôro
Diegi Luzuriaga: Kvintet
Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213

Kostanjevici na Krki, Galerija Božidar Jakac
12.09.1997 –
Odprtje razstave skulptur Matjaža Počivavška

Bruselj (B)
27.03.1997 –
Festival Ars Musica

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet
György Ligeti: Deset skladb za pihalni kvintet
Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
Vinko Globokar: Discours VIII za pihalni kvintet

Gostovanje po Belgiji
22.03.1997 –

22.–30. marec 1997
Koncerti glasbene mladine Belgije (20 koncertov)

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
Samuel Barber: Poletna glasba, op. 31 za pihalni kvintet
György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet

Trbovlje
12.02.1997 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Samuel Barber: Poletna glasba, op. 31 za pihalni kvintet
Diego Luzuriaga: Kvintet – 1992
György Ligeti: Deset skladb za pihalni kvintet
Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213

Črnomelj, Kulturni center
27.01.1997 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Samuel Barber: Poletna glasba, op. 31 za pihalni kvintet
Diego Luzuriaga: Kvintet – 1992
György Ligeti: Deset skladb za pihalni kvintet
Wolfgang Amadeus Mozart: Divertimento v F-duru, KV 213

Ljubljana, Cankarjev dom, Gallusova dvorana
22.11.1996 –
Oranžni abonma 3

Pihalni kvintet Slowind
Orkester Slovenske filharmonije
dirigent Jurij Simonov
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart: Sinfonia concertante, KV 297b

Ljubljana, Cankarjev dom, Gallusova dvorana
21.11.1996 –
Oranžni abonma 3

Pihalni kvintet Slowind
Orkester Slovenske filharmonije
dirigent Jurij Simonov
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart: Sinfonia concertante, KV 297b

Radenci, Hotel Radin
28.09.1996 –
34. Festival komorne glasbe XX. stoletja

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Slavko Osterc: Pihalni kvintet
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2
György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet
Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Velika dvorana
29.05.1996 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Jean Françaix: Kvintet št. 2
André Jolivet: Serenada

Ljubljana, Cankarjev dom, Kosovelova dvorana
23.04.1996 –
Noč slovenskih skladateljev

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Igor Štuhec: Pihalni kvintet (prva izvedba)
Marjan Gabrijelčič: Frlica za fagot solo
Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet

Gorica (I), Slovenski center za glasbeno vzgojo Emil Komel
22.04.1996 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
Primož Ramovš: Pihalni kvintet št. 2

Postojna, Glasbena šola
13.04.1996 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
André Jolivet: Serenada
Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
Jean Françaix: Kvintet št. 2

Brežice, Posavski muzej
26.03.1996 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
André Jolivet: Serenada
Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
Jean Françaix: Kvintet št. 2

Rogaška Slatina, Kristalna dvorana
23.03.1996 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
André Jolivet: Serenada
Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
Jean Françaix: Kvintet št. 2

Vipava, Dvorec Zemono
16.03.1996 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
André Jolivet: Serenada
Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
Jean Françaix: Kvintet št. 2

Velenje, Glasbena šola Fran Korun Koželjski
12.03.1996 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
André Jolivet: Serenada
Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
Jean Françaix: Kvintet št. 2

Ravne na Koroškem, Knjižnica dr. Franc Sušnik
09.03.1996 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
André Jolivet: Serenada
Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
Jean Françaix: Kvintet št. 2

Koper, Palača Gravisi-Barbabianca
05.03.1996 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
André Jolivet: Serenada
Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
Jean Françaix: Kvintet št. 2

Sežana, Vrabčeva dvorana glasbene šole
12.02.1996 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Paul Taffanel: Kvintet v g-molu
André Jolivet: Serenada
Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
Jean Françaix: Kvintet št. 2

Ljubljana, Narodna galerija
18.11.1995 –
Slovenski glasbeniki za novo pediatrično bolnišnico

Pihalni trio Slowind
Spored:
Malcolm Arnold: Divertimento za flavto, oboo in klarinet

Ljubljana, Hotel Union
12.11.1995 –
Predstavitev nove kompaktne plošče Komorni ansambli Slovenske filharmonije

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet
Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet

Opatija (HR)
04.11.1995 –
Mednarodni glasbeni festival

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Dubravko Detoni: 33 per 3 in 3
Uroš Rojko: Ottoki – ciklus za pihalni kvintet
György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Velika dvorana
07.06.1995 –
Noč slovenskih skladateljev

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Aldo Kumar: Jezero za pihalni kvintet
Marko Mihevc: Dwingeloo za flavto, klarinet in fagot (prva izvedba)

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Velika dvorana
23.05.1995 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Samuel Barber: Poletna glasba, op. 31 za pihalni kvintet
György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet

Ljubljana, Slovenska filharmonija, Velika dvorana
21.05.1995 –

Pihalni kvintet Slowind
Spored:
Samuel Barber: Poletna glasba, op. 31 za pihalni kvintet
György Ligeti: Šest bagatel za pihalni kvintet

Maribor, SNG, Kazinska dvorana
16.05.1995 –

Pihalni trio Slowind
Spored:
Lucijan Marija Škerjanc: Serenada
Hans Erich Apostel: Pet bagatel
Slavko Osterc: Trio
Božidar Kantušer: Pihalni trio
Slavko Osterc: Štiri karikature
Rudolf Maros: Serenada